Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 950 ezer munkavállaló perelhet

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 950 ezer munkavállaló perelhet
Gyöngy
  Válasz | 2007. április 28. 16:31 | Sorszám: 11
"leendő nyugdíjasnak kell összevadászni az igazolásokat a munkáltató(i)tól."

Ezért volt "jó húzás" a "személyiségi jogok védelmében" a munkakönyv megszűntetésének ...

Gyöngy
  Válasz | 2007. április 28. 16:28 | Sorszám: 10
"a szőnyeg alá söprésnek úgy tűnik -nagyon bízom benne-mindekorra vége.."

Azér' én kíváncsi leszek, mikor kerül bíróság elé pl. a Kulcsár-ügy, milyen eredményt hoz (ha egyáltalán) az ügyészségi vizsgálat az Egy-Másért-ügyben, de leginkább arra, ki mindenkit fognak tisztára mosni ezekben ...

" ... nagyon erős politikai akarat kell ... "

Meg olyan politikusok, akik nincsenek állon felül benne az "ügyekben", de ilyenfajta változásra nincs kilátás. 2010-ben a kampány utolsó hónapjában megint megveszik az embereket kilóra, vagy eszement rágalmakkal sározzák be a mai ellenzéket (tudod, ahogy szokták - és utána még dicsekszenek is vele )

(Egyébként: hogy hogy még itt, a "fasiszták" közt? Aztán majd mégy "pihenni" a rágalomadó fórumára?)

zappara
  Válasz | 2007. április 27. 11:21 | Sorszám: 9
ebből az derül ki nekem, hogy eddig,a 17 év alatt, nagyjából teljes zűrzavar uralkodott..és ráadásul szó nélkül kerültek kifizetésre a korrupciós igények..(mondjuk az álcázott magánműtétek..pl.)
ilyet mondjuk egy gazdag állam nem enged meg magának (tán ezé' is bír gazdag lenni?)..csak egy ilyen "csekonics" ország..
tudd, ez valami olyan, mint az újgazdag..és a borravaló..rájuk jellemző, hogy iszonyúan szórják a pénzt, ész nélkül, a valóban tehetősek megnézik, mennyit adnak..és főleg azt, hogy milyen színvonalú kiszolgálásért...
zappara
  Válasz | 2007. április 27. 11:16 | Sorszám: 8
én ezen nem vagyok felháborodva annyira..ti. az a kupi eszerint nem mai keletű (ezt azért tudjuk)..éppen ideje rendberakni...végre..egyszer..
(persze csodálkozni csodálkozhatom, de valamiért nem vagyok annyire meglepve, mert itt, mint kiderült kulperáj kupleráj hátán éltük az életünket..a szőnyeg alá söprésnek úgy tűnik -nagyon bízom benne-mindekorra vége..ezt persze csak remélem..ehhez nagyon erős politikai akarat kell)
HAME
  Válasz | 2007. április 27. 10:24 | Sorszám: 7
ma reggel átlag 6 és fél milla adóhátralékról beszéltek + kb. ugyanennyi a büntetés.

más.
Tegnap elmorzsoltam néhány könnyet az OEP nyilatkozóakárki empátiájától meghatódva. Aszongya hatalmas siker, az eredeti 1millió1százezer kiküldendő levél számát éjt nappallá téve sikerült 950ezerre csökkenteni.
Brávó. Ezek szerint a sok(száz)milliós rendszer hibaszázalékát 63 %-ról sikerült 58 %-ra csökkenteni. Ez aztán a siker.

zappara
  Válasz | 2007. április 27. 10:10 | Sorszám: 6
én úgy 7 miliárd körüli összegről olvastam..és másik 10 miliárd a büntetőkamat...
estebany
  Válasz | 2007. április 26. 21:31 | Sorszám: 5
Kedves mamácska!

Bár nem volt szép, nem volt törvényes az APEH illetve a PM adatlopása, akkor "csak" olyan adatok kerülhettek a "mentők" birtokába, amelyet az adatközlők kitöltöttek, tehát bevallottak. Én - bárhogy is töröm a fejemet - nem látom át, hogy most venne a kezdetét az elmentett adatokkal való visszaélés, pláne nem a munkavállalók EÜ-alapba történő befizetéseinek vonalán.

Másik kérdés a tízezer APEH-vagyonosodási célvizsgálat. Ott már elvileg "fecseghetnek" a lementett adatok, de ezt a tízezer célvizsgálatot elvileg - legalábbis ezt kommunikálták - a tartósan veszteséges vállalatok gyarapodását vizsgálandó, rendelték el. Az eddigi rész-sikereik: kb. 2500 célvizsgálat alapján 5 milliárd adóhátrálék megállapítása. Ha ez a szám igaz a teljes sokaságra, behajtanak mondjuk 20 Milliárd forintot a tízezer veszteséges vállalkozáson.

Valószínűleg elsősorban azokon, akik nem átallottak veszteséges vállalkozás mellett például ingatlanban, nagyértékű gépkocsiban gyarapodni. Tőlük most legombolnak fejenként átlagosan 2 milliót (nem tudom, hogy bírságokkal együtt ennyit, vagy bírságok nélkül, mert akkor összességében a dupláját).

mamácska
  Válasz | 2007. április 26. 20:20 | Sorszám: 4
Szeretném emlékeztetni a kollégákat,hogy az APEH-nél történt adatlopáskor az összes adatunkat lementették az elvtársak.Az azzal való visszaélésnek lehetünk most tanúi.
estebany
  Válasz | 2007. április 26. 20:11 | Sorszám: 3
Szörnyű gyanúim vannak:
1. Ha a különleges gonddal építgetett-gyarapítgatott adatbázisban ennyi a hiba, ezt csak egy "amnesztiával" lehet rendezni, ugyanis csak hosszú évekre elhúzva lehet majd tisztázni, (ha ugyan...) hogy kik a hajkurászott potyautasok, kik a hanyag adminisztráció áldozatai.

2. Semmi okunk nincs jobban megbízni a nyílvántartást vezető OEP apparátusában, mint a vizsgálat közszereplőiben! Én mindenesetre nem bíznám kecskére a káposztát, az OEP ugyanis nem feltétlenül a valóságos helyzet felderítésében érdekelt, mert bizalmatlanságom már elérte azt a szintet, hogy azt is fel tudom tételezni: maga az OEP "dézsmálta" a befizetéseket!

Jó lesz tehát észen lenni, és nem felülni néhány tűzoltó és multi-alkalmazott befizetéseinek elsikkadása, annak bulvárosítása sztorijának. Lehet, hogy éppen az OEP-dézsma eltűntetése a cél.

mamácska
  Válasz | 2007. április 26. 19:47 | Sorszám: 2
Az semmi.Ezek között multicégeknél dolgozók is vannak.
Rendesen le lett tölük vonva a lé, de a TB-hez nem jutott el a pénz!Ez a balhé!
Okirathamisitás a javából,hogy a többit ne is emlitsem!
Kekec
  Válasz | 2007. április 25. 22:07 | Sorszám: 1
Ez jó kör lesz.
Pl. rokkantnyugdíjazásnál a leendő nyugdíjasnak kell összevadászni az igazolásokat a munkáltató(i)tól. Ezt most 950 ezren fogják végigcsinálni.
mamácska
  Válasz | 2007. április 25. 11:08 | Sorszám: 0
Perelhetnek a munkavállalók, ha kiderül hogy nem fizettek utánuk - 09:16
Büntetőjogi kategóriába tartozik az, ha a munkáltató a munkavállaló tudtán kívül nem fizette az APEH-nak az egészségbiztosítási járulékokat – közölte Molnár Barbara, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) szóvivője a Klubrádió reggeli műsorában. A napokban mintegy 950 ezer személynek küldtek tájékoztatást, hogy az adatbázis szerint nincs jogosultságuk egészségügyi ellátásra, köztük tűzoltóknak, rendőröknek is.



Jelenleg 950 ezer embernek nincs jogosultsága az OEP adatbázis szerint, ez viszont nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem fizetik a járulékot – mondta el Molnár Barbara. Hozzátette: becslések szerint az esetek több, mint felénél valószínűleg adatszolgáltatási probléma lehet.


A munkáltatónak eddig két kötelezettsége volt: fizetni a járulékot az APEH felé, és adatot szolgáltatni az OEP felé, 2007 január 1.-től pedig már az adatokat is az APEH-nek kell szolgáltatni – tájékoztatott a szóvivő. Kiemelte: az adatszolgáltatás eddig vagy megtörtént, vagy nem, esetleg hibásan történt.


"Az idei év arról szól, hogy ezeket a hibás adatokat kijavítsuk, és megoldjuk a problémákat" – mutatott rá Molnár Barbara. Ha a munkáltató a munkavállaló tudta nélkül nem fizette a járulékokat, az viszont a büntetőjogi kategóriába tartozik - emelte ki a szóvivő.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola