Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Klaus Matefi sátánizmust akar?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Klaus Matefi sátánizmust akar?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 29. 08:49 | Sorszám: 57
Idézet:
Rengeteg bejegyzést hozol létre, de szerintem nehezen lehet kihámozni az asztrológia kontra vallások kapcsolat kutatásának szándékát. S mégegyszer mondom, hitelesebb is lenne, ha szimulációval tudnád mutatni az együttálásokat. Gondoltál már arra, hogy kibéreljél erre a célra egy planetáriumot?

A kutatott terület hatalmas és csak részleteiben érdemes és hatásos vizsgálni. A célom egyértelműen a bibliai vallások misztériumainak maradáktalan (a legendák kezdetétől napjainkig) feltárása és publikálása.
Tudtommal én vagyok az első és feltehetően maradok az utólsó is, mivel igyekszem alapos munkát végezni.

Az általam említett konstellációk (pl. kozmikus kereszt) szemléltetésére legalkalmasabb a Zodiákust ábrázoló radix-ábra, amin azonnal érzékelhető ezek elhelyezkedése.

Idézet:
A legendáknak azonban legtöbbször van valódi alapja.

A bibliai legendáknak kozmikus alapjuk biztosan van, de hogy a mesés történetekhez fűződő szereplők valóban léteztek-e a hozzájuk utalt történésekkel együtt, az már megkérdőjelezhető. Így van ez az ószövetségi legenda babiloni száműzetés előtti "történeteivel" is.
Maga a telavivi egyetem régészéti intézetének igazgatója, Israel Finkelstein professzor is kétkedik a zsidó vallástörténet babiloni száműzetés előtti igazságában, mivel "bizonyíték" erről csak az ószövetségi legendákban leírt dolgok, amit a száműzetés után Ezsdrásék készítettek, tehát semmi régészeti nyomuk nincsen:

"Olyan rég volt, hogy sohasem volt"

Előzmény: 56

Időzóna: CET  

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola