Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Klaus Matefi sátánizmust akar? (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Klaus Matefi sátánizmust akar?
honfi
  Válasz | 2008. február 22. 17:05 | Sorszám: 32
Nem vagyok tájékozott az asztrológia rendszerében, úgyanúgy nem, mint a sámánok vagy a scientologusok részletes tanításaiban sem. S nem is látom értelmét, hogy olyan dolgok részleteiröl vitatkozzak, melyeknek az alapvetö feltételezésit nem látom se elfogadhatónak se bizonyítottnak. Gondolok itt a bolygók állásának bárminemü földi hatására. Éppen ezért érdekel, hogy te az asztrológia alapjait elfogadod-e.

A másik lépcsö, az asztrológiából esetleg létrejött vallások, nyílván nem alaptalan gondolat. Mivel engem az Istenhitek és egyházak a történelmi szerepükön túl nem érintenek, nekem nem sértés, ha az asztrológia az alapjuk.
Nem hiszem azonban, hogy mindent le lehet az égboltból vezetni. Valahol már írtam neked a szantorini vulkánkitörés lehetséges hatásairól a bibliai történetekre, melyek ugyanúgy természeti jelenségek félremagyarázásai lehetnek.

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 22. 16:34 | Sorszám: 31
Kedves honfi!

Milyen állításaira célzol az asztrológiának? Mennyire ismered az asztrológia állításait? Ezeket azért kérdezem, mert dolgokon csak úgy érdemes vitatkozni, ha mind a két fél tájékozott a vitatéma tárgyát illetően... Szóval mennyire vagy tájékozott az asztrológia állításaival kapcsolatosan?

Tudod-e pl. hogy a Vehlow-féle házak miben különböznek a többitől és mi célt szolgálnak?

Annyit természetesen mondhatok, hogy soha nem csináltam személyi horoszkópellemzést és nem is fogok.

Egyetlen vallás számára se lehet sértő az, ha valaki feltárja a misztériumaik valódi kozmikus alapjait, hisz ezt már számtalan kutató megpróbálta, de eredménytelenül, Ha pedig megkérdőjelezik a helyességét, akkor ellen kell bizonyítani... A vallás-filozófia fórumok ezért is lettek kitalálva, hogy meg lehessen a vallásokkal kapcsolatos bármilyen dolgot nyíltan vitatni, persze kulturál körülmények között és megfelelő stílusban.

Az, hogy a vallások soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel traktálják hívő tömegeiket, mindennemű bizonyíték és bizonyítást mellőzve, egyedül az emberi hiszékenységre apellálva, én pedig ennek a lehetetlenségét hangsúlyozom, az se lehet sértő egyetlen vallás számára se.
Sőt az se lehet sértő számukra, ha az etikailag és jogilag nem tolerálható törvényeiket, előírásaikat veszi az ember nagyító alá. Ezek beletartoznak a mitológiakutatás körébe.

Én egy hívő katolikus családból származom, semmi okom nem lett volna pl. a buddhizmust kutatni, amikor a Biblia tanításain nevelkedtem... A suszter maradjon a kaptafánál...

Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 22. 12:47 | Sorszám: 30
"A mitológiakutatás nem az asztrológia igazságainak a bizonyítására hivatott, hanem pl. az erre épülő vallási legendák misztériumainak a feltárására."
Ez rendben is van.
Azért még megkérdezem, Te hiszel az asztrológia állításainak, vagy sem?

Sokkal többre mennél, ha megmutatnád azokat a látványokat, amiket annak idején láttak. Nem a sematikus ábrázolásban, hanem kommentárokkal ellátott csillagtérképeken.
A helyedben - tanácsból van böven - többet foglalkoznék az egyiptomi csillagászati vagy asztrológiai ismeretekkel, az nem annyira sértö a mai vallások hívöi számára, s szerintem ott van a kutya elásva.

Azt hiszem, másoknak is zavaros, hogy mit akarsz. Az információözön amit mindenhol szétszórsz, az kevesebb segít, mintha téziseidet, állításaidat 1-2 oldalon öszzeírod. Itt ott ki lehet bogarászni, de a fórumokon senki nem fogja a felsorolt koordinátáidat értelmezni.
Érdekes pedig a dolog. Engem kifejezetten érdekelne pl. a Kába-kö története. Ha nem is asztrológia, a valláshoz sok köze van.

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 22. 12:17 | Sorszám: 29
Kedves Foma!

Feltehetően félreérthettél engem. Nekem nem az asztrológia vélt igazságait a szándékom feltárni és igazolni, hanem a bibliai vallások misztériumainak az asztrológiai alapjait.

Azért a kettő között van némi különbség...

Üdv

Klaus

Foma
  Válasz | 2008. február 22. 11:01 | Sorszám: 28
Kedves Klaus !

A Biblia is csak fogódzó lehet, az asztrológia is csak fogódzó lehet.

Ahogyan a Biblia nem tárja fel automatikusan mindenki számára az igazságot, ugyanúgy az asztrológia sem tárja fel.

A szűk keresztmetszet mindig az igazságot kereső ember állapota. Jézus gyakran mondta:"akinek van füle a hallásra hallja...".

Ha valakinek van füle a hallásra, az mindenből meghallja az igazságot, annak a számára minden és mindenki mesterré válik. Akinek viszont nincs füle a hallásra, annak az asztrológia sem fog segíteni.

Nem csak kívülre kell figyelni, hanem mindenekelőtt belülre.

Üdvözlettel: Foma

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 22. 10:24 | Sorszám: 27
Kedves Foma!

A hit szép és jó és felemelő is tud lenni, ha nincsen mások kárára... Te emlegetsz egy olyan "Istent", aki az "újszövetségi legendákban" a szeretet és megbocsátás "Isteneként" van feltüntetve, de pl. Ezékiel ezt a kérdést máshogy festi le egy kicsit:
http://www.bibliacatolica.com.br/13/33/9.php
Ezekiel könyve, 9
3. Izrael Istenének dicsõsége a kerubokról, ahol volt, a templom küszöbéhez szállt. Ekkor a fehér ruhába öltözött férfit hívta, akinek íróeszközök voltak az oldalán,
4. és így szólt hozzá: "Járd be a várost, járd be egész Jeruzsálemet, és jelöld meg kereszttel azoknak az embereknek a homlokát, akik siránkoztak és bánkódtak a szörnyûségek miatt, amelyeket mûvelnek benne."
5. A többieknek meg ezt mondta a fülem hallatára: "Menjetek utána, járjátok be a várost és pusztítsátok! Ne nézzetek rá irgalommal és ne könyörüljetek rajta!
6. Öreget, ifjút, szüzet, gyereket és asszonyt egyaránt öljetek meg, és irtsatok ki mindenkit! Akinek azonban kereszt van a homlokán, azt ne bántsátok! Szentélyemmel kezdjétek!" Megkezdték tehát a véneken, akik a templom elõtt voltak.
7. És így szólt hozzájuk: "Tegyétek tisztátalanná a templomot, töltsétek meg halottakkal az udvarokat, induljatok!" Azok elindultak, bejárták a várost és pusztítottak.


Szerencsére nem vagyok egy túl hiszékeny ember és egyedül ennek köszönhetem, hogy nem kerültem a kutatásaim folyamán zsákutcába...

Üdv

Klaus

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 22. 10:17 | Sorszám: 26
Kedves honfi!

Szerintem ha olvasgattad az eddigi írásaimat, rá kellett volna jönnöd, hogy a bibliai legendák valódi asztrológiai vonzatait igyekszem feltárni és sikeresen. Az asztrológiában csak nemrég óta kételkednek, korábban "királyi tudományként" volt számontartva. Akkor miért ne épültek volna ezen ismeretekre fel a vallások misztériumai?... Miért akarja ezt a tényt egyes mai "tudományos" iggyekezet szándékosan elhallgatni, nevetségessé tenni, "tudománytalan" bélyeggel ellátni? Ennek természetesen megvan az oka!...

A mitológiakutatás nem az asztrológia igazságainak a bizonyítására hivatott, hanem pl. az erre épülő vallási legendák misztériumainak a feltárására.

De ugyan melyik vallás vezetésének, vagy titkos társaságnak lenne az érdeke ezen dolgok valóságos feltárása? A szabadkőművesség, kik szintén JHVH-t, a kereszt szellemét Istenítik, minden jelentősebb tudományos helyen képviselve vannak...

A bizonyításom nem ebben a topicban olvasható majd, hanem a

"Nem pénteken lett keresztre feszítve Jézus!" című topicban,

melyben igyekszem közérthetően az állításaimat alátámasztani.

De tudom ajánlani a jobb szemléltetési lehetőségek miatt az origó fórumon indított topicomat, vagy a saját fórumomon lévőt:
http://forum.origo.hu/topik.jsp?id=162120
http://klausmatefi.foren-city.de/topic,78,-j-zus-szuelet-s-nek-s-kereszthal-l-nak-kozmikus-eredete.html


Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 22. 09:45 | Sorszám: 25
Mit tapasztaltál?
A tavasszal született gyerekek mások, mint az ösziek? Azt készséggel elfogadom.
Foma
  Válasz | 2008. február 22. 09:29 | Sorszám: 24
Kedves Klaus !

Vannak emberek, akik kívül keresik a válaszokat, kívül keresik Istent. Akik viszont valóban kincset, istent találnak, azok mindig önmagukon belül találják meg. A Biblia leírásai nem sztoriként, hanem lélektani szimbólumokként jelennek meg az ilyen ember lelkének belső műhelyében.

Én azt látom, hogy a Bibliában ott vannak az isteni igék, de mindenki annyit lát belőle, amennyit az ő elért spirituális állapota megenged neki.

Amikor készen áll a tanítvány, akkor mindig megjelenik a mester is.

""Isten", egy folyamatosan változó szellemi való, ami nem csak a "jót", de a "rosszat" is magában hordozza." - Írod.

Jézus mondta, hogy ő a bűnösökért jött, kvázi a "rosszakért". Tehát az üzenete, hogy a saját "rosszunkat" fel lehet vállalni Isten előtt. A megbocsátó szeretet feloldja a vétkeket, felemeli, megváltja az embert, aki hisz benne. Benne van ez az üzenet a Bibliában, de nem mindegy, hogy milyen köntösben tálaljuk, mert azok, akik kívül keresik Istent, könnyen félreérthetik.

Az asztrológiai meghatározottságot sem biztos, hogy célszerű ennyire hangsúlyozni. A bolygóállások és az asztrológia matematikai számításai lélektelenek. Milyen üzenete lesz ez az Istent egyébként is helytelenül kívül keresők számára, mennyivel viszi ez őket közelebb ahhoz, hogy saját belső érzékelésükben legyenek képesek megtalálni istenüket ?

Üdvözlettel: Foma

onogur
  Válasz | 2008. február 22. 00:39 | Sorszám: 23
"Az asztrológia ugye a bolygók állásából von le a születö egyénre következtetéseket. Én ezt badarságnak tartom."

Pedig nem az, a dolog működik, tapasztaltam. Hogy miért és hogyan, az rejtély.
Persze nem a Nők Lapjában megjelenő heti előrejelzésekre gondolok!

honfi
  Válasz | 2008. február 22. 00:30 | Sorszám: 22
Kitérsz, visszakérdezel. Bizonyítani akarsz, amikor az állításod még nem született meg.
A vallások misztériumai az én szememben egyenértéküek az asztrológiával, vagy bármely más babonasággal. Kultúrtörténeti jelentösége van, ha bizonyítani lehet az asztrológiával, vagy akár az asztronómiával való összefüggéseket. Mint a Napisten esetében pl. nyílvánvaló. De nem bírom belöled kicsikarni az állításaidat, a téziseidet. Addig pedig nem lehet tudni, mit is akarsz bizonyítani?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 21. 22:59 | Sorszám: 21
Kedves honfi!

Erre a fórumra is tennék be képeket, ábrákat, de ehhez az kellene, hogy valakitől megtudjam, hogy milyen módon lehetséges. Ha ebben tudnék segítséget kapni, megköszönném.

Lenne egy kérdésem. Honnan vagy Te annyira biztos abban, hogy az ember születésekor a lélek kialakulásában semmi szerepe nincsen a pillanatnyi "égi helyzetképnek"? Végeztél személyesen ezzel kapcsolatosan kutatásokat, vagy pedig csak a mai "tudományos magyarázatnak" tűnő feltétel nélküli elzárkózás motivál ezzel kapcsolatosan?

Abban egészen biztos lehetsz, hogy a vallások misztériumai az ősi asztrológiára épültek...

Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 21. 22:42 | Sorszám: 20
Az asztrológia ugye a bolygók állásából von le a születö egyénre következtetéseket. Én ezt badarságnak tartom. Nem világos, te mit gondolsz róla.
Más égi jelek az üstökösök, csillagképek stb. Ezek fizikai hatása az emberi társadalomra szintén badarság az én szememben. Te valamiféle kozmikus összefüggésekröl beszélsz, ami nem tudom micsoda. Nem írod le világosan, hogy a fentiek, vagy valami más.
Mert az odáig tiszteletre méltó dolog, ha összeállítod, mikor milyen égimechanikai konstellációk inspirálhatták az embereket valamely vallásos magyarázatokra. De ha ezekben pl. az Isten kezét látod, s azt akarod bizonygatni, akkor érdektelen számomra a dolog.
A pozitív esetben már javasoltam, hogy valami szimulációs programokkal kellene az égi jeleket elöállítanod s terjesztened, világosabb lenne, miröl is beszélsz. Ilyen program annyi van, mint égen a csillag.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 21. 19:33 | Sorszám: 19
Nem elég érthető számomra a kérdésed. Milyen "más kozmikus kapcsolatokra" gondolsz "bolygóegyüttállásokon s más égi "jeleken"" kívül?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 21. 19:27 | Sorszám: 18
Kedves Foma!

Az igazságot keresem, hisz "nincs magasztosabb vallás az igazságnál".

A bibliai legendák (Ó- és Újszöv.)szerintem nem "Isten" termékei, hanem beavatott írástudók munkájának az eredményei.

"Isten", egy folyamatosan változó szellemi való, ami nem csak a "jót", de a "rosszat" is magában hordozza.

Az emberi élet sajnos egyszeri és megismételhetetlen, tehát a soha be nem váltható túlvilági ígéretekkel premizált hívő tömegek hite illúzió.

A helyes erkölcsi és etikai törvények a vallások nélkül is elfogadtathatóak az emberiség nagy részével. Természetesen mindig voltak született gonosz emberek, akikkel a vallások se tudták ezt megtenni.

A vallások általában a hívő tömegek lelkei feletti kontroll és a világi hatalom birtoklása céljából jöttek létre.
Az Ószövetség vallása a babiloni foság után készült Ezsdrás és a beavatott írástudók közreműködésével.
Az Újszövetség vallása nem a Názáreti Jézusnak, hanem Pálnak (Saul rabbi) volt szerintem az ötlete, amit kifejezetten a világ népeinek szántak...

Nem létezett és ezután se lesz "Isten" által "kiválasztott nép", legfeljebb csak önkiválasztás...

A vallások misztériumai kozmikus misztériumok, tehát szoros összefüggésben vannak az ősi asztrológiával.

Az ember ne legyen túl hiszékeny, mert könnyen félrevezethetővé válhat...

Hirtelen ennyi.

Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 21. 19:09 | Sorszám: 17
a kérdésed arra vonatkozik, mit akar az emberek eszével tudatni, vagy mit akar a szívükkel tudatni?
honfi
  Válasz | 2008. február 21. 19:06 | Sorszám: 16
Az elsö mondat a te dolgod.
A második még mindig nem világos. A bolygóegyüttállásokon s más égi "jelek"-en túlmenöen milyen más kozmikus kapcsolatokat keresel?
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 21. 18:50 | Sorszám: 15
Hiszek egy folyamatosan változó szellemi valóban, ami kozmikus eredetű a véleményem szerint és megkérdőjelezhetetlen tény.

Tevékenységem célja a bibliai legendák (tehát az ószövetségi és az újszövetségi) misztériumainak tényleges kozmikus kapcsolatfeltárása.

Foma
  Válasz | 2008. február 21. 16:33 | Sorszám: 14
Kedves Klaus !

Én úgy gondolom, hogy a Biblia mindenekelőtt azzal a céllal íródott, hogy a szív nyelvén jusson el hozzánk és érintsen meg bennünket. A szív nyelve nem feltétlenül olyan racionális, mint az ész nyelve.

Én úgy látom, hogy te az ész nyelvén próbálod a Bibliát boncolgatni és az eszeddel, a tudományoddal próbálsz valamit kihozni belőle.

Meg tudnád fogalmazni néhány mondatban, tömören, hogy mi a te üzeneted a világnak ? Mi az, amit feltétlenül tudatni akarsz az emberekkel és milyen haszna származik szerinted abból az embereknek ?

Üdvözlettel: Foma

honfi
  Válasz | 2008. február 21. 00:26 | Sorszám: 13
Most is kitész. Nem világos, hogy asztrológiahívö vagy-e, vagy csak a vallások asztrológiai vonatkozásait akarod kideríteni, terjeszteni.
Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 20. 22:18 | Sorszám: 12
Kedves Rendes Kis!

Azért mert Te azt hiszed, hogy ott nincs, azért még ott bizony van...

Üdv

Klaus

Klaus Matefi
  Válasz | 2008. február 20. 22:16 | Sorszám: 11
Kedves honfi!

Ha nem tudnám, nem kérdezném... Viszont sokan esetleg félreértették a tevékenységem lényegét.

Üdv

Klaus

honfi
  Válasz | 2008. február 20. 21:34 | Sorszám: 10
Lehet, hogy te se tudod mit akarsz, azért kérdezed?
Hirdeted az IGE-t , de nem tudni, mi célból?
Kérdeztem már töled, akkor sem válszoltál.
akottyabot
  Válasz | 2008. február 20. 14:12 | Sorszám: 9
mpd
  Válasz | 2008. február 20. 13:18 | Sorszám: 8
Hát, annak mibenlétére azóta se derült fény..... ez a nagy titok azóta is lappang, valahol a kollektív tudattalanban...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola