Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Klaus Matefi sátánizmust akar?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Klaus Matefi sátánizmust akar?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 22. 16:34 | Sorszám: 31
Kedves honfi!

Milyen állításaira célzol az asztrológiának? Mennyire ismered az asztrológia állításait? Ezeket azért kérdezem, mert dolgokon csak úgy érdemes vitatkozni, ha mind a két fél tájékozott a vitatéma tárgyát illetően... Szóval mennyire vagy tájékozott az asztrológia állításaival kapcsolatosan?

Tudod-e pl. hogy a Vehlow-féle házak miben különböznek a többitől és mi célt szolgálnak?

Annyit természetesen mondhatok, hogy soha nem csináltam személyi horoszkópellemzést és nem is fogok.

Egyetlen vallás számára se lehet sértő az, ha valaki feltárja a misztériumaik valódi kozmikus alapjait, hisz ezt már számtalan kutató megpróbálta, de eredménytelenül, Ha pedig megkérdőjelezik a helyességét, akkor ellen kell bizonyítani... A vallás-filozófia fórumok ezért is lettek kitalálva, hogy meg lehessen a vallásokkal kapcsolatos bármilyen dolgot nyíltan vitatni, persze kulturál körülmények között és megfelelő stílusban.

Az, hogy a vallások soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel traktálják hívő tömegeiket, mindennemű bizonyíték és bizonyítást mellőzve, egyedül az emberi hiszékenységre apellálva, én pedig ennek a lehetetlenségét hangsúlyozom, az se lehet sértő egyetlen vallás számára se.
Sőt az se lehet sértő számukra, ha az etikailag és jogilag nem tolerálható törvényeiket, előírásaikat veszi az ember nagyító alá. Ezek beletartoznak a mitológiakutatás körébe.

Én egy hívő katolikus családból származom, semmi okom nem lett volna pl. a buddhizmust kutatni, amikor a Biblia tanításain nevelkedtem... A suszter maradjon a kaptafánál...

Üdv

Klaus

Előzmény: 30

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola