Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
kritikus
  Válasz | 2011. június 02. 23:29 | Sorszám: 140
ja, legalább annyira, mint az m3-as bevezető szakasz zajvédő fala a XV. kerületben. 30-35 évet vártak?
Mi is legalább ennyit fogunk várni, hogy az m0-ás mellé ígért zöldsáv felnövekedjen.
s akkor még a vizierőművekről nem is szóltunk. ami nemcsak víz, de politika választó is.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 02. 22:14 | Sorszám: 139
Hm. Nekehezen tudtam kivenni, hogy ezzel mit akarsz mondani, de általánosságban ezzel nem lehet vitatkozni - pont, mert annyira általános. Általában az egyetértésnek nem szoktunk hangot adni, de most kivételt teszek. Értékelem, hogy képes vagy kevésbé lenézően is fogalmazni.
kritikus
  Válasz | 2011. június 02. 16:10 | Sorszám: 138
hazai viszonylatban tartok a végletektől. nem drukkolok így egy zöld pártnak, de ízlésem szerint való lenne egy baloldali és környezetkímélő, védő alakulat létrejötte végre!
Mellesleg pontosan tudod, hogy mikor mi vagy, no meg azt is, hogy kinek a billentyűzetéből.
Tapasztalataim alapján hajlamosak a honi politizálók a paci egyik vagy másik oldalára billenni, pedig a vágához, díjugratáshoz, bárilyen lóversenyhez jó ló, nyereg, lovas, stb. kell. S akkor nem kell tizen- huszonéveket várni egy-egy zajvédő fal, vagy elkerülő út megépítésére. A challange day, a fák-virágok napja, a takarékosság világnapja, meg megannyi mesterséges figyelem el- vagy ráterelő akció helyett környezettudatos, takarékos, a természetes ismerő és tiszteletben tartó szak- és politikusgárda együttműkködése - lenne - a célravezető
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 02. 15:46 | Sorszám: 137
Míg hozzászólások óta mást sem csináltok csak személyeskedtek és sértegettek, én inkább a témára összpontosítanék. Kifejthetnéd, hogy pl. ebben ugyan mi kivetnivaló van és miféle alpáriság/nyegleség lapul meg benne:
Idézet:
Antlfinger Edvárd
2011. május 31. 22:25 | Sorszám: 85
Először is: Nekem is olyan érzésem van, hogy 1982 300 éve volt. Azóta nálunk két rendszerváltás is volt. És még nem őszült meg az a csecsemő, aki ekkortájt látta meg a napvilágot - legfeljebb kopaszodásnak indult.
A 60-as évekig (akár a jobboldalon nevetséges nyugatról plagizált módon démonizált '68-ig) visszavezethető nonkonformista-alternatív-antiestablishmentista-tekintélyellenes politikai mozgalmak szerintem leginkább mégis a zöldekben öltenek testet, mert ez a legújabb jelenség, habár áthatják a többi politikai erőt is, leginkább az újbaloldalt, de pl. volt szerepük az északír szeparatizmusban is és maga a Fidesz is ide sorolható gyökerű párt - ezt ritkán elemzik idehaza, de ez nyilvánvaló kéne legyen (a Fidesz volt az, amely legelőször fordult szembe az MSZMP tekintélyével, mintegy fittyet hányt a diktatúrának - ezt tették a '68-asok is). A zöld mozgalom az okozat, a hatvanas évek (tévé meg a rolling stones) az ok. Vagy ilyesmi - ilyen szempontból nem ugynaz nyilván az előzmény és a következmény logikai kapcsolatban van és nem feleltethető meg egymásnak: sőt sokszor akár ellentétes is kell legyen. Én nem értek egyet azzal, hogy '68 teljesen más. Már csak azért sem, mert a zöld mozgalomban is van antiestablishmentista és kapitalizmusellenes vonás nem kevés. Másrészt abban az értelemben sem más, hogy mint minden radikalizmus '68 sem különlegesebb a többi rendszerkritikával, ami máskor is a fiataloktól szokott jönni (márciusi ifjak, '56 stb.) - a kritikájuk jogos volt, csak mi nem értjük, hogy miért fájt az a nagy jólét a sok nyugati fiatalnak. Zöld szemmel már lehet érteni. De akkor valóban nem arra gondoltak.

Az, hogy a rendszer nem "tökéletes" - ahogy nem lehet az egyetlen rendszer sem egyébként: konzervatív tanulság! - elég okot adott '68-nak a lázongásra, magyarán igazuk is volt (legalább részben) nyilván - és idővel az az attitűd polgárjogot nyert és a demokrácia egyik alapjává vált egyébként. Én ide kötném a harmadik generációs alapjogok kialakulását is. Nem fejtem ki. Maga 68 tehát több mint újbalos mozgalom vagy pláne több mint baloldali radikalizmus, minthogy sokfelé nem is az volt: polgárjogi mozgalom volt, békemozgalom, feminista mozgalom, alternatív életforma-mozgalom volt: hippikommunák. Ezek már egy lépésnyire vannak a zöld mozgalomtól mint ezek érett globálisan felelős továbbgondolásától. Lelkületükben, szellemiségükben pedig már úgy szólván azonosak. Azzal, hogy enélkül az attidűd nélkül lehetséges ökologizmus szerintem csak félreértés lehet.

A hagyományos nem '68 által áthatott konzervativizmus, hanem a '68-nak hátat fordító, csakazértis konzervativizmus, ami esetleg egy ilyen tanulatlan, fejletlen, neofita, vannabi-konzervatív (stb. ) jobboldalon mint a magyar nem ritka nyilván. A "Birkenstock-konzervatív" lehet zöld ellenben tehát az a fajta újító haladó liberális konzervatív, amit Cameron is képvisel talán meg, amely városi réteg elbillentette egy időben a mérleg nyelvét a republikánusok javára - legalább részben. Életvitelük, nyitottságuk alapján ők inkább liberálisok lettek volna, de a hagyományos balos jelszavak és megoldások, a "szocializmus" nem voltak vonzóak számukra és azt gondolták a pénzüket ne az állam, hanem ők maguk költhessék el -- akármire. Magyarán többféle zöld/ökologista irányvonal lehetséges, de az minden esetben el kell váljon a hagyományos ideológiák útjától vagy túl kell lépjen azon vagy azok szintézisét kell nyújtsa, hogy újra tudja gondolni a legújabb kihívásokat. De bárhogy is: a lényeg, hogy a hagyományos ideológiai kereteken belül, a hagyományos jobb-bal szembeálláson belül nincs lehetőség ökologikus jövőépítésre, ellenben szükség lehet mindkét látásmódra is olykor. Tehát szükség van a konzervatív realista, szerves világlátásra és a társadalomban való gondolkodás baloldali eszményére is.

Abban is teljesen egyetértek - és ez a magyar rendszer sajátossága - hogy nálunk van egy második "'68-as hullám" is. És ez rögtön két politikai erőt is felemelt a semmiből, amire húsz évig nem volt igazi példa (a MIÉP végül is MDF-szakadár párt volt). Tehát itt állunk egy hatvannnyolcas ihletésű Fidesszel (maga a Fidesz-tagság ugyan későbbi nemzedék, de nagyon hangsúlyos náluk is a generációs gyökér), amely konzervatívvá "alakította" magát és két újabb generációs képződmény, amely szintén radikalizmussal, antiestablishmentistaként indul - a Jobbik nagyobb hanggal, csörömpölve mint az elefánt a porcelánboltban, az LMP meg szelídebb módon, szinte arctalanul, hangtalanul. A két fiatal párt programja nagyon hasonló egyébként, a beteg lövészárok-szemlélet ezt eltorzítja sajnos, a Jobbik és a nagy üres baloldali térben ámokfutásba kezdett jobboldal azzal erősíti (magának) saját létének igazolását, hogy ellenségképet kreál magának: pl. az LMP SZDSZ práhuzamok vizionálásával. Szerintem félreértve az SZDSZ jelenség lényegét és gyökerét stb., amely egyértelműen az előző rendszer berögzült struktúráihoz való kényelmes viszonyból fakadt. A mániákus paranoia és ellenségképgyártás egyéként nem kedvez a politikai éleslátásnak. Akkor sem, ha a hiszterizált törzsszavazók nagyon gyorsan átveszik a sokszor elképesztő hátraarcokat is: pl. a szovjetellenes pártból a Jobbik oroszbaráttá alakítását.

A magyar zöldek, ahogy a világban sokfelé lehetnének többfélék, több pártban. De a magyar rendszer nem kedvez a sokszínűségnek. Míg Zürichben két sikeres zöld párt is van és így van egy erősebb liberálisabb és egy gyengébb konzervatívabb, addig nálunk valószínű eggyel kell megelégedni. A Jobbik más játékban játszik szerintem. Kepli vagy Bödecs nem akarnak szerintem semmit különösebben... Végzik a párt látványos akciói alatt a láthatatlan - gondolom jó - szakmai munkájukat, de ennyi. Tehát van ott is "zöld", de nem hiszem, hogy önállósodni akarnának vagy erőltetnének bármilyen zöld programot. Azért egyébként érdekes a magyar szélsőjobb és a zöldek viszonya. Mert ugye a nemrég meghalt Piros, aki ráadásul nemcsak neves zöld egyéniség, de zsidó származású is ÉS eléggé kacérkodott a magyar szélsőjobbal, ez is jelzi egyébként, hogy nálunk még a szélsőjobb szaga is más - azt hiszem túl kicsi ország vagyunk, hogy a legtöbb dologról ne gondolkodjunk nagyjából konszolidált módon mindannyian, a felszín, a nagy verbális erőszak csak a látszat. Az LMP egyébként jól látta meg azt, hogy pusztán a zöldpártiság és bélyeg is lehet és beszűkíti az ökologizmus lehetőségeit, amelynek több tér kell de mint mondom még szerintem nem dőlt el, hogy a zuglói irány lesz a párt főcsapása, vagyis a váltópártiság gondolata vagy egy kis mellékpárt lesznek, ahogy a Jobbik, igaz: több játéktérrel és potenciális kormányképességgel, ami szerintem a politika lényege - és nem a hőbörgés . Nem rajtuk fog múlni nyilván, de a belőtt profil mindkettőt lehetővé teszi. Egyébként szerintem nagy szívességet tennének ennek az országnak, ha felváltanák az MSZP-t a baloldalon. Szép példa lenne, ha a magyar újbalos mozgalom egy zöldpárt lenne. Igazán magyar út lenne. Szerintem büszkék lehetnénk rá. Ez nem mellesleg a többi párt zöld irányvonalát is lehet erősítené, de ezt végig kell még gondolni. Egyelőre a pártok és a kormányok rendre háttérbe szorították a zöld érdekeket. A fák és meg sem született ükunokáink nem szavaznak ugyanis.


Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 02. 15:38 | Sorszám: 136
Inkább:
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 02. 15:28 | Sorszám: 135
Én-e? Na jó. (Vegyek némi önvédelmi leckéket ?)
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 02. 15:26 | Sorszám: 134
Csak nyugodtan! Had pörögjön az a dzsídípí!
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 02. 14:35 | Sorszám: 133
Visszavárunk , de ne hagyd, hogy fölfaljon!
eszbej
  Válasz | 2011. június 02. 14:32 | Sorszám: 132
Többeknek.
A munka lerántott a hálóról, így nem tudtam érdemben hozzászólni a beírtam szövegre reagálóknak.
A lerántás most is él, kis türelmet, folytatni fogom.
kritikus
  Válasz | 2011. június 02. 14:07 | Sorszám: 131
attól tartok, tévedsz. a szocializációs problémák megoldása nem ilyen egyszerű. az önértékelés, önismeret vonatkozásában nem jelent felmentést, hogy pardon férfiasan triviális vagyok.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 02. 13:17 | Sorszám: 130
Gyöngy, szerintem személyesen kéne ezt megbeszéljük, mert nagyon nem tetszik ez a stílus, amit felvettél...
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 02. 08:59 | Sorszám: 129
Fárasztó? Talán aludd ki magad, és frissen, üdén, józanul térj vissza .
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 02. 01:20 | Sorszám: 128
Jaj istenem, de fárasztó... Veled mi történt? Én jól vagyok.
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 01. 19:39 | Sorszám: 127
, "öko-, makro-, mikro vonatkozásban az önbecsüléshez az összes többi homokozó, ültető és hobbikertész tisztelete is szükségeltetik."
kritikus
  Válasz | 2011. június 01. 19:36 | Sorszám: 126
bizonyára mindenkinek más és más technikával sikerül felnőttkorban a vágyai, ismeretei és az életben tapasztalt ellentmondások között a személyisége belső összhangját megteremteni. lévén, hogy két db fióka első éves iskolai próbálkozásait követem viszonylagos közelségből és mégis némi távolságban, a természetre való nyitottságukat csaodálva élvezem fogékonyságukat, s azt, hogy képesek megosztozni egy közös tevékenység alkalmával a rendelkezésre álló 1 db kis méretű ásó, kapa és gereblye használatán, pedig ültetünk, s gyerekek. még nincsenek 8 évesek, s némi segítséggel, de képesek tiszteletben tartani a másikat.
öko-, makro-, mikro vonatkozásban az önbecsüléshez az összes többi homokozó, ültető és hobbikertész tisztelete is szükségeltetik.
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 01. 19:03 | Sorszám: 125
Ha valakinek a tapasztalatai hiányosak, vagy mások tapasztalatait ellentmondásosnak találja, az feszültséget kelt a tájékozódóban. Ezt mindenki másként vezeti le. Van, aki elkezdi froclizni a másikat, van, aki elkezd békésen magyarázni, van, aki elmegy tévét nézni, főzni, könyvet olvasni, vagy egyszerűen csak kifekszik a nyugágyra (ha van neki ), és gyönyörködik a világban. Amíg teheti.
kritikus
  Válasz | 2011. június 01. 18:58 | Sorszám: 124
bocs, de ebben talán kissé rugalmatlan vagyok. simán csak érdekel, ha más véleményeket olvasok, kiváncsi vagyok arra, ki miért és milyen tapasztalatok alapján alakítja másságát, a és teljesen érthetetlen, ostoba majmolásnak tartom a wazze demokratizmus jegyében fogant, minden férfisságot vagy emberi tartást nélkülöző vulgáris, alpári, trágár, tróger szóözönt.
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 01. 18:38 | Sorszám: 123
Nem tudom, mi esett vele. Tényleg furcsa, amit az utóbbi néhány hétben művel. Hagyjuk hadd találja meg magát! (Remélem, keresi .)
kritikus
  Válasz | 2011. június 01. 18:30 | Sorszám: 122
nyilván. való. mint az alpári férfiasság.
Gyöngy
  Válasz | 2011. június 01. 18:29 | Sorszám: 121
Hírnökre bíztam a választ.
onogur
  Válasz | 2011. június 01. 16:31 | Sorszám: 120
Akkor már nagy a baj, ha huszárpaci hiányzik a fórumról.
Nehogymá ikony vájjék belülle.
Overdose-imitátor, pfffff...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. június 01. 16:29 | Sorszám: 119
Mi ez a véreskardként lobogtatott eurokommunizmus??? Hát te tényleg nevetséges vagy.
kritikus
  Válasz | 2011. június 01. 15:55 | Sorszám: 118
óh, természetesen tudjuk az eurokommunizmus óta. mint ahogy azt is, hogy mitől férfi egy férfi.
mellesleg egyetlen etikai kódex sem ír arról, hogy az alpáriség nemispecifikus lenne.
Madelon az eb
  Válasz | 2011. június 01. 15:52 | Sorszám: 117
Szerintem szabadságon van. Mintha említett is volna valami utazást.
mpd
  Válasz | 2011. június 01. 15:32 | Sorszám: 116
Egy frász van ott, nem utalás!
Most tudsz valamit vany nem?!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4  5  6 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola