Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » USA mindennapok..

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: USA mindennapok..
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 21. 01:35 | Sorszám: 22
Ja????????Itt harminc eve megy!!A szelektiv hulladekgyujtes!!
ab ovo
  Válasz | 2007. január 21. 01:34 | Sorszám: 21
Nem figyeltem az "itteni" dolgaidat, de a szelektált háztartási hulladékgyûjtés Nyugat-Európában legalább másfél évtizede bevett szokás. Már terjed keletebbre is.
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 20:47 | Sorszám: 20
Az USA kvota a az orszag gazdagsaga miatt mas mint a szegeny orias szennyezoke!!Ehez eleg volt akkor egy kozgaszdasz aki ott kiszamitotta,hogy miert fizessen az USA aranytalanul tobbet???Ezt ott elismertek,es azzal jottek hogy nekunk ez jo mert mi sokkal gazdagabbak vagyunk.
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 20:39 | Sorszám: 19
Ha figyelted az itteni dolgaimat,akkor lattad hogy a termeszetvedelemnel is mukodok ma mar jonehany eve,kezdetben teljesen onkentesen,ma felonkentesen..Az USA nagyon ritkan lakott resze a sargolyonknak,hisz a lakossag oriasi tobbsege a nagyvarosok kornyeken el.Azert volt konnyu pld szabalyozni a hulladek gyujtest szallitast ugy hogy azt valogatjak..Ma chicago szemetenek a legnagyobb resze valogatoba kerul,mig a suburban varosok meg sajat maguk valogatjak,minden haztartas.Van harom pasztik lada kirakva ,az egyikbe megy az uveg,a masikba a plasztik,a harmadikba az ujsag a papir!!Erre ott nagyon ugyelnek Recycle program....Az alacsonyabb iskolazottsagu telepeken mexikoi fekete,pedig a szemetgyujtest vegzo ceg egy orias szetvalogato rendszerbe viszi a szemetet,es ott feketek szetvalogatjak.7.15 centes oraberert..Bush a Kyotoi egyezmenyt gazdasagi okokbol nem irta ala,ugyanis az USA acelmuvek egy resze nem felel am meg a szabvanynak.A masik ok az o alltala fizetett tudosok csoportjanak ertekelese miatt lett,azok szerint a ket masik nagy bszennyezo India es Kina jobb kvotat kapott szazalekos aranyban mint az usa.Itt az volt az oriasi problema hogy a jobb kvotat ugy adtak elo hogy ezek szegenyebb allamok!!!!!!!!!Erre duhodott be Bush!!A dolog erdekessege az lett hogy nehany nagy aceluzem csodbe jutott am,ugyis,igy a dolog magatol oldodhat esetleg meg..
pannonpuma
  Válasz | 2007. január 20. 19:00 | Sorszám: 18
Én úgy tudom pont az az oka, hogy az Usára szabott kvóta túllépése miatt fizetniük kellene.
ab ovo
  Válasz | 2007. január 20. 18:35 | Sorszám: 17
Sajnos azt most nem nézem meg, de el tudom képzelni a Michigan-tó fölött tündöklô, napsütötte kék eget is.

A természetvédelmmel kapcsolatban: a vakítóan tiszta, kék égnek biztosan köze van ahhoz is, hogy az USA mindeddig nem írta alá a Kyoto-egyezményt, mert az országban annyira nem téma a környezetszennyezés.
Európa túlnépesedett, az USA nem, így adott területre vetítve Észak-Amerikában minimálisak a környezeti ártalmak is. Szerintem magukra nézve feleslegesnek tartják az egyezményt, mert Európával vagy az erôsen túlnépesedett Ázsiával szemben (sok ember, sok autó), náluk nincs veszélyben a természet. Vagy más oka van?

Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 15:48 | Sorszám: 16
Azt gondolom tudjatok hogy a szenatusban es konmgresszusban is a demokratak vannak tobbsegben!!Ez azt jelenti hogy a katonai kerdest kiveve,mindenben meg tudjak furni,a republikanusok balfaszsagait,pld Kyoto!!!!Tegnap lattam a fundamentalista keresztenyek egy uleset,ahol a vezetojuk azt mondta hogy ebben az ugyben kihatralnak Bush mogul,mert a termeszet nekik is fontos!!Na ennek orulok..
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 14:26 | Sorszám: 15
Igen annyi a biztositas nelkuli ember..ebben benne van a 19 millio illegalis is,es sajnos azok akiknek a cege nem biztosit biztositast,illetve olyan anyagi helyzetben van,hogy nem tud allni semilyet sem..20 dollaros oraber mellett az 5 dollaros vizitdij semmi...Az allam azt tudja megszuntetni,amit o krealt,illetve o gondoz..Az allam kivonult a biztositasbol,azert,mert az allam nagyon rosz gazda volt..Korabban irtam mar masutt,hogyha nincs biztositasopd itt az usa-ban akkor vagy nagyon hulye vagy,vagy egy lusta dog,vagy nem vagy alkalmas munkara..

1 pelda!!Eljossz a UPS hez dolgozni,reszmunkaidobe.Nehez munka nagyon nehez ezert ad olyan benefitet amit nem sok mas ceg.3 ev utan az egesz csaladod kaphat teljes biztositast,fog szem es mindent..Az en felvetelemkor ez meg harom honap volt,tehat jobb volt..ezert napi negy orat kell dolgozni..

pannonpuma
  Válasz | 2007. január 20. 11:56 | Sorszám: 14
Na azért nem irigyellek. 5 dolláros vizitdíj=1000 HUF. Itt is tudok magánkorházba menni fullos ellátással, csakhogy mi az átlag 100000 HUF fizetésből ezt nem tehetjük meg. A USA-ben 45millió biztosítás nélküli ember él. Ha jól tudom tizenvalahány éve jött létre a több biztosítós rendszer addig ugyanúgy állami biztosítás volt mint Kanadában. Nos most az USA-ban 50%-val többet fordítanak az egészségügyre mint Kanadában. Ezért akarják megszüntetni a több biztosítós rendszert.
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 05:34 | Sorszám: 13
ab ovo!!A termeszet gyonyoru minden rendezett orszagban..Magam sokat jarok kint,es vedem a termeszetet..Az egek itt is gyonyoruek,kulonosen a Michigan to felett )
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 20. 05:32 | Sorszám: 12
Na kezdjuk nemszadistaval!!!
Tehat osztondijas volt!!
Akkor nem volt semmilyen ellatasra jogosult,csak a surgossegire.A baratunkat mivel surgossegi volt a legkozelebbi korhazba vittek valszeg!!

Mivel masoknal is felmerult es mas siten is ez a problema,hat akkor itt is elmagyarazom!!Az USA-ban a korhazakbaN MAXIMALIS MINOSEGI GYOGYITAS VAN!!De ez ezt is jelenti hogy azt meg kell fizetned,ugyanis az usa-ban mar szaz eve az allam nem okoskodik,mint Molnar ur otthon a betegek ellatasarol..Ez olyan mint Magyarorszagon a mozi,fizetned kell,mert ha nem akkor cdsak kint nezegetheted a plakatot!!Na most ha az allam nem tamogatja a korhazat akkor a szolgaltatast fizesd meg,mert ha az allam lenne itt is az egessegugy fentartoja akkor l;esulyedne az egesz hobelevanc Magyarorszag gyalazatosan mely egessegugyi szintjere..A sracot jo korhazba ,vittek,ahol kezeltek,es azt allni kell valahogy!!Viszont az elsosegely utan meg szokjak mondani,hogy kerem tovabbi kezelesre jelentkezzen a county korhazba,ami viszont allami,es ingyenes a szegenyeknek,de csak kb magyarorszagi szionvonalat tud adni..Bizonyara lattatok a COOK county hospital sorozatot otthon,az a mi ingyen korhazunk..Az USA feher nepessegenek a 90% rendelkezik biztositassal/az idosek meg fizettek eletukben a medicare-t es medic-aid-et igy nekik nincs korhaz gondjuk.A katonak a szolgalat utan jogosultak ellatasra,es igy tovabb!!A feketek zomenek nem jar semmilyen biztositas sem,mert a zomuk sosem dolgozott.Az illegalisoknak sem jar,ez pedig ugy 19 millio.Ezek szinten az allami korhazba jogosultak kezelesre,de ott csak alacsony a szinvonal..A felesegem az elso evben eltorte a kezet,semmilyen biztositasa nem volt,mert nem volt akkor meg hivatalosan a felesegem,a ket oras rontgen gipsz es gyogyszer 1700 dollarunkba kerult..Ma en is o is full biztositason vagyunk,magyarul csak vizitdijat fizetunk,az 5 dollar per kopf!!!Szal nem olyan remes am a helyzet..

Flammarion
  Válasz | 2007. január 20. 03:37 | Sorszám: 11
Ez semmi, az imént olvastam, Lengyeországban az ápolók méreginjekciókat adtak be a betegeknek, mivel sikerdíjas szerződésben álltak a kórház undertaker- ével. Szóval, hátrább az agarakkalé, nálunk a mentősök nem lőnek a betegre.
Egyelőre.
Flammarion
  Válasz | 2007. január 20. 03:31 | Sorszám: 10
És még szerencsés volt. Ugyanis az ügyeletes orvos nem tudta, hogy szombat délután Michiganban tilos lúhalálában SI kártyát szállítani.
tiszavirág
  Válasz | 2007. január 20. 02:33 | Sorszám: 9
Te ott vagy most?
mandala
  Válasz | 2007. január 20. 02:23 | Sorszám: 8
Ámerikában még fiatal az idő!...
tiszavirág
  Válasz | 2007. január 20. 02:20 | Sorszám: 7
Mi van itt?! Mé nem mentek mán aludni?!
mandala
  Válasz | 2007. január 20. 02:11 | Sorszám: 6
Még néhány fokos globális 'hőemelkedés', s ...
nemszadista
  Válasz | 2007. január 20. 01:31 | Sorszám: 5
Oszt miért ne tudna szétesni?
ab ovo
  Válasz | 2007. január 20. 01:24 | Sorszám: 4
Mondd csak nálatok is van olyan gyönyörûen napsütötte türkizkék ég, mint jóval délebbre, pl. Floridában?

(Az USA nekem a természeti csodák birodalma, ami ráadásul szét sem tud esni.)

gajo
  Válasz | 2007. január 19. 22:25 | Sorszám: 3
Az USA sem kerülheti el sorsát! A birodalmak széthullanak. )
nemszadista
  Válasz | 2007. január 19. 22:17 | Sorszám: 2
"Azota mar valoszinu otthon is igy mukodik a rendszer mint itt."

Ez most irónia volt, ugye?

Most inkább afelé közelítünk, amit 1 barátom/ismerősöm mesélt.
Valahol Chicago, Michigan környékén volt ösztöndíjas. Az 1ik nyáron vagy késő tavasszal elmentek kirándulni, könnyű nyári ruhában, szandálban. Aztán hirtelen 1-2 óra alatt iszonyatosan leesett a hőmérséklet, meg a hó. Valahogy elvánszorgott 1 korházig, mezitláb, mert már a szandálját is elveszítette kínjában.
Ott meg nem akartak foglalkozni a fagyási sérüléseivel addig, amíg nem mutatta be a TV-kártyáját. Az mentette meg a lábujjait az amputálástól, hogy sikerült valakivel telefonon beszélnie, aki végül lóhalálában elhozta azt a kártyát...

Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 19. 21:48 | Sorszám: 1
Ma mentem volna haza a munkabol,mikor az orrom elott egy nenike elesett,es a betonba bizony alaposan megutotte a fejet,ami rondan verzett.Felsegitettem,es hivtam a 911.3 perc alatt volt ott egy rendorauto,4 perc alatt erkezett a mento es a tuzolto auto szinte egyszerre.Az uzletbol azonnal kihoztak egy szeket,es sebkotozo csomagot a nenit gondoztak,vagy oten..Aztan a hivatalosok kezelesbe vettek,es csak amultam a profi munkan..Hazafele jovet eszembe jutott hogy valahol vas megyebe,meg a hivasra sem mentek ki,a beteg meg meghalt.Azota mar valoszinu otthon is oigy mukodik a rendszer mint itt.
Smith&Wesson
  Válasz | 2007. január 19. 21:44 | Sorszám: 0
Szivesen valaszolok mindenkinek,mindenre,politika,Illinois ,termeszetvedelem,es egyebbre,de fentartom a jogot hogy mire valaszolok ))
Jomagam mindig irok egy egy erdekes dolgot,ami a szukebb vilagunkban tortent,ez ugye Chicago,vagy Illinois..

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola