Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A mépességfogyás ellenszere

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A mépességfogyás ellenszere
Tappancs
  Válasz | 2005. október 29. 22:55 | Sorszám: 7
Ha az áramhiányon múlik a népesség szaporodása, akkor nincs mit a ballib koala szemére hányni. A paksi atomerőművet annyira felelőtlenül, olyan proletár igénytelenséggel és liberális szabadossággal kezelték, hogy a kettes blokk tönkrevágásával igencsak hozzájárultak a villanyszámlák megfizethetetlenségéhez.
Apóka
  Válasz | 2005. október 29. 09:12 | Sorszám: 6
A termékeny életkor 16-45 év között van.

Ebből 4 esztendőt kéne az utódnemzésre áldozni.

Ma egy magyar család életébe 0,9 gyerek nemzése fér bele, mert a többi időt vagyonszerzéssel és értelmetlen luxusigények kielégítésével töltik, miközben a szegénységre hivatkoznak.

Mercurius
  Válasz | 2005. október 28. 07:41 | Sorszám: 5
Hát, ha a fiatalok zömmel iskolapadban ülnek, akkor nem sok gyerek fog születni.
camelgun
  Válasz | 2005. október 27. 13:09 | Sorszám: 4
Az ellenszere???Sok sex es biztos anyagi hatter!!
Cakpakk
  Válasz | 2005. október 27. 11:08 | Sorszám: 3
Véletlen gépeltem el.
Allatka
  Válasz | 2005. október 27. 10:34 | Sorszám: 2
Legelőször miépességfogyásnak olvastam.
Cakpakk
  Válasz | 2005. október 27. 10:29 | Sorszám: 1
Elrontottam a topic cimét T modera ha erre jár akkor m->n
Cakpakk
  Válasz | 2005. október 27. 10:28 | Sorszám: 0
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=156856

Ha nincs áram, marad a szex...

Elhangzott 2005. október 23-án
2005. október 26., szerda 9:38
590 olvasás

Kihal a nemzet. Ha így megy tovább, száz éven belül elfogyunk. Ugye ismerősek ezek a mondatok. Pedig higgyék el, nem magyar szájakból hangzottak el. Csakhogy a lakosság fogyása, öregedése gyakorlatilag egész Európára egyformán jellemző és sok országban ugyanúgy aggódnak emiatt, mint nálunk. Hogy mit kellene tenni? A svédek most rádöbbentek egy egyébként teljesen logikus összefüggésre: ha az embereknek valamiért nincsen semmi más szórakozási lehetősége, nos, hát visszatalálnak egymáshoz.
Nem tudom emlékeznek-e rá, idén februárban hatalmas orkán söpört végig Skandinávián. Jómagam beszámoltam akkoriban többször is arról, hogy a tenger kilépett medréből és elöntötte a dán falvakat, Dél-Svédországban pedig letarolta az erdőket. Fél magyarországnyi területen feküdtek a fák a földön, és az erdőtulajdonosok arról panaszkodtak, hogy ötévi fakitermelést vitt el két nap alatt a hatalmas szél. A svédek nem győzték a viharkárokat helyreállítani, még Magyarországról is kaptak segítséget.

Hogy jön ez a népszaporulati problémához? - kérdezhetik. Rögtön rátérek arra is. Szóval, magyar munkások is segítettek a vezetékekre dőlt fák eltakarításában, új villanyvezetékek kihúzásában. Dél-Svédországban másfél millióan maradtak napokra, sőt, több százezren hetekre áram nélkül. Ennek éppen kilenc hónapja. És mi történik mostanában? Pótágyakat kell beállítani a dél-svéd kórházakban, a folyosókon is nők fekszenek. Nők, akik szülni jöttek.

Egy normális hónapban 140 baba jön napvilágra nálunk, most pedig még csak október közepén járunk - mondta hétfőn az egyik kórház szülész főorvosa - és már 110 újszülöttnél tartunk. Ha minden igaz, október hónap folyamán megduplázódik a születések száma Dél-Svédországban kilenc hónappal az áramszünet után.

Kell egy kis áramszünet - énekelte Hofi Géza is, bár ő nem erre a hatásra gondolt. Ha áramszünet talán nem is, de legalább be lehetne vezetni hetente egy tévéadás nélküli estét. Talán nemcsak a népszaporulatot dobná meg, hanem a családokat megtanítaná együtt lenni. De ez persze álom, mármint a tévémentes este. Addig marad az orkán, ha több gyereket akarunk…

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola