Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Te jó ég.... (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Te jó ég....
kritikus
  Válasz | 2009. január 22. 13:51 | Sorszám: 29
Mielőtt számolgatnánk!
Tisztázzuk, rendi társadalomban vagy demokráciában élünk? A kiváltságokat születési vagy milyen alapon osztogatjuk? S egyáltalán ki osztogatja? vagy fosztogatja?
Szvsz semmi akadálya, hogy indíts egy családi pótlékért való aláírásgyűjtést, vagy egy tanácsadó céget, ahol az alanyi jogok magas fizetés mellett a családi pótlékot feleslegesnek tartók befizethetnek az egy szülős vagy több gyerekes rászorulóknak minden feleslegesnek tartott összeget.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 22. 12:55 | Sorszám: 28
Egen. Én is épp ezt írtam.
Az aláírást azért gyűjtik, hogy adóztassák meg a juttatásaikat. Kiváncsi volnék mennyivel lenne jobb, ha az állami a költségtérítések kifizetése után még az adót is kivetné saját magára. Magyarán némi pénzt még kifizetne egyik zsebéből, hogy áttegye a másikba. Épületes.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 22. 12:51 | Sorszám: 27
Ezt én is így látom.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 22. 12:47 | Sorszám: 26
Nem szűntek meg.

Egyébként a közszolgák juttatásainak megadóztatása irreleváns: az állam egyik zsebéből a másikba teszi mindössze a pénzt. Jó így ahogy van.

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. január 22. 11:44 | Sorszám: 25
A másik rágódnivaló, amit mostanában osztanak nekünk ez a költségtérítéses dolog.
Számoljunk egy kicsit! Mennyit is lopnak el tűlünk a képviselők? Mondjuk személyenként 10 misit? Ha 1 forintot sem hagynánk náluk, akkor összesen 4 milliárdot spórolnánk? És ezért gyűjtjük az aláírást?

A családi pótlékot meg 60 milliárddal fogják csökkenetni? Azért meg nem gyűjtjük az aláírást?
Hát ennyire hülyének néznek minket?

Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. január 22. 11:37 | Sorszám: 24
Olvastam. Bízom benne, hogy a hír nem valós.

Egészében biztosan nem igaz. Józan ésszel is végiggondolva nem hiszem, hogy a zacskós módszer működhet, vagy akár létezik. Ugyanis ha tényleg agykárosodást lehet okozni egyszerű zacskózással, akkor valószínűleg könnyen meg is lehet ölni ezzel a módszerrel a gyereket. Azt pedig nem hiszem, hogy az a gonosz cigányasszony pontosan tudná, hogy hol a határ, mikor nem hal még meg a gyerek. Vagyis ha a módszer létezne, és elterjedt lenne, akkor sok gyermekgyilkosságnak is kellene történnie.

Másrészt azért sem hiszem, mert a cigányok szeretik a gyerekeiket (még ha nem is a mi fogalmaink szerint), és tudatosan nem tesznek kárt bennük (tudatlanságukkal annál inkább). Gondoljatok csak azokra az esetekre, amikor szülők bemennek az iskolába megverni a tanárt, ha meg meri buktatni a gyereküket.

Harmadrészt meg tényleg magas a szellemi fogyatékosok száma a cigányoknál, de az okok is ismertek és sokkal prózaibbak, nem kell helyettük összeesküvést kitalálni: a cigány nők a terhesség idejére sem hagyják abba a dohányzást és az alkoholizálást. Sőt ilyen-olyan ünnepek alkalmával az egészen kicsi gyerekeket is berugatják. És amelyik gyerek még ilyen körülmények között is normális marad kamaszkoráig, az majd rászokik a szipózásra.
Ezek közismert dolgok, és a kormányzat semmit nem tesz ellenük, inkább kitalál mindenféle rémtörténeteket, hogy azokon rágódjunk.

bihar
  Válasz | 2009. január 22. 02:55 | Sorszám: 23
*

Csak azt írtam, hogy a korlátlan költségtérítésesek nem képviselik a nemzetet, csak a saját zsebüket.

A pénz, sajnos sok magyar képviselő eszét elveszi.
A fidesznek fel kell hagynia ezzel!
Tartást és öntudatot kívánok nekik én is.

*

bihar
  Válasz | 2009. január 22. 02:44 | Sorszám: 22
*

Ez a vakítás nálunk is nagyon hatékony, a bolsevikok felfedezték az üvegszilánk nélküli módját.

Sok ezer milliárdos hitelt kéregettek össze, cigány módra.

Békáscity
  Válasz | 2009. január 22. 02:37 | Sorszám: 21
Légyszives ne magyarázd félre - természetesen nem ezt mondtam, hanem hogy nem a (mindenféle)mennyiség, hanem a minőség a fontos. A tartás, az ön(én)tudat.
bihar
  Válasz | 2009. január 22. 02:32 | Sorszám: 20

Sok a magyar ekkora területre?
De korlátlan költségtérítéses képviselőkkel legalább pótoljuk.

Békáscity
  Válasz | 2009. január 22. 02:24 | Sorszám: 19
Ja és hát miközben szépen lerohadtunk - fellendítettük l989-körül az osztrák piacot, napjainkban télen Szlovákiában telelünk, Horvátországban nyaralunk, Székelyföldre járunk zarándokolni.
Akinek meg minderre nem jut az vagy nagycsaládos vagy kiskeresetű - úgy kell neki.
Békáscity
  Válasz | 2009. január 22. 02:18 | Sorszám: 18
Jajjmá! Ausztriának 8 millió lakosa van közel ugyanekkora területre... Nem kéne ilyen szemét módon nyúlni a kasszát !
Pl. miért is van költségtérítés a képviselőknek akár Parlament, akár Önkormányzat ?
Miközben a dolgozók ebéd vagy utazási hozzájárulása, ruhapénz, üdülési támogatása megszünt.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 22. 01:48 | Sorszám: 17
Hát? Most mit mondjak - s hogy? hogy ne legyen véletlenül sem rasszista felhangja - állandóan azon problémázunk, hogy fogy a magyar, és tényleg fogy és tényleg baj, meg mondják, hogy ösztönözni kell a gyerekvállalást, nos én bizonyos társadalmi rétegekben, bizonyos élet- és kultúrnívó alatt nemhogy nem ösztönözném a gyerekvállalást, hanem egyenesen TILTANÁM. Erre azonban mint tudjuk nincs mód. S most még a demográfia is ellenünk van. Pedig nem csak a lakosság mennyisége az érdekes, hanem a minősége talán még inkább. A mennyiség talán még most sem lenne olyan nagy tragédia, de már most olyan széles szegmense süllyedt emberalatti szintre az embereknek, hogy az sokkal jobban elborzaszt a jövőt illetően. Jó persze tudom az evolúció majd megbosszulja a dolgot. Addig meg várunk.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 22. 01:39 | Sorszám: 16
Olvastam. Bízom benne, hogy a hír nem valós.

Mondjuk afelől sincs kétségem, hogy az ember képes ilyen szörnyűségekre, mert tudom, hogy képes. Bízom benne pár ezer forintért EZ még egy nagyon rossz helyzetben élő cigány családnak sem lehet megoldás.

Az, hogy bízom benne viszont kevés.
Ez is az ember. Sajnos.

igazságotm
  Válasz | 2009. január 22. 01:01 | Sorszám: 15
Mondtam én, hogy az a tücskös képregény tanulságos.
Egyébként már évekkel ezelőtt hallottam e trükkről.
Békáscity
  Válasz | 2009. január 20. 15:30 | Sorszám: 14
Hát én is láttam egy s mást a Gyámhivatalban... (meg az IMEI-ben)
lámpás
  Válasz | 2009. január 20. 15:20 | Sorszám: 13
Úristen, itt halok meg! Kíméljetek. Ha gyerekről van szó, tombolni tudok.
son
  Válasz | 2009. január 20. 14:41 | Sorszám: 12
A "szülői Taigetosz"-hoz néhány adalékkal szolgálhatok én is.
Rendőrségi körökben közismert (leírva is olvastam, nincs időm most utána nézni...) az a "technika", amivel például a cigány koldusmaffia tagokat "toboroz". Állítólag Romániában (Havasalföldön) ma is dívik az alábbi módszer: a jó hangúnak ígérkező óvodás gyermeket megvakítják, hogy minél hatékonyabban kéregessen a "családnak". A vakítás egyszerű és fájdalommentes: finomra tört üveget fújnak az áldozat szemébe!
Medi
  Válasz | 2009. január 20. 10:04 | Sorszám: 11
színvonal ajánló mindenkinek butítás céljából
karakan
  Válasz | 2009. január 20. 09:58 | Sorszám: 10
Döbbenetes, undorító, felháborító!
SenKyse
  Válasz | 2009. január 20. 09:54 | Sorszám: 9
(ez más, ez sokkal mélyebb, mint viselkedés)

az életszentség elleni bűn
iszonyú kegyetlen, iszonyú

Schweitzer - az élet feltétlen tisztelete -
http://gondolkodom.hu/acview.php?ArtID=851
*

Békáscity
  Válasz | 2009. január 20. 09:30 | Sorszám: 8
Szülői Tajgetosz... undorító !
Múltkor betévedtem a Győzikéékhez - egy kukkot nem értettem belőle ! hadarnak, ordítoznak, nem beszélve a taajszólasukrú! - mint közszereplők...
Kápol á lápáttál !
mpd
  Válasz | 2009. január 20. 09:22 | Sorszám: 7
Nade ez.... ez egész egyszerűen természet elleni vétek!
Ilyen nincs a földi élővilágban, ez példa nélküli, ez, ez olyan elfajulás, amit gyökerestől kellene kiirtani, mérlegelés és válogatás nélkül!
Ha ez a viselkedésforma elterjed, utána mi jön? Tudom, Indiában máig sok leánymagzatot (és csecsemőt!!!) megölnek bizonyos kasztokban, és Kínában forradalom is kitört, amikor a rengeteg pár nélküli fiúgyerek felnőtté vált, de hogy szándékosan fogyatékossá tenni, ez valami új és egészen sátáni....
Ezt, ha nem is akarják nagydobra verni, a szabályozás, támogatási rendszer megváltoztatásával AZONNAL meg kéne akadályozni!
Különben tíz év múlva a Hülyék Országaként fognak emlegetni minket....
lámpás
  Válasz | 2009. január 20. 09:21 | Sorszám: 6
Dolgoztam a gyermekvédelemben. Amit leírtok, az cseppet sem túlzás. Beszéltem egyszer egy tanárnővel, aki azért hagyott ott egy bentlakásos iskolát, mert a középiskolás lányok egymás hasából táncolták ki a néhány hetes magzatot.
Valóban itt a világ vége.
Megoldás????????????????
SenKyse
  Válasz | 2009. január 20. 09:15 | Sorszám: 5
A debreceni nevelőotthonban, ahová kerülnek a veszélyeztetett környezetből kiemelt csecsemők, kisgyerekek- szinte csupa betegre vert kicsi van,
mind cigány, többnyire alkoholista "szülőktől".
A nővérke, (aki óvónőként nem kapott állást, csak itt, mint képesítés nélküli, nem írom le milyen bérért, mert nem hinné el senki)
odaadó szeretettel próbálja jóvátenni a jóvátehetetlent, de a karjában halt meg egy betegre vert kisbaba!
Az idegösszeomlás végül is akkor következett be nála, mikor megjelent a kis halott „anyja” – hasában a következő potenciális áldozattal.
Valóban a világnak vége felé tartunk már.
.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola