Új téma  Új hozzászólás

Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Vallás - filozófia   » "Az élet értelme: a buli" (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: "Az élet értelme: a buli"
Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 15. 08:10 | Sorszám: 59
Czakó Gábor is 1az1ben ezt mondja !

Ugyanígy, a "szórakozás" is az ördög szérűskertje (Diabolosz = "az aki szétszór")

A "beavatás" ellentéte (= "kiavatás")

onogur
  Válasz | 2008. március 14. 23:41 | Sorszám: 58
Én nem értem ezt a mai liberális rendszert.
Az "én időmben" ha valaki fegyelmezetlen volt az órán, akkor a tanár kizavarta a tanteremből és beírta a naplóba hiányzónak. Ha összegyűlt X igazolatlan óra, akkor repült az iskolából.
Az meg, hogy a bulizás a tanulás rovására megy, nem a tanár felelőssége, hanem a tanulóé és mivel kiskorú, a szüleié.
keresztkem
  Válasz | 2008. március 14. 17:02 | Sorszám: 57
Városom egyik kifejezetten "rosszhírű" középiskolájában is tanitok--mint óraadó tanár.A rossztanuló és nagyon fegyelmezetlen gyerekeknek hosszú évek óta a szemére vetem, hogy "több önfegyelem kéne neked fiam, és kevesebb bulizás".100 eset közül 95-ben az a válasz, hogy de "Tanár Úr! Kell egy kis KIKAPCSOLÓDÁS!" És ezt a KIKAPCSOLÓDÁST csakis és mindig olyanok emlegetik, akik úgy Istenigazából a TANULÁSBA SOHA NEM KAPCSOLÓDTAK BE!!!
Mindig azok hivatkoznak a "kikapcsolódásra".Ha így haladunk, hovatovább felnő egy mindenből "kikapcsolódott" vagy jobb esetben mindenbe csak "félig bekapcsolódott" nemzedék.
keresztkém
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 23:24 | Sorszám: 56
Érthető, habár első körben a csiricsáréra asszociáltam.
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 23:23 | Sorszám: 55
Még szép, hogy nem jutott eszedbe.
Nem voltál érzelmileg instabil, hogy idolokat, bálványokat gyártsál magadnak, illetve feltűnési viszketegségben sem szenvedtél.
HAME
  Válasz | 2008. március 10. 23:10 | Sorszám: 54
Off
a csárimári magyarul irkafirka. De hangulatát odaillőnek véltem és úgy vélem érthető is volt a kontextusból.
on
HAME
  Válasz | 2008. március 10. 23:06 | Sorszám: 53
Ha ez így menne. Olyan ez, mint az alkoholmentes sör, gyermekpezsgő, és a cigarettarágó (emléxik még valaki rá? ). Előbb utóbb ki kell próbálni az igazit is. Csak míg a pia, a cigi, vagy akár a fű is, átmenetileg gyógyítható két egyformával, a tetoválás attól nem fog lemenni, ha felpofozom a kölköt.
Nekem pl soha nem jutott eszembe tetováltatni magam és (valszín) a gyerekeimnek se. Pedig az én szüleim is megengedőek voltak és én is. De voltak határok, amiket én is tudtam, hogy nem szabad túl lépni és a gyerekeim is tudták. Ellenben én is 14 éves koromban kezdtem bagózni, ahogy a kisfiam is. Mert az apám napi 2 csomaggal szívott, én meg 3-mal.
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 22:46 | Sorszám: 52
Örök hálám a csárimáriért, új szóval gazdagodott a gyűjteményem!
Nem kell tiltani a büdös kölöknek semmit se. Mázsaszámra lehet kapni tetkómatricákat, tisztára mint az eredeti, csak cirka két hét alatt lekopik akkor is, ha nem mosdik a fattyú.
Élje ki magát, csak megunja egyszer hogy bohócot csinál magából.
HAME
  Válasz | 2008. március 10. 16:51 | Sorszám: 51
Nem is az annyira a gond. Az elsőgenerációs metálrajongók már túl vannak az 50-en úgyhogy nem túl feltűnő látvány. Meg nem is a nagypapáról van szó. De mi alapon tiltsa be az a szülő a 10-12 éves kölkének, hogy még nem tetoválhatja magát, ha ő meg tele van mindenféle csárimárival.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 10. 15:35 | Sorszám: 50
Nohát ... Veled is egyetértek !
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 15:33 | Sorszám: 49
Nekem meg teljesen mindegy, hogy a motívum lótuszvirág vagy a vadkender levele, a művészeti érték a lényeg, már ha beszélhetünk ilyenről.
Én tudok csodálni egy szép tetkót, bár mindenki hülye, aki fürdőruhával eltakarhatatlan helyen viseli.
Hiszen az ember megörexik és szerencsés esetben megéli unokái gyerekkorát, akiket illene néhanapján kivinni a strandra.
Egy 50-60-70 éves emberen meg hogy mutat egy halálfejes Iron Maiden vagy AC/DC motívum?
Sőt, az emberek ízlése-vallása-jelképek iránti vonzódása is változhat évtizedek alatt, a tetkó meg ölég nehezen eltávolítható.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 10. 15:32 | Sorszám: 48
Kivételesen: egyetértek (nem mondtál nekem ellent) !
HAME
  Válasz | 2008. március 10. 15:29 | Sorszám: 47
Hát az átlőtt szív Szeretlek Maris (Rozi, Kati, stb.) felirattal eléggé tradicionális, mégis eléggé szub*kulturális lenyomat

___________
*) (Ahol a "szub" nem "rész"-t hanem "alatt"-ot jelent).

Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 10. 15:15 | Sorszám: 46
Azért nevezem reimportnak, mert (feltéve hogy) tudtuk ... elfelejtettük ... külföldről újra behozzuk.

Konzumidióta tetkó az, ami nem tradicionális , hanem a drog-szex-rock szubkultúra* terméke.

___________
*) (Ahol a "szub" nem "rész"-t hanem "alatt"-ot jelent).

HAME
  Válasz | 2008. március 10. 15:14 | Sorszám: 45
Háát pl. a Kilenc Sárkány étlapjárol másolt kínai felirat (pekingi kacsa bambuszrügysalátával ) eléggé konzumidiotizmus...
Cirus
  Válasz | 2008. március 10. 15:02 | Sorszám: 44
Bernadotte-on is találtak tetkót a halála után: Akasszátok fel a királyokat! volt rávésve

Sőt Horthy tetoválása állítólag nagyon is szép volt.

onogur
  Válasz | 2008. március 10. 14:23 | Sorszám: 43
Reimport???
Ázsiában már akkor tetkóztak, amikor a zsidók még Ramszesz fáraónak építkeztek.
Nem válaszoltál: hol a határ a tradícionális tetkó és a konzumidióta tetkó között?
Talán ha hallhatnánk példákat az utóbbira.
Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 10. 14:16 | Sorszám: 42
A matrózok körében lehet h túlélt a hagyomány. De - habár a horgony is keresztény szimbólun - a kereszténységben nem azt jelenti, hogy "minden kikötőben 1-1 gyereket csinálok".

És, a tahitii reimport sem kizárt.

onogur
  Válasz | 2008. március 10. 14:04 | Sorszám: 41
Ez is a történet része.
Az angol arisztokrácia után az USA volt az elterjedés területe, a világháború alatt a katonák tetováltattak magukra mindenféle hazaffyas jelképet.
Utána az alvilágban terjedt, jöttek a börtöntetkók az USÁ-ban is, nálunk is.
S mivel a börtönökben itt is ott is egy-egy kisebbség van többségben, ez meghatározó volt évtizedekig.
Ma viszont télleg a grafütyire hasonlít, elképesztő művészi alkotások születnek.
mpd
  Válasz | 2008. március 10. 13:51 | Sorszám: 40
ÜSS!
ANYÁM
SZERETLEK MARIS
Haláll (nem vicc, láttam ilyet egy cigánycsávó lapockáján, mégpedig Mártélyon)
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 13:33 | Sorszám: 39
Ha 1000+ éve kihalt volna, akkor 1862-ben a walesi herceg karjára ( a Szentföldön ) kik tetováltak jeruzsálemi keresztet?
Netán tahiti vendégmunkások?
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 13:28 | Sorszám: 38
Hoppá! Honnan is indult az egész divathóbort?

"1862-ben aztán elkezdődött az igazi virágkor: a walesi herceg egy karjára tetovált jeruzsálemi kereszttel tért vissza szentföldi útjáról. Élete későbbi szakaszában – már VII. Edwardként – számos további tetoválást szerzett be.
Az angol arisztokrácia hűségesen követte a királyi család hóbortját, és 1890-re már akkora divattá vált a brit arisztokrácia körében a tetoválás, hogy egy amerikai író meg is jegyezte: a társasági férfiak kiváltságos helyzetük áldozatai, és birkanyájként követik uralkodójukat."

Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 10. 13:28 | Sorszám: 37
OK: tehát a keresztény tetkó 1 valaha létezett, 1000+ éve kihalt (kigyomlált) tradíció. (Mongyuk, ha jól értem, már akkor sem a Korpusszal együtt ábrázolták a tetován a keresztet !)
onogur
  Válasz | 2008. március 10. 13:19 | Sorszám: 36
"Külön probléma a zsidóság tetoválása, hiszen az ószövetségi tilalmak és előírások többféle értelmezést is megengednek. Az őskeresztények tetoválási szokásaikban nyilván elterjedt lehetett a homlok kereszttel való jelölése, melyet - mivel arcunk Isten képmása - Konsztantinosz tiltatott be. A kereszt homlokra való tetoválása kb. a X. sz.-ig létezett, s ez a szokás a Távol-Keletre is eljutott a misszionáriusok által."
Rendes Kis
  Válasz | 2008. március 10. 13:10 | Sorszám: 35
A felsorolásodban a "Jézus a kereszten" kakukktojás: ilyesfajta tradíciót (emberbőr alapanyagra elkészítve) nem ismerek !

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

Új téma  Új hozzászólás       előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola