Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Le kell állítani a privatizációt (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Le kell állítani a privatizációt
alma
  Válasz | 2009. június 20. 21:05 | Sorszám: 30
Igen, vissza kell államosítani a stratégiai ágazatokat.
Sajnos ez jelenleg irreális. Előbb kellett volna meggondolni kiket juttat a nép a hatalomra. Teszettek volna másként ...
Mercurius2
  Válasz | 2009. június 20. 21:05 | Sorszám: 29
5 éve inditotam a topicot
panda
  Válasz | 2009. június 20. 20:21 | Sorszám: 28
fidesz.hu nyomán 2009. június 20. 12:49

A vasút szétverése következik?

A maradék MÁV-vagyon értékesítését és a közszolgáltatás szűkítését célozza az a kormány-előterjesztés, amelynek részletei a szombati Magyar Nemzetben jelentek meg - fogalmazott Fónagy János, a Fidesz szakpolitikusa sajtótájékoztatóján.

A Magyar Nemzet mai számában megjelent egy tartalmas újságcikk, mely "Napirenden a MÁV Zrt. szétrombolása" címet viseli. A cikk hírt ad egy, vélhetőleg jövő keddi kormányülésen előterjesztésre kerülő anyagról, amely a vasúttársaság és az állam közötti ingatlanügyek "rendezéséről", és a MÁV teljes átalakításáról szól. Ha azonban elolvassák az írást, kiderül, hogy a kormány célja elsősorban nem a szervezeti változtatás, hanem a maradék MÁV-vagyon eladása és a közszolgáltatás szűkítése - fogalmazott sajtótájékoztatóján Fónagy János. A politikus hozzátette: a kormány tervezett intézkedéseit 2010 január 1-én be kívánja vezetni.

A cikk tanulsága szerint a vasutat három önálló cégbe rendeznék (önálló pályavasút, személyszállító üzletág, illetve vagyonhasznosító), a MÁV Zrt. feladatainak egy részét a MÁV Vagyonhasznosító Zrt. venné át, s a MÁV-ból kiválással jönne létre a MÁV Pályavasút-működtető Zrt., amelytől elvonnák a pályavasúti működéshez közvetlenül nem kapcsolódó ingatlanokat. A MÁV-Start az átalakítás után az elővárosi és távolsági vasúti közlekedésben venne részt, a mellékvonalak kezelését regionális szolgáltatókra bíznák. A szakmai elemzés végkövetkeztetése az, hogy az átalakítás anyagi terhét a MÁV Trakció Zrt. és a MÁV Gépészet Zrt. 2010-ben megvalósítandó eladásából lehet fedezni, ezek értéke 77 milliárd forint - számolt be a kabinet terveiről a Fidesz politikusa.

Fónagy János felhívta a figyelmet: ez nem jelent mást, mint hogy - az eddig államilag, közszolgáltatás keretében, állami felelősséggel fenntartott - pályavasút csak a vasúti törvény által meghatározott állami tulajdonban lévő hálózatot üzemeltetné, a többit pedig úgynevezett integrált szolgáltató társaságoknak adnák át, melyek azonban nem közszolgáltatás, hanem gazdaságossági elven működnének! - emelte ki a szakpolitikus. Hozzáfűzte: ezekben a társaságokban zömmel az önkormányzatok lennének benne. Látni kell azonban, hogy a ma, az alafeladataik ellátására is képtelen önkormányzatok nyakába ilyen terhet akasztani egy rosszhiszemű, csalárd megoldás.

Az előterjesztés-tervezet szerint a szocialisták a vasúti pályán kívül minden ingatlant áruba kívánnak bocsájtani. Úgy, hogy - legjobb tudomásom szerint - ma a MÁV Zrt.-nek nincs olyan vagyonregisztere, mely tételesen megállapítaná a vagyonállomány értékét.

Rendkívül cinikus továbbá az a szándék is, hogy a MÁV vagyonának eladásából akarják fedezni azt a jelenlegi hiteltartozást, amely úgy keletkezett, hogy 2003 és 2006 között a kormány a vasúti személyszállítás közszolgáltatási költségtérítését nem, vagy csak részben fizette meg a MÁV-nak és ezzel hitelfelvételre szorította rá a vasúttársaságot. Ez a tartozás ma kb. 120 milliárd forint - húzta alá a képviselő.

Előre látható, hogy minden áruba bocsátás mellett az év végére megint 80 milliárd, vagy azt meghaladó vesztesége lesz a MÁV-nak - fogalmazott a képviselő. Ez az öncsonkítás tehát az égvilágon semmit nem oldana meg. Arra lenne csupán jó, hogy még pár értékes ingatlant kijátszhassanak a klientúrának ebben a kapuzárási pánikban - tette hozzá.
http://www.gondola.hu/cikkek/65711

iszalag
  Válasz | 2005. április 26. 21:17 | Sorszám: 27
Mercurius 2004. július 31. 04:57 | Sorszám: 21
2004-07-31

Rogán Antal "hangyaBólyba" tenyerelt
Szocialista politikusok is részt vettek az agrárcég privatizációjában


A Fidesz azt gyanítja, hogy a nyáron felgyorsított privatizáció mögött nemcsak a költségvetés mohósága, de egyes szocialista érdekkörök nyerészkedési vágya is meghúzódik – mondta tegnap Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezető-helyettese az ÁPV Rt. székháza előtt. A Fidesz a Bólyi Mezőgazdasági Rt. privatizálói között bukkant szocialista politikusokra. Rogán szerint az agrárcég magánosítására létrehozott és a tendert egyetlen pályázóként megnyerő Investgroup-Bóly Rt.-ben tízszázalékos tulajdonhányaddal rendelkezik Gráf József, Szigetvár szocialista országgyűlési képviselője, méghozzá a Szabadszentkirályi Mezőgazdasági Rt.-n keresztül, amelyben 27 százalékos részesedése van. Egyben az igazgatóság elnöki posztját is betölti.
Gráf József lapunk kérdésére nem cáfolta az elmondottakat, sőt nem titkolta, hogy családja révén valamivel ötven százalék fölé emelkedik a részesedése a Szabadszentkirályi Mezőgazdasági Rt.-ben. A képviselő hangsúlyozta, hogy a bólyi magánosítás menetében minden a törvény szerint zajlott. Gráf szerint a kivásárló Investgroupban cégén kívül még 17 másik társaság és hat magánszemély is benne van, akik összesen 77 százalékos részesedést vásároltak az agrárcégben, mivel a többinek dolgozói tulajdonban kellett maradnia. "A Szabadszentkirályi Mezőgazdasági Rt. igazgatósága azért döntött a magánosításban való részvétel mellett, mivel a cég régi üzleti partnere a bólyi társaságnak – mondta a képviselő. "A döntés előtt felhívtam az igazgatósági tagok figyelmét arra, hogy személyem miatt politikai támadások várhatók, de azon az állásponton voltak, hogy emiatt nem szenvedhet gazdasági hátrányt a cég. Ahogy – velem együtt – azt sem tartanák elfogadhatónak, ha extra bánásmódot járnék ki a cég számára" – hangsúlyozta a szocialista politikus.
Rogán a bólyi privatizáció "legnagyobb haszonélvezőjének" Varga Péter Baranya megyei szocialista képviselőt, a Bólyi Mezőgazdasági Rt. jelenlegi vezérigazgatóját nevezte, aki – a Fidesz szerint – jelentős tulajdonhányaddal rendelkezik a cégét kivásárló Investgroup-Bóly Rt.-ben. A Fideszhez eljutott információk szerint más meghatározó szocialista politikusok is kiveszik a részüket az agrárcég magánosításában, de erre még nincs bizonyítéka a pártnak. Rogán annyit azért így is megemlített, hogy tudomása szerint a Bólyi Mezőgazdasági Rt. felügyelőbizottságának tagja Puch Lászlónak, az MSZP pénztárnokának a sógora.
A Fideszben az a gyanú is felmerült, hogy a 4,7 milliárd forintért eladott agrárcéget meglehetősen "alulárazták". Éppen ezért a Fidesz azt kéri a kormánytól, hogy halassza el az rt. privatizációs szerződésének aláírását – mondta Rogán. Szeretnének ugyanis belenézni a magánosítás irataiba, s belekukkantanának a cég vagyonértékelésébe is. Amennyiben a gyanújuk alátámasztást nyer, kezdeményezni fogják a parlament költségvetési bizottságának összehívását is.
Márk Edina

Mercurius
  Válasz | 2004. augusztus 06. 12:27 | Sorszám: 26
Rendkívüli ülés: privatizáció, napi standolás, sorkatonaság
2004-08-06 12:04

Három napirendi pontot javasol a Fidesz az Országgyűlés rendkívüli ülésére - jelentette be Rogán Antal fideszes országgyűlési képviselő pénteki budapesti sajtótájékoztatóján. A Fidesz a privatizáció felfüggesztése mellett a sorkatonai szolgálat megszüntetéséről és a napi standolás kapcsán a jövedéki törvény módosításáról tárgyalna.


Az augusztus 19-ei rendkívüli ülés kezdeményezéséhez szükséges aláírások hétfőn az Országgyűlés elnökének asztalán lesznek - közölte Rogán Antal.
A Fidesz azt javasolja, hogy függesszék fel a Magyar Villamos Művek Rt., a posta, a hollóházi és a Zsolnay porcelángyár, a Nemzeti Tankönyvkiadó Rt., a 24 Volán-társaság, a Richter, a Tokaj Kereskedőház Rt., a bábolnai és a bólyi mezőgazdasági részvénytársaság, a Mezőhegyesi Állami Ménesbirtok Rt. és a Mol Rt. még állami kézben lévő részének magánosítását.
A Mol és a Richter privatizációjával az állam "az aranytojást tojó tyúkot" adná el. A porcelángyárak magánosítása pedig azért veszélyes, mert hungarikumok eladásáról van szó - jelentette ki Rogán Antal.
A mezőgazdasági részvénytársaságok áruba bocsátását a Fidesz azért ellenzi, mert így hatalmas állami tulajdonú földek kerülnének magánkézbe.
A Fidesz országgyűlési határozati javaslatot nyújt be a sorkatonai szolgálat megszüntetéséről. A kormány eddig csak beszélt erről, de az elmúlt két évben igazából semmit nem tett - közölte a frakcióvezető-helyettes.
A Fidesz szerint fontos, hogy ebben a kérdésben a parlament egyértelműen kifejezze szándékát és akaratát - mondta.
A jövedéki törvény módosítása kapcsán a Fidesz a napi standolás gyakorlatának felfüggesztését indítványozza - közölte a politikus.
Rogán Antal azt mondta: az ellenzék önmagában nem tudja a rendkívüli ülés határozatképességét biztosítani, ezért elvárják, hogy a kormánypárti frakciók nyilatkozzanak arról, jelen lesznek-e.
A házszabály szerint a köztársasági elnök, a kormány vagy a képviselők egyötödének írásbeli kérelmére az Országgyűlést rendkívüli ülésszakra vagy rendkívüli ülésre össze kell hívni.
A kérelemben az összehívás indokát, továbbá a javasolt időpontot és napirendet is meg kell jelölni.
Az Országgyűlés elnökének lehetőleg a javasolt, de legkésőbb az azt követő nyolc napon belüli időpontra kell a parlamentet összehívnia.
Az ülés napirendjére az elnök a házbizottság ajánlása alapján tesz javaslatot. E javaslatot legkésőbb az ülést megelőzően két nappal meg kell küldeni a képviselőknek.

MTI - fideszfrakcio.hu

Ditke
  Válasz | 2004. augusztus 02. 13:58 | Sorszám: 25
Hujjjjj, de megijedtem, fullánk-nélküli méhecske !
Mercurius
  Válasz | 2004. augusztus 02. 13:38 | Sorszám: 24
Hess. Itt semmi keresnivalód.
Ditke
  Válasz | 2004. augusztus 02. 13:34 | Sorszám: 23
Mármint
privatizálásnak hívod
a lopást, csalást, okirathamisítást, azaz

az ALJAS, SUNYI, TÖRVÉNYRE HIVATKOZÁSSAL A TOLVAJLÁST ?

A magántulajdon ÁLLAMOSÍTÁSÁT (LOPÁST) ?

Majd az elállamosított (ellopott) tulajdon más-kézre-játszását-PÉNZÉRT ? Az az "eu-komform" kifejezése a lopásnak ? A lelkiismeret elaltatásának trükkje, hogy : híjuk innentől kezdve privatizációnak a LOPÁST ?

Milyen erkölcs az ilyen ? / nehogy válaszolj, mert nem érdekel ! költői volt a kérdés /

Mercurius
  Válasz | 2004. augusztus 02. 13:00 | Sorszám: 22
Nemcsak az ellenzék háborodott fel az ÁPV Rt. pazarlásán
2004. augusztus 2. 7:32


Magyar Nemzet
Ellenzéki és kormánypárti oldalon egyaránt elítélik az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Rt.-nél (ÁPV) zajló, a Magyar Nemzet által feltárt pazarlást. Az alapbérek tizennyolc százalékos emelkedésén túl a személyi jellegű, egyéb kifizetések tavaly több mint duplájára nőttek az előző évhez képest.

Túl az alapbérek 18 százalékos emelkedésén, a vagyonkezelőnél a személyi jellegű, egyéb kifizetések tavaly összesen elérték a 846,999 millió forintot, míg ennek értéke 2002-ben 371,242 millió forint volt – számolt be a Magyar Nemzet a múlt héten. Csak munkatársai pihentetésére – rekreációs támogatás címen – 221 millió forintot költött a társaság. Ezt az összeget az adók és járulékok levonása után alapbérarányosan, készpénzben fizették ki a cég munkatársai között. 2002-höz képest 38 millió forinttal – mintegy hetvenhárom százalékkal – emelkedett a ruházatiköltség-térítés, 25 millióval – 56-ról 81 millióra – pedig az egyéb, béren kívüli juttatások mértéke. A két évvel ezelőtti 61-ről 117 millió forintra nőttek az „egyéb” jellegű kifizetések, és míg 2002-ben semmit, addig tavaly 82 millió forintot fizettek ki magánszemélyeknek. A társaság mindezt azzal indokolta, hogy – noha az alapbérek 18, a prémiumok 13, a jutalmak pedig 73 százalékkal nőttek – 2002–2003-ban nem történt általános béremelés az ÁPV-nél, ezért a vezetés az üzleti feladatok teljesítése érdekében tavaly a prémium és jutalom ösztönzési formát részesítette előnyben.


Molnár László (MSZP): Állami vagyon működtetésénél egyszerűen nem indokolhatók ilyen luxuskiadások. Évek óta értetlenül figyelem a szervezetnél folyó gyakorlatot. Vagyoni oldalon nincs akkora bevétel, ami lehetne, viszont van egy akkora jólét, amit megszüntetnék. Az ÁPV Rt. tíz éve működik, miközben az állami vagyont lassan eladják. A szervezetet meg kellene szüntetni, és be kellene látni, a jelenlegi gyakorlat szerint nem működik a vagyonkezelés.

Fodor Gábor (SZDSZ): Ilyen esetek nem mérhetők másképpen, mint ahogy azt ellenzéki szerepben tennénk; az adófizetők pénzéről, közkiadásokról az ÁPV-nek is pontosan el kell számolnia. Bízom benne, hogy a kifizetések mögött valódi teljesítmény volt, ellenkező esetben az ügy nem maradhat következmények nélkül.

Halász János (Fidesz): Elfogadhatatlan, de sajnos nem meglepő, ami az ÁPV Rt.-nél történt; nyilván az állami cégek is tanultak a kormányzati pazarlás söjtöri példájából. A Medgyessy-kormány vizet prédikál, és bort iszik, hiszen minden egyes kormányszóvivői tájékoztatón szó esik az olcsó államról, ugyanakkor milliókért rendelnek maguknak mandulás angolnát és tízezrekért szivarokat egy-egy összejövetelen, ráadásul a kabinet az első intézkedései között száz százalékkal megemelte a miniszterek fizetését.

Font Sándor (MDF): Felháborító: miközben nő a létminimum szintje alatt élők tábora, az állami vagyon elherdálásával foglalkozó cég soha nem látott mértékben, indokolatlanul költekezik saját céljaira. A cég az állami vagyon felügyeletével lett megbízva, nem pedig vezetői és munkatársai zsebének megtömésével.

Cikk küldése | Szóljon hozzá a fórumban | Nyomtatási verzió

Mercurius
  Válasz | 2004. július 31. 04:57 | Sorszám: 21
2004-07-31

Rogán Antal "hangyaBólyba" tenyerelt
Szocialista politikusok is részt vettek az agrárcég privatizációjában


A Fidesz azt gyanítja, hogy a nyáron felgyorsított privatizáció mögött nemcsak a költségvetés mohósága, de egyes szocialista érdekkörök nyerészkedési vágya is meghúzódik – mondta tegnap Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezető-helyettese az ÁPV Rt. székháza előtt. A Fidesz a Bólyi Mezőgazdasági Rt. privatizálói között bukkant szocialista politikusokra. Rogán szerint az agrárcég magánosítására létrehozott és a tendert egyetlen pályázóként megnyerő Investgroup-Bóly Rt.-ben tízszázalékos tulajdonhányaddal rendelkezik Gráf József, Szigetvár szocialista országgyűlési képviselője, méghozzá a Szabadszentkirályi Mezőgazdasági Rt.-n keresztül, amelyben 27 százalékos részesedése van. Egyben az igazgatóság elnöki posztját is betölti.
Gráf József lapunk kérdésére nem cáfolta az elmondottakat, sőt nem titkolta, hogy családja révén valamivel ötven százalék fölé emelkedik a részesedése a Szabadszentkirályi Mezőgazdasági Rt.-ben. A képviselő hangsúlyozta, hogy a bólyi magánosítás menetében minden a törvény szerint zajlott. Gráf szerint a kivásárló Investgroupban cégén kívül még 17 másik társaság és hat magánszemély is benne van, akik összesen 77 százalékos részesedést vásároltak az agrárcégben, mivel a többinek dolgozói tulajdonban kellett maradnia. "A Szabadszentkirályi Mezőgazdasági Rt. igazgatósága azért döntött a magánosításban való részvétel mellett, mivel a cég régi üzleti partnere a bólyi társaságnak – mondta a képviselő. "A döntés előtt felhívtam az igazgatósági tagok figyelmét arra, hogy személyem miatt politikai támadások várhatók, de azon az állásponton voltak, hogy emiatt nem szenvedhet gazdasági hátrányt a cég. Ahogy – velem együtt – azt sem tartanák elfogadhatónak, ha extra bánásmódot járnék ki a cég számára" – hangsúlyozta a szocialista politikus.
Rogán a bólyi privatizáció "legnagyobb haszonélvezőjének" Varga Péter Baranya megyei szocialista képviselőt, a Bólyi Mezőgazdasági Rt. jelenlegi vezérigazgatóját nevezte, aki – a Fidesz szerint – jelentős tulajdonhányaddal rendelkezik a cégét kivásárló Investgroup-Bóly Rt.-ben. A Fideszhez eljutott információk szerint más meghatározó szocialista politikusok is kiveszik a részüket az agrárcég magánosításában, de erre még nincs bizonyítéka a pártnak. Rogán annyit azért így is megemlített, hogy tudomása szerint a Bólyi Mezőgazdasági Rt. felügyelőbizottságának tagja Puch Lászlónak, az MSZP pénztárnokának a sógora.
A Fideszben az a gyanú is felmerült, hogy a 4,7 milliárd forintért eladott agrárcéget meglehetősen "alulárazták". Éppen ezért a Fidesz azt kéri a kormánytól, hogy halassza el az rt. privatizációs szerződésének aláírását – mondta Rogán. Szeretnének ugyanis belenézni a magánosítás irataiba, s belekukkantanának a cég vagyonértékelésébe is. Amennyiben a gyanújuk alátámasztást nyer, kezdeményezni fogják a parlament költségvetési bizottságának összehívását is.
Márk Edina
n

Kekec
  Válasz | 2004. július 27. 16:41 | Sorszám: 20
OFF
A frissben, vagy egy korábbiban? Tudnál adni linket?
Köszi!
onogur
  Válasz | 2004. július 27. 14:30 | Sorszám: 19
A Heti Válaszban gyönyörűen le van írva, hogy az orosz gazdaságot hat oligarchia uralja, melyből öt zsidó.
Mercurius
  Válasz | 2004. július 27. 14:23 | Sorszám: 18
A Mogiljevics szaktopicban végigvittük, hogy ez gaykorlatilag az orosz maffiát jelenti, amelyik zömében volt KGB tisztekből áll. Természtesen nem orosz üzletemberként jönnek vissza, hanem "izraeliként" meg "amerikaiként".
onogur
  Válasz | 2004. július 27. 14:19 | Sorszám: 17
A belső viszály szítása és a bizonytalanság fenntartása általában mindig egy külső hatalom érdeke, mely a szálakat mozgatja.
Mercurius
  Válasz | 2004. július 27. 14:05 | Sorszám: 16
Ez marhasás. És a nagy baj az vele, hogy tévutra visz, hogy merre kéne hadakozni. Itt az orrunk elött az mszp. Ezer sebből vérzik, nem kell időt hagyni neki,hogy magukhoz térjenek.
merges
  Válasz | 2004. július 27. 14:00 | Sorszám: 15
Ha SOROS kerül a képbe akkor semmi jó nem várható, tovább kolonizálódik az ország.
Kell egy biztos bázis a keletröl jövö DÁVID NÉPÉNEK.
merges
  Válasz | 2004. július 27. 13:55 | Sorszám: 14
Két esemény ami kissé szinezi a nyári politikai uborka- szezor.Az szmp forgatokönyv szerü kongreszusa, és a privétizáció.
Privátizációt azért szeretmák a leggyorsabban véghezvinni, hogy az államkassza hiányait potolni lehessen,és elkezdödhet ismét az igérgetés .... kongreszusra azért van szülség hogy egy ujabb propaganda hazugsági hullámot eltudjanak inditai.Mondván az uj aparátus kezébe vette a dolgokat és a jövö az biztositva van.
Az a gyanum, hogy ez beis fog jönni nekik,mint eddi sokminden, még tulsok az agyalágyult elkábitott proletár,és sokan vannak azok akik kiszolgálói voltak a multnak mint közép káderek.MIÉRT KOCKÁZTATNÁK A KÉNYELMÜKET???
A nemzeti-oldal ma még nem annyira szervezett, hogy ez kitudná védeni.NE BIZZUNK A VÁLSZTÁSI SIKERBEN.....
Ritter
  Válasz | 2004. július 27. 13:28 | Sorszám: 13
Mire llehetne allittani mar nem lesz mit megovni ((
Mercurius
  Válasz | 2004. július 27. 12:54 | Sorszám: 12
Soros György közvetett tulajdont szerezhet a Malév Rt-ben

2004. júl. 27., 11:34

Már csak a kormány döntésétől függ, hogy kínai kézbe kerül-e a Malév. Az ÁPV Rt. igazgatósága ugyanis elfogadta a nemzeti légitársaság privatizációs koncepciójáról szóló kormány-előterjesztést. A magyar cég iránt a kínai Hainan légitársaság érdeklődik, amelyben tizenöt százalékos résztulajdona van a magyar származású amerikai milliárdosnak.

Június közepén a sajtóhírek arról szóltak: a hazánkba érkezett kínai államfõvel a Malév eladásáról is tárgyal a kormányzat. A Malév vezetõje a Hainan légitársasággal közösen indítandó Pekingi járat bejelentésekor korainak tartotta arról beszélni, hogy kínai kézbe kerülhet-e a nemzeti légitársaság. Sándor László, a Malév elnök-vezérigazgatója 2004. június 11-én még így nyilatkozott: ”Mi egy hosszú távú együttmûködésre készülünk. A járatindításon túl nagyon sok szinergia van, amit a két légitársaság ki tud használni. A pilóták képzésében, a cargo területén, de azt gondolom, hogy privatizációról még nagyon korai lenne beszélni, hiszen most indul a járat.”

Mindössze 6 hétre rá az ÁPV Rt. igazgatósága elfogadta a Malév privatizációs koncepciójáról szóló kormány-elõterjesztés tervezetét. Ebben az áll, hogy a változó piaci feltételek, illetve a kormány által tavaly kifizetett hétmilliárd forintos tõkeinjekció lehetõvé teszi, hogy külsõ befektetõ jelenjen meg a Malév Rt-ben. A tervek szerint a cég 49 százalékát adnák el, 51 százalék viszont továbbra is állami tulajdonban maradna. A magyar cég iránt a kínai Hainan légitársaság érdeklõdik, amelyben tizenöt százalékos résztulajdona van Soros Györgynek, a magyar származású amerikai milliárdosnak.

A Hainan számára komoly elõnyt jelentene a Malévval való egyesülés, mivel így olyan európai engedélyekhez, kapcsolatokhoz és útvonalakhoz férhetne hozzá, amelyeket egyébként csak nehezen tudna megszerezni. A Malév pedig így elkerülhetné a csõdöt. Az, hogy a Hainan kínai légitársaságé lesz-e a Malév egy része, már csak a kormány döntésétõl függ. Az Állami Vagyonkezelõ Rt. sajtóosztálya a Hír Tv érdeklõdésére mindössze annyit közölt: a kormány döntése elõtt nem hoznak nyilvánosságra részleteket. Így egyelõre azt sem lehet tudni, hogy mikor kerül a koncepció a kormány elé.

Kekec
  Válasz | 2004. július 27. 10:15 | Sorszám: 11
Egyszerű: az egyikben az, hogy bankár urak mennyit adnak érte. Úgy néz ki, mostanában a másikban is ugyanez az elv működik.
Flammarion
  Válasz | 2004. július 27. 08:15 | Sorszám: 10
Kecsek= kecske (a "tőke")
Flammarion
  Válasz | 2004. július 27. 08:12 | Sorszám: 9
Nme értme pontosan, mire gondolsz , aközgazdaságtanbna, illetve akko rmég poltikai gazdaságtanaban nag yfordulta volt a XiX században, amikor megfordult a szemlélet: valaminek az értékét nem a munka, a költésségej, hanem fordítva , a termék értéke határozza meg-volt erre egy hasonlat: a sajt érték határozza meg a kecsek és a fejés érékét.
Barnuska
  Válasz | 2004. július 27. 05:37 | Sorszám: 8
Azt próbáljátok meg kideriteni hogy a munkabért a két szegmensben mi szabályozza.
Mercurius
  Válasz | 2004. július 27. 04:09 | Sorszám: 7
Polányi Károly Válogatott tanulmányaiban található meg. Nem anekdota. Végül is a fia jelentette meg évekkel később - magánkiadásban.
Flammarion
  Válasz | 2004. július 27. 03:58 | Sorszám: 6
AMúg yérdekes, hogy össze is különböztek anagy verseny hevében a marginalisták,(Menger-Walrus-Jevons trió) hogy kié az elsőség az elméletükben, hogy egy jószág mennyiségével a hasznosság nem arányosan, hanem kisebb mértékben növekszik. Így tehát a határhasznuk egyre csökkent, sôt egyfajta hm.. ideológiapiaci telítődés után negatívvá is vált. még jó, hogy csak hárman voltak, imgygen igazolóva saját elméletüket...

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola