Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Klaus Matefi sátánizmust akar? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Klaus Matefi sátánizmust akar?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 29. 08:49 | Sorszám: 57
Idézet:
Rengeteg bejegyzést hozol létre, de szerintem nehezen lehet kihámozni az asztrológia kontra vallások kapcsolat kutatásának szándékát. S mégegyszer mondom, hitelesebb is lenne, ha szimulációval tudnád mutatni az együttálásokat. Gondoltál már arra, hogy kibéreljél erre a célra egy planetáriumot?

A kutatott terület hatalmas és csak részleteiben érdemes és hatásos vizsgálni. A célom egyértelműen a bibliai vallások misztériumainak maradáktalan (a legendák kezdetétől napjainkig) feltárása és publikálása.
Tudtommal én vagyok az első és feltehetően maradok az utólsó is, mivel igyekszem alapos munkát végezni.

Az általam említett konstellációk (pl. kozmikus kereszt) szemléltetésére legalkalmasabb a Zodiákust ábrázoló radix-ábra, amin azonnal érzékelhető ezek elhelyezkedése.

Idézet:
A legendáknak azonban legtöbbször van valódi alapja.

A bibliai legendáknak kozmikus alapjuk biztosan van, de hogy a mesés történetekhez fűződő szereplők valóban léteztek-e a hozzájuk utalt történésekkel együtt, az már megkérdőjelezhető. Így van ez az ószövetségi legenda babiloni száműzetés előtti "történeteivel" is.
Maga a telavivi egyetem régészéti intézetének igazgatója, Israel Finkelstein professzor is kétkedik a zsidó vallástörténet babiloni száműzetés előtti igazságában, mivel "bizonyíték" erről csak az ószövetségi legendákban leírt dolgok, amit a száműzetés után Ezsdrásék készítettek, tehát semmi régészeti nyomuk nincsen:

"Olyan rég volt, hogy sohasem volt"

honfi
  Válasz | 2008. február 28. 21:31 | Sorszám: 56
Rengeteg bejegyzést hozol létre, de szerintem nehezen lehet kihámozni az asztrológia kontra vallások kapcsolat kutatásának szándékát. S mégegyszer mondom, hitelesebb is lenne, ha szimulációval tudnád mutatni az együttálásokat. Gondoltál már arra, hogy kibéreljél erre a célra egy planetáriumot?
A biblia számomra is legendák könyve. A legendáknak azonban legtöbbször van valódi alapja.
A biblia viszont - amennyire ismerem - nem ejt szót a vulkánkitörésröl, melynek idejét ie. 1625-re teszik. Ha tehát nem konkrét események kapcsán, de meggyözödésem, hogy több bibliai legenda valós történése.
Legutóbb engem téríteni kívánó Jehovásoknak tettem fel a kérdést, hogy Isten - aki ugye a Bibliát emberkéz által írta -, miért nem tudott vulkánról - hiszen csak megemlítette volna, gondolom - valamely kiadványukat kapták elö, ami általában a természeti katasztrófák céljáit tárgyalta.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 28. 20:41 | Sorszám: 55
Idézet:
Laikusoknak nem mond sokat, márpedig a fórumokat laikusok olvassák zömében. Még mindig azt mondom, világosabban és egyszerübben kellene elmesélned, hogy mit akarsz. Ugye mi is beszélünk már róla néhány ütésváltásban, mire kiderült.

Ez feltehetően így igaz, de ne feledkezzünk meg arról, hogy mindenki laikusként kezdi.
Nem értem a megjegyzésedet arra vonatkozóan, hogy "világosabban és egyszerübben kellene elmesélned, hogy mit akarsz". Mire célzol? A tevékenységem céljára?

Idézet:
Tartalmilag én arra is kíváncsi lennék, hogyan függ össze a szantorini vulkánkitörés a bibliai eseményekkel. Számomra nyilvánvaló, hogy a tenger megnyílása mózes elött, az egyiptomi halak az égböl esemény, a hét szük esztendö nagy valószínüséggel a vulkánrobbanás következményei. Esetleg további dolgok is.

Feltehetően Mózes egy kitalált bibliai szereplő volt Ezsdrásék által... Hogy voltak-e egyáltalán a zsidók egyiptomi fogságban, arra sincsen semmi bizonyíték. Lásd:

"Olyan rég volt, hogy sohasem volt"

A Szantorin vulkán felrobbanásanak a pontos idejét kellene ismerni, de tudtommal elég eltérő dátumokat emlegetnek...

Az biztos, hogy egy vulkán felrobbanása komoly problémákat tudott okozni. Ilyen volt Európára nézve az Eifel-hegységben található Maria Laach-i vulkán felrobbanása kb. i.e. 1o900-ban.

gajo
  Válasz | 2008. február 28. 20:19 | Sorszám: 54
Nem érted Mátéfi mestert?
honfi
  Válasz | 2008. február 28. 18:34 | Sorszám: 53
Laikusoknak nem mond sokat, márpedig a fórumokat laikusok olvassák zömében. Még mindig azt mondom, világosabban és egyszerübben kellene elmesélned, hogy mit akarsz. Ugye mi is beszélünk már róla néhány ütésváltásban, mire kiderült.
Tartalmilag én arra is kíváncsi lennék, hogyan függ össze a szantorini vulkánkitörés a bibliai eseményekkel. Számomra nyilvánvaló, hogy a tenger megnyílása mózes elött, az egyiptomi halak az égböl esemény, a hét szük esztendö nagy valószínüséggel a vulkánrobbanás következményei. Esetleg további dolgok is.
Ismersz esetleg forrásmunkát, ami ezzel foglalkozik?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 28. 15:58 | Sorszám: 52
Idézet:
Arról szerintem senkit nem kell meggyöznöd, hogy az asztrológia és a vallások között lehetnek kapcsolatok.

Ezt nem így tapasztaltam a több, mint három éves fórum-pályafutásom alatt. Amint a vallások misztériumainak kozmikus kapcsolatait kezdtem tárgyalni, akkor vagy ezt a kapcsolatot vonták kétségbe sokáig, vagy az asztológia tudománytalanságára igyekeztek terelni a figyelmet...

Idézet:
Még mindig nem értem azonban, mit akarsz elérni az adattömegek fórumokon történö ismertetésével, szerintem senki se ér rá, azokat elemezni. Szakkönyvben öszze lehet írni azon néhány ember stámára, akik veszik a fáradságot hozzá.

Azt, hogy ki ér rá és ki nem, azt szerintem ne mi döntsük el. Akiket érdekel a táma, azok fordítanak rá időt. Ne felejtsd el, hogy egy nyilvános fórumnak lényegesen több a passzív, nem regisztrált olvasója, mint az aktív.

Folyamatban van részemről egy átfogó témájú könyv elkészítése, de ehhez idővel majd támogatókat, ill. kiadókat szeretnék megnyerni, hisz manapság egy könyvkiadás saját zsebből kész ráfizetés. Csak a kiadók és a boltok nyerhetnek rajta..., a szerző általában deficittel zárja a vállalkozást. Már pedig az ember nem azért kutat és dolgozik éveken keresztül, hogy szellemi terméke következményeként mások tollasodjanak. Ezért, ha nem lelnék támogatókra, úgy a fórumokon történö aktívitásomat fogom számottevően fokozni, hogy minél több emberhez eljuthassanak a kutatási eredményeim.

Idézet:
A fórumokba egyszerüen kommentált csillagtérképeket kellene betenni, amiböl te levezetsz valamiféle állításokat.

Ezeket az asztrológiában radix-ábráknak nevezik, melyekkel már itt is találkozhatsz ebben a topicban. Szándékosan mutattam be i.sz. 23-36-ig terjedő időszakot figyelembe véve a peszách ünnepekhez kapcsolódó radix-ábrákat, hogy a hozzáértők láthassák, hogy mennyire egyértelmű az általam felfedezett kozmikus kereszt szerepe. A laikusoknak persze nem mond feltehetően sokat...

honfi
  Válasz | 2008. február 28. 11:22 | Sorszám: 51
Arról szerintem senkit nem kell meggyöznöd, hogy az asztrológia és a vallások között lehetnek kapcsolatok.


Nem akartam elvinni a fonalat, csak annak abszurditására akartam rámutatni, hogy ma a világsajtóban állandóan "feltételezett" terroristákról beszélnek, bár a feltételezés alapja legtöbbször annyi, hogy Allah hosszúra növesztette a szakállát.
Tehát a feltételezések nem lehetnek légbölkapottak.
A globalizáció és a globalizmus között pedig különbséget kell tenni. A globalizációba belefér egy fenntartható demokratikus világállam, a globalizmusba, a töke internacionális diktatúrájába viszont nem, az elpusztítja utódainkat.

Még mindig nem értem azonban, mit akarsz elérni az adattömegek fórumokon történö ismertetésével, szerintem senki se ér rá, azokat elemezni. Szakkönyvben öszze lehet írni azon néhány ember stámára, akik veszik a fáradságot hozzá.
A fórumokba egyszerüen kommentált csillagtérképeket kellene betenni, amiböl te levezetsz valamiféle állításokat.

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 28. 08:35 | Sorszám: 50
Idézet:
Szerintem is jobb, ha a asztrológia-vallások összefüggéseket vizsgálod. Az legalább kultúrtörténet.

Látom, hogy az előző megjegyzésem meggyőző volt...

Tudod, a "holtak feltámadása" után közel kilenc évvel éppen itt az ideje a bibliai vallások misztériumainak valóságos kozmikus alapjait feltárni...
Én globalizáció-párti vagyok, de természetesen nem néhány magánbankár, olajmágnás továbbtollasodása érdekében, hanem a közjó érdekében, hogy minden ember, minden nép boldogan élhesse az egyszeri és megismételhetetlen földi életét, közelítőleg azonos jogokkal és kötelességekkel. Ez nem politika, hanem egy természetes, igazságos és ésszerű emberi vágyakozás.

Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 27. 21:30 | Sorszám: 49
Feltehetöen sok minden lehetséges.
Pl. sok "feltételezett" terrorista szaladgál a világban.
Szerintem is jobb, ha a asztrológia-vallások összefüggéseket vizsgálod. Az legalább kultúrtörténet.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 26. 20:52 | Sorszám: 48
Bevallom neked az igazat, hogy nem szándékozom vitázni a születés pillanatában történt lélek kialakulásának az igazságáról. Annyi biztos, hogy a sokezer éves megfigyelés alapján állította ezt az ősi asztrológia és az is biztos, hogy a vallások misztériumai erre bazíroznak. Emellett az is biztos, hogy a szabadkőművesség, akik manapság a tudományok vezető pozícióit tudhatják maguknak, hisznek az asztrológiában és foglalkoznak is vele:

http://www.szabadkomuvessopron.hu/rajzolatok/esthajnalcsillag.html
Nem csillagászati és nem asztrológiai szempontból kívánom tehát vizsgálni, annál is inkább, mivel Testvéreim ezt saját munkáikban megteszik, hanem sokkal inkább a történelem folyamán a köztudatban hozzá kapcsolt asszociációk, a születés és elmúlás, a kezdet és a vég, a szerelem és háború kettõsségének és egyben harmóniájának megnyilvánulásaként.

Szólottam Érdemes Fõmester.

/Janus/


Annyit azért hozzátennék, hogy az anya szervezete a magzatnak feltehetően ad egy védettségek bizonyos külső behatásokkal szemben, mint egy Faraday-kalitka. Hogy milyen kozmikus sugárzás esetén, azt vizsgálni kellene, amire nekem sajnos nincsen módom.

Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 26. 18:41 | Sorszám: 47
Ilyen dolgokra szoktam mondani, hogy emberiség még a csecsemökorát éli. S nem biztos, hogy megéri gyerekkort.
honfi
  Válasz | 2008. február 26. 18:39 | Sorszám: 46
Az elektromágneses hatásokat igencsak behatóan kutatják, tudják pl., hogy az anyaméhben gyakorlatilag ugyanaz a ht´s érvényesül, mint azon kívül. Ez igaz a gravitációra is, nem tudom milyen más kozmikus hatásra gondolsz még. Nem kizárt persze olyan hatások léte, melyeket még nem ismerünk, elég valószínütlen azonban a születés pillanatában kifejtett befolyásuk.
Amennyire tudom, az egyisten ( ami 3 ) típusú butítás Echnatonnal kezdödött. Abban akorban ez persze elörelépés volt, de elég baj, hogy a mai napig embermilliókat tudnak befolyásolni.
Meglátszik Izraelen a vallás erös hatása. Olyan is.
A világ elég bonyolult, nem szükséges hogy egyesek még jobban bonyolítsák.
HAME
  Válasz | 2008. február 26. 11:59 | Sorszám: 45
Nos igen, ám feltételezem (meg vagyok győződve, hogy joggal), hogy teljesen feleslegeseb dolgoznál.
Az igazi bigott hívő lecsap bármiféle kacsára, ha az a bepasszol a világképébe, a cáfolat viszont akkor sem érdekli, ha teljesen empirikus.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 26. 11:39 | Sorszám: 44
Legjobb tudomásom szerint a külső hatások emberre és a természetre gyakorolt kihatásait egyetlen tudományág se kutatja. Lehet hogy okkal? Előszeretettel csak az égitestek gravitációs hatását emlegetik, pedig ezen kívül van elektromágneses és kozmikus behatás is...
Elgépeltem a szöveget, elnézést!
Mindenféleképpen kell az egyház papjainak és a zsidó vallás rabbijainak a véleményét is figyelemmel kísérni, hisz általuk vannal embermilliók befolyásolva. (Izrael főrabbija pedig már valakinek számít. Nem szabad elfelejteni, hogy Izrael alkotmánya a Tóra...)
Nekik illene legjobban ismerniük a misztériumaik titkait, amit természetesen csak nagyon kevesen ismernek.
honfi
  Válasz | 2008. február 26. 00:56 | Sorszám: 43
A kételkedés viszi elöre a világot, nem a hit.
Engem érdekelne, csak nem szeretek feleslegesen dolgozni.
HAME
  Válasz | 2008. február 25. 22:37 | Sorszám: 42
Gondolod, hogy az ezotériahívőket bármennyire is érdekelné egy mérés. Vagy különbséget tudnának tenni az egyes mérési metódusok alkalmasságáról, alkalmatlanságáról?
Pláne hogy még a mérnökök fele sem tud különbséget tenni
honfi
  Válasz | 2008. február 25. 22:27 | Sorszám: 41
Külsö hetások mindig érik az embert, kérdés mennyire meghatározóak.
A "születéssel" kapcsolatban jobbnk látom, ha nemrabik hoznak döntéseket. Föleg nem tudom miféle "rabbi-törvényekröl" van szó.
A német szöveget begépeled, vagy eredetileg hibás? ( Diese Gezetz )
Tartom magam azon alapelvhez, hogy nem kell tudnom tojást tojni, hogy megállapíthassam, záp-e.
Elég sokat foglalkozom dolgok közötti összefüggések mérési adatokból való felismerésével. Igaz nem kerestem, de még nem láttam ilyen munkát a kozmikus okok emberi életekre gyakorolt hatásáról. Pedig ez az állítás némi munkával igen könnyen magas biztonsági szinten igazolható lenne.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 20:03 | Sorszám: 40
Bocsánat: a föltett kérdés az én olvasatomban ekvivalens azzal, hogy "Miben hisz Klaus Matefi ?" ...
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 25. 19:53 | Sorszám: 39
A topic címe: Klaus Matefi sátánizmust akar?

A véleményed szerint mi köze van ahhoz, hogy én hiszek-e az asztrológiának, vagy sem?

A kereszténység misztériuma az asztrológiára épül. Attól a létrehozói és a hívő tömegei szerinted sátánisták?

Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 19:41 | Sorszám: 38
Az, hogy én miben hiszek, az az én privát dolgom a véleményem szerint

Bocsáss meg: akkor nem kellett vón topikot indítani róla

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 25. 19:31 | Sorszám: 37
A megjegyzésed szándékosan kötözködő és logikátlan...
Ha bárki a kozmikus misztériumok feltárásán tevékenykedik, az nem kell együtt járjon az asztrológiába vetett hitével. Az, hogy én miben hiszek, az az én privát dolgom a véleményem szerint. Semmit nem változtat az eredményeim helyességén. Aki pl. vallástörténettel foglalkozik, annak vallásosnak kellene lennie szerinted? Badarság...
Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 08:15 | Sorszám: 36
Bocsánat, ha Te magad nem hiszel abban, amit írsz, akkor nem vajákos, csak ráolvasás-történész vagy ...

R.K.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 24. 20:37 | Sorszám: 35
Kedves Rendes Kis!

Az előző bejegyzésemben megtalálod a véleményemet.
Én a bibliai vallások kozmikus misztériumait igyekszem feltárni, melyek az ősi asztrológiára bazíroztak.
Az, hogy ki hisz az asztrológiában, vagy ki nem, az lényegtelen ebből a szempontból.

Van aki látod a feltáró tevékenységemet sátánizmusnak tartja, Te pedig ráolvasásnak... Még biztosan lesznek egyéb elképzelések is...

Üdv

Klaus

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 24. 20:28 | Sorszám: 34
Kedves honfi!

A véleményem az, hogy az ember csak olyan dolog felett törjön pálcát, aminek a helytelenségéről meg tudott győződni. Azért mert manapság, a computerizált világban azt hisszük, hogy majnem mindent ismerünk, az még nem azt jelenti, hogy ez így is van... Az emberi lélek kialakulását a vallások a "csillagos ég" következményének tekintik, csak nyíltan nem foglalnak állást a kérdésben.
Egy messiás is csak megfelelő "csillagzat" alatt születhet, mert különben csak hétköznapi ember lenne...

Zsidó vallási vezetők véleménye a születés misztériumáról:
http://www.zsido.com/rebbe/02szuletes.htm
Chászid gondolatok a lubavicsi rebbe,
Menáchem Mendel Schneerson rabbi nyomán
Mikor keletkezik a lélek?
A lélek születéskor hatol a testbe s teremt ezáltal életet, önálló embert. A magzat természetesen működő aggyal, szívvel és tagokkal rendelkező, eleven szervezet. Mindazonáltal bár eleven, csupán az anyaság része. Tartalmaz ugyan életet, de nem önálló, nem önmaga erejéből fenntartott életet.
Születésünk pillanata földi küldetésünk kezdete, amelynek lényege, hogy anyagi világunkat a lélek kifejezodési formájává az Örökkévalótól eredő szellemiség hordozójává formáljuk. Az élet folyamata sokkal több, mint egyszerű biológia jelenség: növekedés, fejlődés és a bennünk rejlő képességek kibontakoztatása is egyben. Teljes életet csak az él, aki ráhangolódik lelke magasztosabb céljaira, aki megérti küldetését.

Miért olyan különleges esemény a születés?
A születés azonban nem pusztán az anyag egyik formájának másikká történő alakítása, hanem egy végtelenül titokzatos esemény, olyan folyamat, amelyben semmiből teremtünk valami kézzelfoghatót. A technikai fejlettség bármilyen magas fokára jutottunk is, sem a legokosabb férfi, sem a legokosabb nő nem tudja megmagyarázni a születés misztériumát.
A születés az Örökkévaló adománya.

http://www.nai-israel.com/aktuelles.asp
16.März.2001 (Fr.) - 21.Adar.5761
Geburt nicht vorlegen
Der sefardische Oberrabbiner Elijahu Bakschi-Doron bestimmte, daß es verboten ist die Geburt eines Kindes auf einen früheren Zeitpunkt zu verlegen, wenn nicht ärztliche Beweggründe es erfordern. Bei der Geburt, so der Rabbiner, würden das Schicksal und die Persönlichkeit des Menschen geformt und daher dürfe man nicht in den Naturprozeß eingreifen. Diese Gezetz befindet sich in einer neuen Gesetzessammlung, die diese Woche herauskam.
--A szülést nem előrehozni
Elijahu Bakschi-Doron szefárd főrabbi úgy határozott, hogy tilos egy gyermek szülését egy korábbi időpontra helyezni, ha nem orvosi indíték követeli meg. A szülésnél, így a rabbi, lesz az ember sorsa és személyisége kialakítva és ezért nem szabad az embernek a természeti folyamatba beleavatkoznia.
Ez a törvény egy új törvénygyűjteményben található, ami ezen a héten jött ki.--


[b]Manapság nem az a célja véleményem szerint a tudományok "irányítóinak", hogy ez a kérdés a valóságában fel legyen tárva...

A Földünkre ható külső, folyamatosan változó elektromágneses és kozmikus hatás véleményem szerint hat a természetre is, tehát az emberre is.

Üdv

Klaus

Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 22. 17:26 | Sorszám: 33
Az asztrológia és a mitológia összefüggését végülis készséggel elhiszem: tudományos igénnyel kimódolt babonaságok mindigis léteztek és ezek, ha jól dokumentáltak, bizonyára vissza is kereshetőek ...

Az asztrológia és a való élet összefüggését viszont kétlem:
- A csillagok/bolygók fiziológiai hatása a fizikai távolság okán 0.
- A közvetlen pszichikai hatásuk is kizárt, hiszen a "kozmikus kereszt"-ek és társaik közvetlenül nem érzékelhetőek, csak bonyolult matematikai apparátussal számítgathatóak.
- Marad a közvetett pszichikai hatás. Ez kétségkívül működhet - fordított irányban: az "önbeteljesítő jóslat" hatásmechanizmusával.

De, kedves Klaus, van 1 jó hírem: ez nem sátánizmus (hanem egyszerű ráolvasás) !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola