Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyurcsány Erdélyben :(

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyurcsány Erdélyben :(
bihari_panorama
  Válasz | 2005. október 30. 10:49 | Sorszám: 20
*

Közös-űlés jegyzőkönyve Bukarestből:

A román fegyverszüneti feltételek:

„A Magyar Népköztársaság Kormányának,
Budapest

Fegyverszüneti tervezet, amely megszünteti az ellenségeskedést Románia és Magyarország között.

a) A magyar népköztársaság átadja az összes hadianyagot, mely alól kivételt képeznek azon anyagok, amelyek a megengedett fegyveres erő fenntartásához szükségesek.

Ezen hadsereg, beleértve az összes tiszteket, nem lehet több 15 ezernél. Ezen hadsereg kiegészítése, csoportosítása utólag lesz megállapítva.

b) A magyar népköztársaság mindazon gyárakat, melyek fegyver és muníció gyártásával foglalkoztak, Románia javára leszereli, ezen leszerelést román specialisták és magyar munkások hajtják végre.

c) A magyar népköztársaság átadja mindazon felszerelés 50 %-át, amely 300 ezer főnyi hadsereg szükségletét fedezi.

d) A magyar népköztársaság átadja vasúti felszerelésének, gépeinek, a vasúti mozgó anyagoknak, s a javításukhoz szükséges eszközöknek 50 %-át.

e) A magyar népköztársaság átad 400 személyszállító és 400 teher autómobilt jó és üzemképes állapotban.

f) A magyar népköztársaság kiadja minden szarvasmarháinak és egyéb állatállományának 30%-át.

g) A magyar népköztársaság átadja minden mezőgazdasági gépének 30 %-át.

h) A magyar népköztársaság átad 20 ezer vagon búzát, 10 ezer vagon tengerit, 5 ezer vagon árpát és rozsot.

k) A magyar népköztársaság átadja vízijárműveinek 50 %-át. ...

II. A magyar népköztársaság saját költségén tartozik élelmezni a megszálló román haderőket, melyek a Tiszától nyugatra szállták meg az országot.

III. A román királyi hadsereg keletre való visszavonulása csak ezen feltételek teljesítése után fog megtörténni.

Az a) alatti pontokban foglaltak átvételét egy ad hoc bizottság fogja végezni, amelynek székhelyét és az átadás idejét később fogja meghatározni a román katonai parancsnokság.
Ezen egyezmény elfogadásának 48 órán belül meg kell történnie. Ellenmondások, helyesbítések nem vétetnek figyelembe.
Azon esetben, ha a magyar népköztársaság ezen feltételeket el nem fogadná, a román királyi csapatok a feltételekben meghatározott anyag készletet és állatállományt kénytelen lesz elvenni.

Budapest, 1919. augusztus 5.

Mardarescu s.k.
tábornok."

iszalag
  Válasz | 2005. október 30. 08:24 | Sorszám: 19
Tőkés Gyurcsány magyar politikájáról
A közös kormányülés kapcsán


„Úgy tűnik, hogy Gyurcsány Ferencnek kényelmesebb Bukarestben megoldani a magyar kérdést, mint a Kárpát-medencei magyarság közképviseletének intézményesített fórumán, a MÁÉRT-en keresni a megoldást.” http://gondola.hu/cikk.php?szal=44488

nemszadista
  Válasz | 2005. október 23. 20:10 | Sorszám: 18
Úristen... de durva.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. október 23. 20:06 | Sorszám: 17
Dickens Scrooge ura jut eszembe...
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2005. október 23. 20:03 | Sorszám: 16
Venne ön ettől az embertől használt autót?
iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 19:23 | Sorszám: 15
iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 19:15 | Sorszám: 14
A közös kormányülésen a miniszterek összesen tizenöt dokumentumot írtak alá. A "Bridges into the future" (Hidak a jövőbe) című memorandum a két ország együttműködésének elveit és céljait rögzíti.

1. Együttműködési memorandum jött létre a Romániai Kis- és Középvállalkozások és Szövetkezetek Országos Ügynöksége és a magyar Gazdasági és Közlekedési Minisztérium között.

2. Az információs társadalom fejlesztését célzó regionális programok elmélyítéséről és kiszélesítéséről szóló négyoldalú nyilatkozatot a két kormány mellett a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata jegyzi.

3. Jegyzőkönyv rendelkezik Románia Távközlési és Információs Technológiai Minisztérium és a Magyar Köztársaság Informatikai és Hírközlési Minisztériuma között Budapesten, 2005. január 14-én aláírt Együttműködési Megállapodás végrehajtásáról.

4. Kormányhatározat döntött a Magyar-Román Környezetvédelmi Vegyes Bizottság harmadik ülése Jegyzőkönyvének jóváhagyásáról,(???) a kormányközi környezetvédelmi együttműködési egyezmény előírásainak alkalmazására.

5. Bővülhet(!! majd??) a konzuli hálózat

6. Közös kormányfői nyilatkozat szól az árvízvédelmi együttműködésről.

7. Államközi szociális biztonsági egyezményt írtak alá.

8. Külön megállapodás szól a magyar-román államhatár rendjéről, az rögzíti a két ország közötti együttműködést és a kölcsönös segítségnyújtást ezen a téren.

9. A menekültügy kérdésében együttműködési jegyzőkönyv született a két belügyminisztérium között.

10. Kormányhatározat rendelkezik a román-magyar Gozsdu Közalapítvány létrehozásáról. (Ki jár jól??

11. Ugyancsak kormányhatározat született a konzulátusi hálózat bővítéséről. (akkor az 5??? micsoda??

12. Kormányközi egyezmény szabályozza mostantól a Magyar Köztársaság Bukaresti Kulturális Központja és a Budapesti Román Kulturális Intézet működését.

13. Aláírták a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma és Románia Kulturális és Egyházügyi Minisztériuma közötti kulturális együttműködési munkatervet a 2006 és 2008 közötti időszakra.

14. Technikai egyezményt írtak alá a katonai légi szállítási együttműködésről. http://www.meh.hu/tevekenyseg/tevekhirek/myro20051021.html

14 az a 15 és van benne sismétlés..igy 13 !!

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 19:09 | Sorszám: 13
Az RMDSZ jobbra jelez és balra tart. Elárulja az autonómia ügyét, s a legmegdöbbentőbb az október 20-i közös kormányülés – fejtette ki, hozzátéve: éles ellentétben áll az ülés ténye, üzenete a magyar valósággal, hiszen akkor tartották meg, amikor tüntetnek a magyar állami egyetem újraalakításáért, s amikor az egyházi vezetők kénytelenek elutazni Brüsszelbe, hogy a kisebbségi és egyházi jogsértések ügyében az integráció kapcsán nyomást gyakoroljanak Romániára.
http://gondola.hu/cikk.php?szal=44488
iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 19:08 | Sorszám: 12
Tizenöt megállapodás a magyar-román kormányülésen
Történelmi pillanatról és a hétköznapok feladatairól beszéltek a miniszterelnökök csütörtökön Bukarestben, az első magyar-román együttes kormányülés megnyitóján. A tanácskozáson tizenöt együttműködési megállapodást írtak alá a miniszterek.
Csütörtökön Bukarestben közös kormányülésen erősítették meg a kétoldalú kapcsolatokat Magyarország és Románia miniszterei. Calin Popescu Tariceanu román miniszterelnök a tanácskozás kezdetén tartott beszédében megtisztelőnek nevezte, hogy Románia lehet a történelmi esemény színtere. Szavai szerint ezzel az üléssel a két ország európai szellemű együttműködésének alapjait teremtik meg.
- Nyitottak vagyunk az együttműködés és a szolidaritás előtt - jelentette ki Tariceanu, hangsúlyozva, hogy mindkét ország az európai értékeket vallja. Románia és Magyarország a gyakorlatba szeretné átültetni ezeket az értékeket olyan közös tervekkel, amelyek az emberek életét közvetlen módon befolyásolják, amelyek az életszínvonal javítását, a munkahelyteremtést és a modernizációt szolgálják. A miniszterelnök szerint a mostani együttműködési megállapodások célja az, hogy biztosítsák a térség gyors gazdasági fejlődését, az infrastruktúra korszerűsítését, a határokon átnyúló együttműködés elmélyítését. Tariceanu nagyra értékelte, hogy Magyarország megosztja tapasztalatait Romániával az európai integráció során, és hogy a magyar parlament gyorsan ratifikálta Románia csatlakozási szerződését.
A román kormányfő hangsúlyozta, a demokráciában az etnikai és felekezeti hovatartozástól függetlenül az igazi értékmérő az, hogy az egyén tiszteletben tartja-e saját államának törvényeit, a közösségen keresztül miként járul hozzá saját országa fejlődéséhez. Egyben példaértékűnek nevezte Tariceanu a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kormányzati szerepvállalását.
Felgyorsult a két ország együttműködése
A magyar miniszterelnök kitért arra, hogy románok és magyarok az elmúlt évszázadban nem egyszer keserűséget okoztak egymásnak, helyenként sebeket is. Ugyanakkor, mint mondta, ma van kellő akarat, kellő erő és kellő bölcsesség a két ország vezetésében, hogy megértse: nem tudja megváltoztatni a múltat, s nem is akarja megváltoztatni a múltat, mert ez lehetetlen, viszont van kellő tehetsége és bátorsága megtenni a lehetőt, azaz alakítani a jelent és a jövőt.
A mostani együttes kormányülés a miniszterelnök szerint jelzi, hogy Magyarország mélyen érdekelt Románia uniós tagságában, bizonyítja, hogy jó románnak és jó magyarnak lenni ebben a térségben, illetve elérni, hogy mindkét országban könnyebben lehessen élni, dolgozni, tanulni, nagyobb fizetést lehessen kapni. Jobban menjen a gazdáknak, könnyebben lehessen közlekedni, egészségesebbek legyenek a vizeink, jól és magas színvonalon lehessen tanulni, őrizhessük meg nemzeti kultúránkat, fejleszthessük a tudományt - fogalmazott.
A magyar miniszterelnök szerint a közös kormányülés felgyorsította az együttműködést, hiszen több megállapodásra jutnak ezalatt a tanácskozás alatt, mint az elmúlt öt-hét évben összesen.
Markó Béla, a román kormány miniszterelnök-helyettese a beszédében egyebek között azt emelte ki, hogy a két ország közös céljainak megvalósításához jó eszköz volt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség. Most egy új, rendkívül ígéretes eszközt teremtettek meg: a két kormány együttes ülését. Gratulálok a miniszterelnököknek e bátor és következetes kezdeményezésért - mondta.
Hidak a jövőbe
A közös kormányülésen a miniszterek összesen tizenöt dokumentumot írtak alá. A "Bridges into the future" (Hidak a jövőbe) című memorandum a két ország együttműködésének elveit és céljait rögzíti. Együttműködési memorandum jött létre a Romániai Kis- és Középvállalkozások és Szövetkezetek Országos Ügynöksége és a magyar Gazdasági és Közlekedési Minisztérium között. Az információs társadalom fejlesztését célzó regionális programok elmélyítéséről és kiszélesítéséről szóló négyoldalú nyilatkozatot a két kormány mellett a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Magyarországi Románok Országos Önkormányzata jegyzi.
Jegyzőkönyv rendelkezik Románia Távközlési és Információs Technológiai Minisztérium és a Magyar Köztársaság Informatikai és Hírközlési Minisztériuma között Budapesten, 2005. január 14-én aláírt Együttműködési Megállapodás végrehajtásáról. Kormányhatározat döntött a Magyar-Román Környezetvédelmi Vegyes Bizottság harmadik ülése Jegyzőkönyvének jóváhagyásáról, a kormányközi környezetvédelmi együttműködési egyezmény előírásainak alkalmazására.
Bővülhet a konzuli hálózat
Közös kormányfői nyilatkozat szól az árvízvédelmi együttműködésről. Államközi szociális biztonsági egyezményt írtak alá. Külön megállapodás szól a magyar-román államhatár rendjéről, az rögzíti a két ország közötti együttműködést és a kölcsönös segítségnyújtást ezen a téren. A menekültügy kérdésében együttműködési jegyzőkönyv született a két belügyminisztérium között. Kormányhatározat rendelkezik a román-magyar Gozsdu Közalapítvány létrehozásáról. Ugyancsak kormányhatározat született a konzulátusi hálózat bővítéséről.
Kormányközi egyezmény szabályozza mostantól a Magyar Köztársaság Bukaresti Kulturális Központja és a Budapesti Román Kulturális Intézet működését. Aláírták a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma és Románia Kulturális és Egyházügyi Minisztériuma közötti kulturális együttműködési munkatervet a 2006 és 2008 közötti időszakra. Technikai egyezményt írtak alá a katonai légi szállítási együttműködésről. http://www.meh.hu/tevekenyseg/tevekhirek/myro20051021.html
Tappancs
  Válasz | 2005. október 23. 09:40 | Sorszám: 11
Erdély meg nem akarja a gyurcsányi Magyarországot!
iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 09:05 | Sorszám: 10
Gyurcsány-ígéretek az expozéban:

• „Megszüntetjük azt az igazságtalanságot, hogy a családi adókedvezményt ma csak a magasabb jövedelemmel rendelkezôk tudják teljes egészében igénybe venni.”
• „Folytatjuk a tizenharmadik havi családi pótlék kifizetését, …elérjük, hogy a közpénzekbôl a legnehezebb körülmények között elô gyermekek kapjanak többet.”
• „A befektetési célú lakásvásárlás helyett a fiatalok és pályakezdôk otthonteremtését fogjuk támogatni… A harminc éven aluli fiatal párok lakásvásárlásához hitelgaranciát biztosítunk…”
•„Ezért fogjuk járulékkedvezménnyel támogatni a pályakezdôket, a gyesrôl, gyedrôl visszatérô édesanyákat és édesapákat, az ötven év felettiek foglalkoztatását.”
• „2010-ben Magyarországon euróval fogunk fizetni.”
•„El fogjuk készíteni a második Európa tervet a 2007–2013 közötti idôszakra.”
„Nem fogjuk összekeverni a határon túli magyarság érdekeinek védelmét a belpolitikai kampánytémákkal
http://www.city.info.hu/j/?www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=88628

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 08:12 | Sorszám: 9
Nyújts feléje védõ kart!


A fenti sor a Himnuszból való. A Himnusz költõje,
Kölcsey Ferenc, ha ma élne, nem érvényesülhetne az
anyanyelvén, nem intézhetné hivatali ügyeit magyarul,
Magyarországra csak 500 euró felmutatása árán léphetne
be, fél évben csak 90 napot tölthetne itt, s ha
valamiért túllépné ezt az idot, az idegenrendészet
hosszú idore kitiltaná az országból. Kölcsey Ferenc,
ha ma élne, román állampolgár lenne, hiszen
szülõfaluja, Szodemeter ma Romániához tartozik.
Kölcsey Ferenc, ha ma élne, bizonyára szeretne magyar
állampolgár lenni. Kölcsey Ferenc, ha ma élne, ezt
csak úgy tehetné meg, hogy eladja házát
szülõfalujában, Magyarországra költözik, ahol az
idegenrendészettõl és az adóhatóságoktól rettegve él,
és megalázó és idegorlo tortúrák árán megszerzi a
szükséges papírokat. Sok-sok felesleges keseruség és
felesleges akadály árán lehetne hivatalosan is magyar
a Himnusz költõje. Kölcsey Ferenc, ha ma élne,
megalázva, másodrendu emberként léphetne csak be az
Európai Unió területére. Ezért Kölcsey Ferenc, ha ma
élne, csatlakozna a Magyarok Világszövetsége
kezdeményezéséhez: magyar állampolgárságot minden
magyarnak! A szomszédos országokban körülbelül három
és félmillió magyar él, akiket Trianonban erõszakkal
téptek el Magyarországtól, magyar állampolgárságukat
erõszakkal vették el tõlük. Senki nem kérdezte meg
oket, le akarnak-e mondani róla. Ezt az
igazságtalanságot most jóvá tehetjük. Évszázadok során
számos ismert és névtelen hos áldozta életét a
nemzetért. Nekünk most nem kell életünket és vérünket
adni. Az elszakított magyarok csupán a szavazatunkat
kérik. Hogy végre ne kelljen többé megélniük azt a
megaláztatást, amit Kölcsey ferencnek kéne végigélni,
ha ma élne, és magyar állampolgár szeretne lenni. Az
elszakított magyarok csak azt kérik, a Magyarok
Világszövetsége által kezdeményezett népszavazáson
mondjunk igent arra, hogy kedvezményesen megkaphassák
a magyar állampolgárságot. Anélkül, hogy ehhez el
kelljen hagyni a szülõföldjüket. Otthon akarnak
maradni, teljes jogú magyarként. Nem kérik, hogy
áldozzuk értük életünket, nem kérik, hogy pénzt adjunk
nekik. Nem kérnek egyebet, csak nagylelkûséget. Nem
akarnak elvenni tõlünk semmit. Csak vissza akarják
kapni, ami megilleti oket, és amit erõszakkal vettek
el tõlük. A mai Magyarországban az elszakított
magyarok és felmenõik élete, munkája, vére is benne
van. A Hõsök terén álló, szoborba öntött nemzeti
nagyjaink többsége nem a mai Magyarország területén
született. Ma hosszú kuporgatás, vízumért és egyéb
iratokért való sorbanállás után jöhetne csak
Magyarországra Rákóczi, Bocskai, Bethlen és a többiek.
Ha ma élne Kosztolányi Dezsõ, lehet, hogy ot vernék
agyba-fõbe szerb suhancok Szabadka utcáin csak azért,
mert magyar. Ha ma élne Arany János, lehet, hogy rá
kiabálnának román hivatali ügyintézok, hogy beszéljen
románul. Ezt a megalázó, abszurd helyzetet egyetlen
szavazattal megváltoztathatjuk. Csak egy rövid séta
egy vasárnap délután, csak egy mosoly, csak egy
nagylelkû gesztus. A magyar állampolgárság biztonságot
ad az elszakított és alávetett helyzetben élõ
magyaroknak. Nem kérnek ok könyöradományt. Csak annyit
kérnek, hogy fogjuk meg felénk nyújtott kezüket.
Egyetlen szavazatunkkal történelmet írhatunk. Miért ne
tennénk meg ezt a csekélységet? Adjunk emberséget,
méltóságot, magyarságot, jogot három és fél millió
magyarnak! Nyújtsunk feléjük védõ kart, szavazzuk meg
számukra a biztonságot! Mondjunk igent a
kedvezményesen megkapható magyar állampolgárságára!
Mondjunk igent a közös felemelkedésre! Mondjunk igent
a jókedvre, boségre! Nyújtsunk feléjük védõ kart!
Együtt erõsebbek vagyunk, együtt sikeresek leszünk!
Magyar állampolgárságot minden magyarnak! http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=005461&p=3

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 08:05 | Sorszám: 8
a GYALÁZAZT ismétlődött -más szereplőkkel..


http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=001631

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 08:03 | Sorszám: 7
ezért halkították le???

A románok lehalkították Gyurcsányt
A románul nem tudó magyar újságírók nem kis bánatára Gyurcsányt lehalkították, helyette szinkrontolmács beszélt románul, míg Tariceanu bukaresti kormányfő szavait egyáltalán nem fordították le. Végül jó 20-25 perc múlva papíron megkaptuk Markó beszédét, egy óra múlva pedig egy minidiscről sikerült a románul nem tudó magyar újságíróknak lejátszani a Gyurcsány-beszédet. http://index.hu/politika/belfold/rom1020/

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 08:01 | Sorszám: 6
Gyurcsány Fegyenc:
Magyarorszag nem akarja Erdelyt!! http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=007032
iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 08:00 | Sorszám: 5
Idézet:
Magyarország nem akarja Erdélyt, mert tudatában van a jelenlegi politikai realitásoknak és annak a ténynek, hogy a Trianonban elvesztett területek visszaszerzésére összpontosító XX. századi politika csak szenvedést okozott - jelentette ki Gyurcsány Ferenc.

"A II. világháború végén kötött békét tíz magyarból kilenc elfogadja" - tette hozzá a magyar kormányfő a román közszolgálati televízió egyik műsorának nyilatkozva, és hangsúlyozta: a magyar népnek és a magyar kormány politikájának nincsenek soviniszta törekvései.


(Forrás: MTI) http://www.rockszerda.hu/index.php?pid=hirek&id=001629

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 07:57 | Sorszám: 4
"Két különgép indult tegnap kora hajnalban a kormány minden idők legnagyobb román–magyar diplomáciai eseményére.

huuuu, de nagy


A sajtó kérdéseire adott válaszokból az is kiderül, hogy több területen további kemény munkára lesz szükség. Tariceanu elismeri,
- a korábbi kormány által kötött szerződések alapján egyelőre nem lehet megépíteni a Székelyföldön áthúzódó autópályát.
- Azt az álláspontját is kifejti, hogy nem támogatja az önálló magyar állami egyetem létrehozását. „Nem vagyok híve az elkülönülésnek” – nyomatékosítja érveit a román miniszterelnök.
- Ezenkívül nem szerepelt a megbeszélések témái között az erdélyi autonómia kérdése sem.

A tájékoztató után „családi fotóra” terelték össze a magyar és román kormánytagokat, majd bejelentették, hogy emlékbélyeget is kiadnak a találkozó tiszteletére. http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=25730

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 07:54 | Sorszám: 3
zt követően jön a nap egyik fénypontja. A gépkocsikaraván Bukarest felé veszi útját, és a Viktória-palotában ünnepélyes keretek között fogadja magyar kollégáját Calin-Popescu Tariceanu román miniszterelnök. A közös kormányülésnek csak az első negyedórája nyilvános. A magyar miniszterek román kollégáik mellett foglalnak helyet. Majd következik a román és a magyar kormányfő egyenként ötperces beszéde. Mindketten kölcsönös udvarias gesztusokban értékelik egymás munkáját. Egyetértenek abban, hogy történelmi pillanat részesei, és a közös jövő csak együttműködéssel képzelhető el. Majd Gyurcsány váratlan gesztust tesz, vendéglátója nyelvén fejti két mondatban, hogy a magyaroknak és a románoknak közös a sorsa. „Megígérem, hogy legközelebb javítani fogok a kiejtésemen” – teszi hozzá szerényen a miniszterelnök. Markó Béla RMDSZ-elnök, kormányfőhelyettes magyar nyelven köszönti a vendégeket, majd áttér a hivatalos románra. http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=25730
iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 07:53 | Sorszám: 2
Két különgép indult tegnap kora hajnalban a kormány minden idők legnagyobb román–magyar diplomáciai eseményére. A 16 miniszter repülője 15 perccel hamarabb startolt Gyurcsány Ferenc miniszterelnök gépénél. Biztonsági okokból van erre szükség – magyarázza az egyik szakember –, sosem lehet tudni, bármi megtörténhet, és ott állna az ország vezetők nélkül.

A hajnali napfelkeltével érkezünk az otopeni repülőtérre. Szolid fogadtatás, útlevélvizsgálat, a sajtó még a kormányfő előtt elindul a közeli Snagovba. A miniszterelnök első programja szerint ugyanis megkoszorúzza a helységben lévő Nagy Imre-emlékművet. A forradalom leverése után itt őrizték a románok a magyar miniszterelnököt, majd innen szállították a kivégzésre is. Az egykori fogdában most iskola működik, kertjében 1997 óta kis oszlop hirdeti a tragédiát román és magyar nyelven. Hamarosan megérkezik a kormányfő konvoja. A villogó autók, rendőrök és biztonsági emberek hada nagy feltűnést kelt a helységben. Snagov főterén kisebb tumultus alakul ki, amikor megáll a kocsisor. Az autóbuszból a magyar miniszterek szállnak ki, és az iskola előtt gyülekeznek. Feszültség és izgalom hullámzik végig az eseményre kirendelt kisiskolások körében is. A miniszterelnök kedélyes mosollyal elegyedik szóba a helyi polgármesterrel. Látszólag hamar kiderül, hogy nincs miről beszélniük, nem is erőltetik az eszmecserét, rövid szünet után elkezdődik a főhajtás. A kormányfő Nagy Imre unokájával a jobbján kilép az emelvény elé, és koszorút helyez el. Gyurcsány váratlan akcióba kezd, ismerkedni próbál a magyarul egy kukkot sem értő kisiskolásokkal. De hiába a mosoly, a kedvesség, a tolmács segítsége, alig egyszavas válaszokat nyögnek ki a megilletődött gyermekek.
http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=25730

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 07:51 | Sorszám: 1
Gyurcsány románul is tud!

[2005.10.21]

Megbékélés – Lesz magyar konzulátus Csíkszeredán, kulturális intézet Sepsiszentgyörgyön, és bővebb tájékoztatás Verespatakról. Ezek a kézzelfogható eredményei a bukaresti román-magyar kormányülésnek. Jelentősége azonban ezen túlmutat.
Bukarest rideg falai között felolvadt a jég: a román és a magyar kormány együttes ülést tartott, új korszakot nyitva ezzel a kapcsolatokban.

http://reggel.hu/index.php?apps=cikk&cikk=25730

iszalag
  Válasz | 2005. október 23. 07:49 | Sorszám: 0
borzalom

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola