Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Az emberáldozat nem fontos a szociknak.

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Az emberáldozat nem fontos a szociknak.
Bőrharisnya
  Válasz | 2004. február 21. 00:11 | Sorszám: 21
Én csak azt nem értem, hogy miért az én pénzemen akarnak megdögölni Amerikáért?
Gyöngy
  Válasz | 2004. február 20. 20:27 | Sorszám: 20
" ... tudták hova mennek, miért mennek, mennyiért mennek."

Úgy gondolod, lehet tudni az ilyesmit?

kyu
  Válasz | 2004. február 20. 20:19 | Sorszám: 19
Az egy másik történet, hogy minek vannak ott.
Azért, mert egy seggnyaló lábtörlő diplomata kormányunk van, azért. De ha már ott vannak, és ha önként jelentkeztek, és katonának mentek oda, akkor egy támadás miatt nem mondhatják, hogy 'jujj ez fájt, mamaaaaaaa!!'.
kyu
  Válasz | 2004. február 20. 20:16 | Sorszám: 18
Te figyu, én eccóval sem mondtam, hogy a zsoldosok dögöljenek meg, kit érdekelnek, stb.
De könyörgöm! Katonák! Érted? Tudod az mit jelent?
Azt gondoltad, hogy majd a tengerparton napoznak és pancsikálnak? Mert ők biztosan nem ezt gondolták.

Hogy neked mi ebben a bót, azt meg végképp nem érdemes froclizni. Abban mi a bót, hogy egy dilettáns impotenciahalmaz vezeti az országot? És tucc rajta változtatni? Na, akkor meg minek nyammogni rajta?

kyu
  Válasz | 2004. február 20. 20:12 | Sorszám: 17
Én nem vinném vásárra a bőrömet, nem vagyok idióta.
De ez mit bizonyít? Azokat az embereket senki nem kényszerítette Irakba. Ismétlem: tudták hova mennek, miért mennek, mennyiért mennek.
Bőrharisnya
  Válasz | 2004. február 20. 15:30 | Sorszám: 16
És mi közünk van az iraki szarhoz amit az amerikaiak csináltak törvénytelenül?
terra
  Válasz | 2004. február 20. 15:24 | Sorszám: 15
Nagyjából erről van szó.
Kiderült, hogy Szaddam Husszeinnek nem voltak tömegpusztító fegyverei, amivel tényleges veszélyt jelentett volna a világra. Nem derült fény a terrorista szálra sem. Vagyis mi történt? Az amcsik - ENSZ felhatalmazás nélkül - megtámadtak egy országot és eltakarítottak egy gusztustalan diktátort, amilyenből most is elég sok van a földkerekségen, csak azok annyiban szerencsésebbek, hogy nincs olaj a talpuk alatt és ezért nem háborgatják őket népirtó tevékenységükben.
Szaddamot elfogták, háromszoros hurrá volt diktátor, nincs diktátor. Van helyette őrült nagy káosz, ami már tényleg veszélyes, ezért az ENSZ is kénytelen volt áldását adni a katonai jelenléthez.

Most ott tartunk, hogy júniusig sincs remény egy választás és egy működőképes kormány felállítására, tehát az amik (és a magyarok?) maradnak. Kérdés, hogy meddig ? Busht is nagyon szorongatják már, nem utolsósorban az őrült nagy pénz miatt, amit ez a kaland elvisz.

Our Journey To Xanadu
  Válasz | 2004. február 20. 15:05 | Sorszám: 14
Egy katonának kockáztatnia kell az életét. Azért katona. És az iraki (nem hadsereg, hanem) zászlóalj parlamenti, sokpárti felhatalmazással van Irakban.

De az igaz, hogy a sorkatonaságot meg kell szüntetni még az idén.

Bőrharisnya
  Válasz | 2004. február 20. 15:02 | Sorszám: 13
Pusztán azért vagyunk ott, hogy mossuk az amerikaiak szarát.
cuvee
  Válasz | 2004. február 20. 14:11 | Sorszám: 12
Ja, és még valami.

Legyünk ilyen szőrörszívüek. Jó, meg vagyok győzve, a zsoldosok "dögöljenek meg", az a "hivatásuk", azé' kapják az "európai fizetést". Kit érdekelnek?

De mit kapok ÉN, mint magyar adófizető, aki állom az "európai" fizetésük, a felszerelésük, a kiképzésük, az oda-vissza szállításuk, az ellátásuk milliárdos költségét?
Mi ebben a bót nekem? Hogy Farok Cheney-nek, meg Condoleaza Rizs néninek mi, azt tudom...

cuvee
  Válasz | 2004. február 20. 14:03 | Sorszám: 11
"hülyeséget nem kell beszélni"

Nem az ujjamból szoptam. Annak idején az újságok is cikkeztek róla, hogy a többség milyen sz@r eredményt ért el a lőgyakorlaton. Egyébként kíváncsi lennék, hogy te a vásárra vinnéd e a bőrödet azért az "európai" fizetésért...

kyu
  Válasz | 2004. február 20. 13:38 | Sorszám: 10
Idézet:
Ez nem egy profi "zsoldos" sereg, ezeknek a "profiknak" a jó része szerencsétlen munkanélküli, akik még rendesen lőni sem tudnak,

Na, azt azé' kétlem, hogy lőni sem tudnának, hülyeséget nem kell beszélni.
Iszonyatos túljelentkezés volt, tudtak válogatni.
Akik Irakban vannak azok profik mind, európai fizetéssel. Egy katona meg vásárra viszi a bőrét, erről szól a hivatása.
Ha már kiküldték őket, akkor most már nem lehet visszahívni a társaságot. Tudták mit vállalnak, és tudták mennyiért.

Tiborc
  Válasz | 2004. február 20. 13:06 | Sorszám: 9
Kedves cuvee!
Index: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=003673
Volt egy sajtóhibám, javítom:
Tévesen: ”Egyébként pedig a parlamenti pátok megszavazták, mi közöm hozzá?”
Helyesen: „Egyébként pedig a parlamenti pártok megszavazták, mi közöm hozzá?”

Megszavazták, tessék helyt állni.
Akkor kellett volna gondolkodni, nem most.
Ezért mondom, nem érdekel.
Ki mit vállalt, viselje.
Tiborc

cuvee
  Válasz | 2004. február 20. 12:13 | Sorszám: 8
"Nem teszek különbséget zsoldos és szerződéses katona között."

Én sem. Én a hivatásos és a szerződéses között teszek különbséget. Mert van.

"Balassi Bálint is volt zsoldos katona."

Aha. És Balassi valóban katona volt e, vagy jobbágyként utat épített, meg szekereit hajtotta egy idegen hadseregnek? Merhogy a mi "zsoldosaink", gyakorlatilag nem katonák, hanem útépítő munkások, meg teherautósofőrök. Nem is jók másra. Az újságok is megírták hogy "teljesítettek" a mi "zsoldosaink" a kiképzésük utáni lövészeten...

"Egyébként pedig (...) mi közöm hozzá?"

Neked semmi. Annyi, mint a tűzoltókhoz, a BKV ellenőrökhöz, vagy a bolti eladókhoz, meg a többi nyócelemishez.
Csak hogy tudd, pont ez a gőg tartja őket még mindíg az MSZP mellett. Mert bár a kommancsok is annyira tartják őket, mint te, de nekik több eszük van annál, hogy ezt hirdessék is!

Tiborc
  Válasz | 2004. február 20. 11:22 | Sorszám: 7
Kedves cuvee!
Index: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=003673

Ki is az a szerződéses katona?
Pl: http://www.hadkiegeszites.hu/Szerz_szolg_Alt_tudniv.htm
Nem teszek különbséget zsoldos és szerződéses katona között.
Balassi Bálint is volt zsoldos katona.
Nem szégyen.
A sorkatona más kategória.
Egyébként pedig a parlamenti pátok megszavazták, mi közöm hozzá?

Tiborc

cuvee
  Válasz | 2004. február 20. 10:37 | Sorszám: 6
Te meg nézz utána pontosabban a mi "profi" hadseregünknek. Hivatásos és szerződéses katonákból áll. Legfeljebb pár tiszt és tiszthelyettes lehet köztük hivatásos a többiek, a Kovács XIII János tizedesek történetesen szerződéses katonák. Akik jobb híján választják a sereget, nem hivatástudatból. Valszeg ők nem mennének ki havi 350 ezerért a sivatagba, ha lehetőségük lenne nekik is heti 600-ezerért "dolgozni" a 7i7-esben ...
Gen
  Válasz | 2004. február 20. 10:28 | Sorszám: 5
Az osszes kint levo katona hivatasos, igy a "szerencsetlen munkanelkuli" kiteteled egesz egyszeruen szemen szedett hazugsag.

Irhatnam, hogy legalabb te ne edd be ezt az agyatlan Pajzs Szovetseg szavazoknak szant maszlagot, de minek.

cuvee
  Válasz | 2004. február 20. 10:14 | Sorszám: 4
"minek is vagyunk ott?"

Minek, minek... Hát hogy Dick Cheney, meg a többi amerikai kőgazdag barom még gazdagabb legyen az olajseftből.

terra
  Válasz | 2004. február 20. 10:09 | Sorszám: 3
Ne az áldozatok miatt vonják ki a magyar alakulatot, hanem végre tegyék fel a kérdést, hogy minek is vagyunk ott? Miért éppen a magyaroknak kellett kontingenst küldeni, amikor a legtöbb ország kerek-perec elutasította még a gondolatát is ?
cuvee
  Válasz | 2004. február 20. 10:07 | Sorszám: 2
Az, vazze "zsoldoshadsereg"! Meg "nagy pénzé' vannak ott". Meg "kalandvágyból". Legalább te ne edd be ezt az agyatlan szoci szavazóknak szánt maszlagot!

Ez nem egy profi "zsoldos" sereg, ezeknek a "profiknak" a jó része szerencsétlen munkanélküli, akik még rendesen lőni sem tudnak, akiket otthon vár az asszony meg a gyerek és csak azért vannak ott, mert ebben a qrva országban ez az egyetlen lehetőségük, hogy fedelet tudjanak szerezni a családjuk feje fölé. Már ha túlélik.

Egy olyan országban, ahol ostobánál ostobább politikusok, bankárok és médiabohócok fürödhetnek a milliókban...

Tiborc
  Válasz | 2004. február 20. 09:41 | Sorszám: 1
Index: http://forum.gondola.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=2&t=003673
Bocsánat, de nem sorozott állomány van ott, hanem zsoldoshadsereg.
Tiborc
Bőrharisnya
  Válasz | 2004. február 20. 00:19 | Sorszám: 0
Irak: emberáldozat miatt nem vonulunk ki
2004. február 19., csütörtök


"Esetleges emberáldozat nem ok arra, hogy kivonjuk katonáinkat Irakból" - hangzott el a honvédelmi bizottság rendkívüli ülésén a kormányzat részéről. Az eddigi ismeretek szerint a hillai tábor elleni merényletet nem irakiak követték el, hanem valószínűleg az al-Kaida terrorszervezethez köthető csoport.

"A magyar katonákat csak akkor vonnák ki Irakból, ha feladataik (szállítás és a szállítmányok biztosítása) ellátása teljesen ellehetetlenül" - válaszolta a honvédelmi tárca politikai államtitkára, Iváncsik Imre ellenzéki kérdésekre a honvédelmi bizottság rendkívüli ülésén, amelyet a szerdai hillai terrortámadás és magyar sebesültek miatt hívtak össze. "Sebesülések, ne adj' isten esetleges halálos eset miatt nem hozzuk haza katonáinkat, mivel így csak a terroristákat segítenénk céljaik elérésében" - jelentette ki az államtitkár, aki hangsúlyozta, hogy a kontingens tagjai önként, a várható veszélyek ismeretében vállalták a küldetést. "Még a megsebesült katonák sem akarnak hazatérni idő előtt."

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola