Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyurcsány női reinkarnációja (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyurcsány női reinkarnációja
A. E.
  Válasz | 2009. június 15. 04:53 | Sorszám: 86
Persze ha ilyen informálatlan arról nem tehetek. De sajnis nem fogom huszonnyolcadszor betenni ugyanazt a vérciki beadványt. Keress rá a google-ban pl.

A lényeg, hogy szerintem nem épp antikommunizmusról híres, ha legfőbb kérdésnek a melegek 18 év alattiakkal való "kapcsolatteremtésének" engedélyezését tartotta.

A Zétényi-Takács törvényjavaslattal kapcsolatban - kérdezhetném én is - mi volt szerepe?

Gyorgy
  Válasz | 2009. június 15. 03:36 | Sorszám: 85
Egy szó kimaradt az utolsó mondatból, helyesen:
Te ezzel SZemben semmilyen említésre méltó tényt nem hoztál fel állításod alátámasztására.
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 15. 03:34 | Sorszám: 84
A.E.: Még mindig adós vagy egy válasszal és pár (link) hivatkozással Morvai Krisztinával kapcsolatban.
Ezt írtad többek között: "Morvai éppen nem az antikommunizmusról volt híres a 93-qas beadványával." Ezt cáfoltam egy tényállítással. Te ezzel semmilyen említésre méltó tényt nem hoztál fel állításod alátámasztására.
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 15. 03:24 | Sorszám: 83
"Gyorgy bátyó!
Megbízható helyről tudom, hogy a Zétényi-Takácsnak nevezett törvény alkotója az előbbi volt. Takács csak a nevét adta hozzá, aminek alapján a Parlament elé terjesztették, és el is fogadták"

Eléggé régen történt már a Zétényi-Takács ügy, még internet sem volt az országban, nemhogy internetes újságírás. Ennek ellenére lehet találni anyagot róla. Az Alkotmánybíróság elutasította a törvénytervezetet, így sosem lépett hatályban. Ez eléggé fontos részlet, sajnos nem ott fejeződött be a történet, hogy elfogadta a parlament.

"'91-ben Göncz Árprád két fontos törvényt nem írt alá, melyeket az Alkotmánybírósághoz küldött ellenőrzésre. Az egyik a kárpótlási törvény volt, melyet bizonyos részleteiben az Alkotmánybíróság elvetett, a másik az úgynevezett Zétényi-Takács féle törvénytervezet, melyet a kormány több tagja is határozottan támogatott. Utóbbi az 1944-90 között, a kommunista hatalom nevében elkövetett bűncselekmények elévülhetetlenségét biztosította volna. Göncz az ellenzékhez hasonlóan rossznak, a társadalmi megbékéléssel szembenállónak tartotta a törvényt. Mivel maga is évekig politikai fogoly volt, a törvény elutasítása különösen hitelessé tette véleményét. A tövényt '92-ben részleteiben és teljes egészében is alkotmányellenesnek ítélte az Alkotmánybíróság" http://www.origo.hu/itthon/20000604atavozo.html

Még Eörsi Mátyás írását is megtalálta a google a témában: http://www.eorsi.hu/parlament/?081
(Feltételezem utólag tette fel az internetre. Egyébként honnan lett volna ennek saját honlapja már 1992-ben )
Érdekesek Eörsi sajátos "érvei", ezek fényében érdemes lenne most megkérdezni mi a véleménye a Wiesenthal-intézet tevékenységéről. Ha következetes lenne Zentai Károly öregember felelősségre vonását is értelmetlen eljárásnak kellene tartania. De a következetesség soha nem jellemezte Eörsi urat.

A. E.
  Válasz | 2009. június 15. 02:52 | Sorszám: 82
Ne bomolj, hány írt ide?
GM
  Válasz | 2009. június 15. 01:39 | Sorszám: 81
De valamilyen A... Edvárd, nem?
A. E.
  Válasz | 2009. június 15. 01:36 | Sorszám: 80
Nekem is összefolynak a dolgok néha. De az előző hozzászólást, amire reagálok azért el szoktam olvasni.

Ennek a gondolatnak a feldolgozását megelőlegezve persze elfogadom a bocsánatkérést.

Edvárd

GM
  Válasz | 2009. június 15. 01:33 | Sorszám: 79
Melyik nick voltál korábban? Régebben voltam itt aktív...
GM
  Válasz | 2009. június 15. 01:31 | Sorszám: 78
bocs, már összekeverednek, hogy ki mit írt. Ha Te ezekkel nem jöttél, akkor bocs.
A. E.
  Válasz | 2009. június 15. 01:28 | Sorszám: 77
Hát látom nem finomkodsz.

Nem szoktam összehordani semmit. Véleményt szoktam írni.
(Mintha egyébként számítana neked a különbség.) Úgy látom lényegesen elvadultál az elmúlt években. A legnagyobb sajnálatomra.

Mintha épp azt írnám, hogy nem hiszek semmiféle direkt moszkvai vagy mszp-s irányításban...

GM
  Válasz | 2009. június 15. 01:16 | Sorszám: 76
Nekem nem verzióm van. Természetesen nem fogom kiadni a belső infókat. Csak kíváncsi voltam, mit hordassz össze a kérdésemre. (Oroszok, MSZP meg egyéb agyrémek.)
A. E.
  Válasz | 2009. június 15. 00:41 | Sorszám: 75
No, akkor mondd el a te verziódat. Sajnos az nyilván nélkülözi bizonyos jogos kérdésekre a választ, de szívesen meghallgatom.
GM
  Válasz | 2009. június 14. 23:59 | Sorszám: 74
Csak azért kérdezem, mert konkréten tudom, hogy ki és hol hozta össze Morvait és vonát a listavezetői ötlettel. fantáziálni, hazudozni meg rágalmazni persze ettől még lehet...
A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 23:55 | Sorszám: 73
Utálom a találgatást igazából és nem szeretnék vádaskodni. Kövér adott már tippet. Az egész Jobbikra nézve szerintem sértő, hogy MSZP-kreatúra lennének, de azok az események, amelyek eltávolítottak a Jobbiktól mind erre a közös tőre lennének logikailag visszavezethetők. Egyébként nem hiszem, hogy kézivezérelt lenne a Jobbik mondjuk Moszkvából vagy bármi ilyesmi. Arról van szó, hogy Vonáék beszálltak egy olyan játékba, amit maguk sem ismernek teljesen. Innentől beindul a daráló és nincs visszaút, csak előre. Azt hiszem erről többet nem szabad mondani. Már ha az ember jót akar.
Mercurius2
  Válasz | 2009. június 14. 23:46 | Sorszám: 72
Mint Mórickának a viccben, csak neki Móricka.
GM
  Válasz | 2009. június 14. 23:42 | Sorszám: 71
És szerinted ki találta ki a lista élére Morvait? na?
A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 22:54 | Sorszám: 70
Úgy látom valahogy mindig egy dolog jut az eszedbe. Vajon miért?
skorpio
  Válasz | 2009. június 14. 22:53 | Sorszám: 69
"Olyan édes..." ???

Affene egyen meg, csak nem buzi is vagy, ráadásul???

A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 22:40 | Sorszám: 68
Olyan édes, amikor egy provokátor másokat provokátoroz le...

Köszönjük e szenvedélyes igazságbeszédedet!

A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 22:37 | Sorszám: 67
Nyilván mesélsz róla, hogy ne haljak meg hülyén és felvilágosítasz mi köze ennek a címbéli hazugságon kapott művésznőhöz.
A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 22:36 | Sorszám: 66
Szerintem is ízléstelen a nő hazudozása. Ezért nem kéne nyalnotok neki ilyen izomból...

A topik minden állítása tényszerű. Ha nem az, akkor pereljen a jogásznő. De úgy látom nem perel.

Fogalmazott egy beadványt, miniszterjelölt volt. Egyik sem bűn. Rendben is van, ha az ember ultraliberális vagy a melegjogok élharcosa. Kapna is vagy 10 szavazatot. De ne akarjon már engem azzal szédíteni, hogy ő egy konzervatív politikus és jobboldali értékekért küzd.

kritikus
  Válasz | 2009. június 14. 22:34 | Sorszám: 65
Igazad van. Nem kár érte.
A. E.
  Válasz | 2009. június 14. 22:27 | Sorszám: 64
Érdekes én meg fordítva gondolom, hogy eredetileg a Jobbik valóban tiszta volt, majd beindultak bizonyos erők a háttérben és azok rakták a lista elejére Morvait, aki mellesleg korábban azt mondta nem akar politizálni, majd megalakult a Gárda és hirtelen egyre több pénze lett a pártnak. Elég gyanús nekem a dolog. Morvai nekem addig volt hiteles amíg jogászkodott. Furcsamód még liberális jogvédőként is hitelesebb volt mint most szélsőjobboldali politikusként. Az mondjuk igaz, hogy a Gárdát ő is elítéli. Ebből a szempontból egy platformon vagyok vele.
Békáscity
  Válasz | 2009. június 14. 21:33 | Sorszám: 63
És ha hagynánk szépen csendben elszunnyadni ezt a topikot?...
skorpio
  Válasz | 2009. június 14. 20:12 | Sorszám: 62
Nézd „titkos” –ka!

Mindennek van előnye is! Ebből tagadhatatlanul világlik ki a topiknyitó indítéka.
És a valóban a malakológia tárgykörébe vágó jelleme is...

Nem csodálnám, ha nőkben olyan érzést keltene, mint amikor a kertben spenót szedés közben, véletlenül egy nyálkás meztelen csigát markolnak meg.


(De ebben te vagy a perdöntő, mért én csak úgy gondolom, te meg érezni is tudod, hogy így van-e. ))))))))))

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola