Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » Ősember (2. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Ősember
HAME
  Válasz | 2008. február 25. 13:39 | Sorszám: 6
hát lehet, hogy neked izgalmas, de nekem nem.
Ha már mindenáron izgalmat akarnék az ominózus "Köztünk van-e az Úr, vagy sem?" kérdésbe izzadni, akkor azt az "Istenné váltam-e, vagy sem" kérdéssel tenném.

Köztünk az Úr = egyenrangú velünk = egyenrangúak vagyunk vele.
Az Úr Isten => Az ember Isten.

De én most nem vagyok izgulós hangulatban, izzadósban meg duplán nem. Úgyhogy meghagyom neked az izzadtságszagot...

Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 12:42 | Sorszám: 5
Szerintem a kérdést, amit a nép föltesz, így lehet másképpen megfogalmazni: "Emberré váltam-e vagy sem ?"

... Ez megrendítően izgalmas kérdés, nem ?

HAME
  Válasz | 2008. február 25. 12:34 | Sorszám: 4
Ha részleteznéd, miért izgalmasabb az a történet szempontjából (azt itt most nem is említve, hogy ezt a formáját nagy valószínűséggel csak a babiloni fogság utáni időszakban nyerte el)
Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 11:05 | Sorszám: 3
Nem a vízfakasztás az izgalmas (az emberréválás szempontjából), hanem a nép kérdése: "Köztünk van-e az Úr, vagy sem?"
HAME
  Válasz | 2008. február 25. 10:58 | Sorszám: 2
ugyanez a mutatvány azóta azokon a helyeken többeknek is sikerült.
Dokumentálva konkrétan valami angol (al?)tisztnek a II. VH idején. Este otthon még a nevét és a dátumot is kikereshetem.
Egyszerű magyarázata van, a sziklarétegek úgy helyezkednek el, hogy köztük víz áramlik/felgyülemlik, helyenként egy erőteljesebb ütéssel átszakítható a felső réteg, a víz pedig kifolyik.
Nagy valószínűséggel a helyi pásztorok évezredek óta ismerik a víznyerés eme módját.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 09:18 | Sorszám: 1
Döbbenetes "helyszíni közvetítés" az emberréválásról:

A nép azonban szomjazott ott a víz hiánya miatt, és zúgolódott Mózes ellen: ,,Miért hoztál ki minket Egyiptomból? Azért, hogy szomjan veszíts minket, gyermekeinket és állatainkat?'' Ekkor Mózes az Úrhoz kiáltott: ,,Mitévő legyek ezzel a néppel? Kis híja, és megkövez engem!'' Azt mondta erre az Úr Mózesnek: ,,Vonulj el a nép előtt, végy magad mellé néhányat Izrael véneiből, aztán vedd kezedbe botodat, amellyel a folyóvízre ütöttél! Aztán jöjj, és íme, én majd odaállok eléd a Hóreb sziklájára. Üss a sziklára, és víz fakad belőle, hogy ihasson a nép!'' Úgy is cselekedett Mózes Izrael vénei előtt. Azt a helyet pedig elnevezte Masszának és Meríbának, Izrael fiainak perelése miatt, és azért, mert kísértették az Urat, mondván: ,,Köztünk van-e az Úr, vagy sem?''

(Kiv 17,3-7)

Rendes Kis
  Válasz | 2008. február 25. 09:09 | Sorszám: 0
Emberréválás.
A még nemember analóg módon, fogalmak nélkül "gondolkozik", egy a tudással, nem lát rá a tudásra.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola