Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A Jobbik a likudos Kacav látogatása ellen (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A Jobbik a likudos Kacav látogatása ellen
Tiborc
  Válasz | 2004. április 19. 10:59 | Sorszám: 79
Érdekes, amire válaszolt, az eltűnt innen!
Kovács úr háborgását méltattam.
Erre volt ez a válasz.
A pótlásáról majd a mindennapi fasizstánk rovatban gondoskodok.
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2004. április 18. 11:32 | Sorszám: 78
A hetek agense ne lenne az?
A gondola fórumán is lehet deformálni.
Tiborc
Tiborc
  Válasz | 2004. április 18. 11:30 | Sorszám: 77
Kedves kaleb!

Elkövetek néha szándékos provokációt!
Volt egy válasz a
kaleb Válasz | 2004. április 16. 10:35 | Sorszám: 43
hozzászólásra.

Itt:
Tiborc Válasz | 2004. április 16. 11:29 | Sorszám: 48

Vártam, hogy lecsillapszik kaleb közösségi hisztériája, és megadja forrását is.
Nem így történt.

Tudom, kaleb nézte Lovas Istvánt, és az egykori milliós adat azóta felment a duplájára.
Nem számolok, nem készítek napi statisztikát.
Cinikus volt megjegyzésem:
„Népirtásokról csak becsületesen, tisztességgel
Egymillió ide, vagy oda, ne legyünk kicsinyesek, előre a lenini - hitleri úton? „

Ha ilyen kaleb hozzáállása, akkor mit kér számon a 60 évvel ezelőtt élt elődeinken?"

Igen, állítólag megduplázódott!

„Tíz évvel ezelőtt egymillió tuszit gyilkoltak meg Ruandában. Az egy hónapig tartó mészárlásban bozótvágó késsel ölték a gyerekeket és az asszonyokat. A nyugati világ mindezt tétlenül nézte.
Soha többé! – hangzik a figyelmeztetés arra, hogy egy faj kiirtása többé nem történhessen meg. De ha már nem akadályoztuk meg, sőt oda sem figyeltünk majdnem teljes kiirtásukra, legalább emlékezzünk rá.
Az éppen tíz éve történt 1994-es a ruandai népirtásra, amely – az Emberjogi Figyelő (Human Rights Watch) szerint is – a XX. század egyik meghatározó eseménye. A mintegy 800 000–egymillió tuszi kiirtása kiirtotta azt az illúziót is, hogy a népirtás gonoszságát sikerült likvidálni.”

A nyugati világ a zsidók irtását is tétlenül nézte!
Nem csökkenti felelősségünket, de undorító a megkülönböztetés.
Nyugaton állítólag nem szalonképes.
Erről ennyit.
Tiborc

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2004. április 17. 16:17 | Sorszám: 76
Mindegy ki írta le előszőr a nyilas szót. S nos nem is személyekkel vitázom én... Nekem személyekkel itt csak a ténylegesen érintettekkel Saron-Szálasi lehet problémám. A párhuzam valóban nem jó. A különbségeket a végtelenségig lehetne sorolni. Fárasztó lenne.

Minden összehasonlítás a gondolkodás megkerülése. Összehasonlítás és azonosítás nélkül is tudjuk, hogy Saron s Izríel aktuális politikája emberi jogilag és (legminimálisabban vett emberi) erkölcsileg is nagyon a tilosban jár.

Történelmi előzmények nélkül is el kell tehát ítélnünk, megálljt kell neki parancsolni, de mindenek előtt nem kell parolázni vele, nem kell támogatni. De vannak, akik számára a hatvan évvel ezelőtti baromságok mérvadóak - hát egyék meg a főztjüket...

k.o.
  Válasz | 2004. április 17. 15:09 | Sorszám: 75
Legalább kettő!
Ott vannak a balliberálisok, akik engedékenyebb hozzáállást tanusítanak a palesztinokhoz, és gyújtogató őrültnek tartják a Likudot.
Ott van a Likud, amely amennyire csak lehet a status quot akarja fenntartani, és hazaáruló megalkuvóknak tartja a ballibeket.
Ott vannak a szélsőjobbos telepesek, akik gépfegyverrel a hónuk alatt flangálnak, és a ballibek jobban félnek tőlük, mint a palesztinoktól.
Aztán persze a többségi askenáziak, a kisebségi szefárdok, és az atiesták állandó ellentéte.
Ehhez képest nálunk nemzeti egységkormány van.
Mercurius
  Válasz | 2004. április 17. 14:57 | Sorszám: 74
Szóval két Izrael van ? .
Bőrharisnya
  Válasz | 2004. április 17. 14:54 | Sorszám: 73
Tényleg nem értem, hogy ezt a férget minek kellett elhozni Izraelből, hogy azután felforgassák Budapestet a szemét miatt?
k.o.
  Válasz | 2004. április 17. 14:50 | Sorszám: 72
Azért hagyjuk meg, hogy az izraeli politika általában jóval keményebb, mint a magyar. A Likud sem megy a szomszédba egy kis gyűlöletkeltésért.
k.o.
  Válasz | 2004. április 17. 14:47 | Sorszám: 71
Igen Ő volt az.
Épen ezért már volt szó arról is, hogy a Hágai Nemzetközi Bíróság elé állítják.
Mercurius
  Válasz | 2004. április 17. 13:34 | Sorszám: 70
Ron Wereber, a szokásos werberi trükökkel, a Munkapárt kampányát is irányította. Volt ot minden. Háború, likudos kampányaktivisták verése stb. Feltehetöleg Werber Kacavnak is tüske a talpában. Remélhetőleg mondott egy két ötletet,ami hasznos lehet werber ellen.
Ramesse
  Válasz | 2004. április 17. 13:14 | Sorszám: 69
Beren
Nem Saron volt az a személy, aki tudott a sabrai, satillai (?) mészárlásokrólk , de nem állította le őket,mert a legjobb palesztin a döglött palesztin.
k.o.
  Válasz | 2004. április 17. 00:20 | Sorszám: 68
Kicsit más ügy. A németek ugyanis egyenlő távolságot igyekeznek tartani mindkét féltől. Példul nem vesznek részt az amcsik hódító háborújában.
Másrészt:
Ha vkinek szimptaikus ez a Kacav gyerek, akkor mondja azt, hogy tök jó, hogy itt van.
De arra ne hivatkozzon, hogy "ez a diplomácia", mert a diplomácia bevett eszköze a bojkott, amit D-Afrikával szemben már sikerrel alkalmazott az geész kulturáltnak tartott világ. És Izraellel szemben is alkalmazzák egyes államok-bár nem nevezik nevén a gyereket.
JEFFREY
  Válasz | 2004. április 17. 00:06 | Sorszám: 67
Magyarországról Berlinbe utazik az Izraeli Államfő Schröder meghívására.Megbeszélést folytatnak a kíalakult helyzetről, s tárgyalnak az USA rendezési tervéről, mellyel az EU országai nem értenek egyet, s szeretnének közvetitő szerepet betölteni az Izraeli-Palesztin-USA és az Arab világ között.Ezek a "szemét" Németek fogadják sőt meghívják az Izraeli Államfőt.
k.o.
  Válasz | 2004. április 16. 23:42 | Sorszám: 66
"Erről szól a politika és a diplomácia. Minden más csak gügye fröcsögés, esetleg magánvélemény."

Nyugat-Európa számos ajrpuniós tag országában nem tekintik tárgyalópartnernek Izrael Állam jelenlegi vezetőit. Szted ők akkor nem si diplomaták?
Hogy meccsoda egy balkáni unióhoz csatlakozunk!

k.o.
  Válasz | 2004. április 16. 23:36 | Sorszám: 65
"Nyilván a nemzeti oldal érdeke, hogy Kacavot ezek után hiteltelenítse."

Neked teljesen elvette az eszedet a pártsovinizmus, ember!
Ha valaki megvereti OVi vállát, akkor ezt nem lehet támadni. Akkor sem, ha egy szélsőjobboldali párt tagja, és egy fajüldöző rezsim feje?!

nereus
  Válasz | 2004. április 16. 18:15 | Sorszám: 64
Aki szereti nézni az ilyet, kattinthat a piros nachrichten feliratra is.
Szőlővessző u. 3.
  Válasz | 2004. április 16. 18:02 | Sorszám: 63
1. Eztt fontos kihangsúlyozni, már mondtam, hogy semmi közösség nincs köztünk kalebbel.
2. Amit írtam, az az MTI anyagából vett részlet, így megfogalmazásáért nem terhel felelősség
3. Bár nem terhel érte felelősség, egyetértek azzal szó szerint.
nereus
  Válasz | 2004. április 16. 18:00 | Sorszám: 62
Nem ismerem ezt a helyet, de itt is Horthy-fasisztáznak :
http://euronews.net/create_html.php?page=detail_info&lng=3&option=5,info
kaleb
  Válasz | 2004. április 16. 15:06 | Sorszám: 61
"egy sor európai ország hiányzik"

Persze. Magad írod, hogy 53 tagu a testület. Ebbe nem fér bele mindenki.

Az EU tartózkodott - mondod. Szerinted az Egyesült Királyság, Németország, Hollandia és Olaszország nem EU tag? 8 EU-s tagja van a bizottságnak, ebből 4 ellene szavazott a határozatnak, másik 4 tartózkodott. Egy sem szavazott mellette. Az mtv.hu-nak ez persze nem tünt fel, de az mno.hu-nak sem...

kaleb
  Válasz | 2004. április 16. 15:00 | Sorszám: 60
1. Szölövessző nem Kaleb, én nem hoztam itt szóba a nyilasokat.

2. Szölővesszőnek igaza van abban, hogy Budapesten a nyilas hatalomátvételt követően kezdtek zsidókat gyilkolni. (Mondjuk korábban is voltak deportálások, de ez más kérdés.) Ezért a budapesti zsidóság szempontjából október 15-nek volt jelentősége. Mivel a budapestiek élték nagyrészt túl a háborút, ezért ez az elem a történetekben kissé felértékelődik. Akiket májusban elvittek, azok ritkán mondták el utólaga történetüket.

3. Nem látom a Likud és a nyilaspárt közti párhuzamot. Kicsit merész ötletnek tünik.

Egyébiránt a nyilasok is kaptak némi szavazatot 1939-ben,, de igazad van, az a 49 mandátum édeskevés lett volna a kormányalakításhoz, szemben 200-nál több MÉP mandátummal.

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. április 16. 14:32 | Sorszám: 59
peched van, mert én nem vagyok az, tekintve hogy nem vagyok újságíró, közszerepelni nem szoktam, &c. ésígytovább
Tiborc
  Válasz | 2004. április 16. 13:41 | Sorszám: 58
Tiborcot pontosan kell idézni!

A "médiadeformáló értelmiség" kategóriájába pl.asztaltársamat sorolom be!

Schmidt Mária olvasva, könyvtáramban katalogizálva.
Tiborc

Tiborc
  Válasz | 2004. április 16. 13:40 | Sorszám: 57
Tiborcot pontosan kell idézni!

A "médiadeformáló értelmiség" kategóriájába pl.asztaltársamat sorolom be!

Schmidt Mária olvasva, könyvtáramban katalogizálva.
Tiborc

macstappancsok éke
  Válasz | 2004. április 16. 13:14 | Sorszám: 56
valamint Schmidt Mária asszony, ha elolvasod e tárgyban írt szösszeneteit
bár lehet, hogy a te logikád szerint ő is beleesik a "médiaformáló értelmiség" kategóriájába Brahammel, Ungváryval és a többi történésszel együtt
Beren
  Válasz | 2004. április 16. 13:05 | Sorszám: 55
Finnország, Belgium, Luxemburg, Norvégia, Dánia, és egy sor európai ország hiányzik.

Amúgy látszik, hogy csak az USA és Izrael legközelebbi cinkostársai, és az önostorozó Németország védték Izraelt, az EU a tartózkodással is megfelelő üzenetet küldött ismét.

A jelentésben foglalt megállapítások pedig egy szálig igazak a gestapós államra.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3  4 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola