Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Tényleg közömbös?

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Tényleg közömbös?
Gyöngy
  Válasz | 2004. április 04. 19:01 | Sorszám: 13
Látom, a "doketista" neked is nehéz .
Estal
  Válasz | 2004. március 29. 18:58 | Sorszám: 12
Érdekes dolog, hogy még a zsidók egyik nagy könyve a Talmud is elismeri Jézus földi létezését, csak éppen eléggé mocskolódó stílusban.

Jézus földi materializálódásának rengeteg bizonyítéka van, persze ezeket sokan kétsége vonják.
Én hiszek abban, hogy a Biblia igazat szól. Arra gondoltam, hogy lehet pár ember itt a fórumban, akik nem hisznek a Bibliában, ezért indítottam a hitelesség topikot. De úgy fest a dolog, hogy az itt lévő emberek elismerik a Bibliát, úgyhogy nem jött össze..

Estal
  Válasz | 2004. március 29. 18:50 | Sorszám: 11
Szia Gyöngy!

Teista = hisz Isten létezésében
Ateista = tagadja Isten létét
Deista = szerinte volt Teremtő, de már nem létezik

Flammarion
  Válasz | 2004. március 27. 20:08 | Sorszám: 10
Nem. Református.
Gyöngy
  Válasz | 2004. március 27. 19:54 | Sorszám: 9
A provokáló Gandhi volt? (Úgy látszik, marad a google .)
Flammarion
  Válasz | 2004. március 27. 19:28 | Sorszám: 8
Rá egy hétre visszavonta. Csak provokált, de rájött , hog sikertelenül. Sokat én se tudok róluk,csak annyit, hogy I-II századi gnosztikusok, tagadták , hogy Jézus valóban emberi testet öltött volna,. Eretnekek. Évszázadokig sok teoretikusa volt. Nekem egyáltalán nem tetszik. De biztos lesz itt valaki, aki sokkal járatosabb a témában.
Flammarion
  Válasz | 2004. március 27. 16:10 | Sorszám: 7
El, de később. Most ebédet kell csinálnom, mert néztem a tévét. Meg borozgatok az unokaöcsémmel. Reményt keltő volt a mai nap.
APropó: ha Isten megjelenne az éhezőknek, azt csak kenyér formájában merné megtenni. (Gandhi)
Gyöngy
  Válasz | 2004. március 27. 15:52 | Sorszám: 6
Elnézést, elnéztem, amit írtál . Ezt a doketistát megmagyaráznád, vagy mennyek guglizni .
Flammarion
  Válasz | 2004. március 27. 15:44 | Sorszám: 5
A deista nem ateista.(: Jó ideje teista vagyok. Ateista időszakom nekem se volt, max, deista "lázadás" . Bár pár éve doketistának is neveztek. Ne ijedj meg, hogy dobálózom ilyen szavakkal, lelkes amatőr vagyok a témában
Gyöngy
  Válasz | 2004. március 27. 15:32 | Sorszám: 4
Nekem nem volt ateista korszakom . Volt egy időszak, amikor nagyon szerettem volna, ha nincs Isten, de egy istennek se akart nem lenni .
Flammarion
  Válasz | 2004. március 27. 15:26 | Sorszám: 3
Nekem is volt deista korszakom. (:
Gyöngy
  Válasz | 2004. március 27. 15:05 | Sorszám: 2
... ez volt az egyedüli indoka, hogy elindítottad ezt a topic-ot? Azt hiszem, magad is szeretnél valamiféle bizonyítékot arra, hogy "nem közömbös". Vagy még inkább arra, látszólagos közömbösségének valamiféle célja van. Van valamiféle terve, amit nem tár elénk. Néha egy-egy emberi lénynek megadatik, hogy a terv egy-egy részletére rápillanthasson, de nagyjából ez minden.
Gyöngy
  Válasz | 2004. február 20. 18:52 | Sorszám: 1
A címre: nem közömbös, csak nem avatkozik be. Vagy nem akkor, amikor mi jónak látnánk. Vagy nem úgy, ahogyan szeretnénk. Isten nem imádságteljesítő hivatal, ahogyan a gyerekemnek magyaráztam egyszer.
oggi
  Válasz | 2004. február 20. 17:03 | Sorszám: 0
Na, legyen már legalább kettő...

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola