Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lesz-e jobbratolódás? (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lesz-e jobbratolódás?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 19. 15:08 | Sorszám: 28
Na. Épp ezt magyaráztam lenn csak svéd összevetésben. Nem?

OECD tagállamai:

Egyesült Államok, Kanada, Mexikó, Ausztrália, Új-Zéland, Japán, Koreai Köztársaság, Ausztria, Belgium, Csehország, Dánia, Egyesült Királyság, Finnország, Franciaország, Görögország, Hollandia, Írország, Izland, Lengyelország, Luxemburg, Magyarország, Németország, Norvégia, Olaszország, Portugália, Spanyolország, Svájc, Svédország, Szlovákia és Törökország.

De természetesen nem ez a lényeg. A kormány egyből lesöpörte a javaslatukat:
http://kilabalas.hu/static/designs/kilabalas/portlets/portlet.application.DocumentStorage/getFile.jsp?order=getFile&id=41

Kétségtelen tény rossz hír lenne sok embernek, de idővel beérne a dolog. Persze csak akkor, ha engedik az embereket, cégeket dolgozni.

mpd
  Válasz | 2008. június 19. 13:58 | Sorszám: 27
Ja.
A norvégok viszonylag kevesen szorulnak segélyre. Meg a svejciak is.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 19. 13:48 | Sorszám: 26
OECD.
mpd
  Válasz | 2008. június 19. 09:04 | Sorszám: 25
""Akkor lenne igazad, ha más országokkal összehasonlítva nem lenne kirívóan magas a szociális juttatások összege.""

Ugyan kivel hasonlítottad össze? Burkina Fasóval?

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 19. 03:30 | Sorszám: 24
No, ez már jobban fedi a valóságot. C típus vagyunk. Így van. Ezzel egyetértek.

A sok adó egyértelmű. Bár a társasági adó nem magas. A bér közterhei és az áfa magasnak tekinthető, de az szja is számos kedvezményt tartalmaz.

A keveset ad vissza mindenképpen relatív. Per fő - lehet ahhoz képest amennyit elvon.
Illetve nagyon is mérhető. A probléma az, hogy elég bőkezű ez a C típusú állam. Úgy cisnál mintha A lenne, csak egyrészt nincs mögötte gazdasági erő, másrészt néha megpróbálja elegyíteni a B típusú elemeivel, amit elvárnak tőle "odafenn", majd rendre nagy felháborodást kelt a társadalomban. Az állam folyamatos túlköltekezése pedig dupla árat jelent és folyamatosan ismétlődő megszorító törekvéseket - mintha legalább is az emberek rontották volna el a dolgot, úgy büntetnek, a számlát minden esetre fizetni kell. (Fizetjük. Duplán...)

A költségvetés kiadási oldala ettől még pazarlásról tanuskodik a szociális rendszer terén, de ekkora inaktivitásnál ez nem is csoda. viszont szerintem el kell kezdeni a folyamatot, szép lassan az inaktívakat be kell vonni a foglalkoztatásba. Ha ez nem történik meg, akkor leépül az ország, a tehetségesek elmennek, nem lesz orvos, mérnök, semmi.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 19. 02:18 | Sorszám: 23
Úgy látom felesleges neked magyarázni...

A két "oknak" semmi köze a hazai alulfoglalkoztatottsághoz.
Teljesen más cipőben vagyunk mint a svédek. Értsd már meg.
Amit ez a mutató is elég jól megmutat.

Egy kis matek. Mi a jobb, ha 57% taart el 100%-ot vagy ha 74% tart el 100%-ot? Melyik megy könnyen?

Marco
  Válasz | 2008. június 18. 23:51 | Sorszám: 22
Ez így van kitalálva. Rábeszélik a korrumpálható kormányokat hogy különböző, többnyire fölösleges, túlméretezett projektekre sok kölcsönt vegyenek fel, és máris benne van az adott ország az adósságcsapdában.
(Lásd "Egy gazdasági bérgyilkos vallomásai.")

Azonkívül nyomást gyakorolnak a világ valamennyi kormányára a "szükséges reformok" bevezetésére. Ha ez a két dolog összejön nekik, máris kialakult a hagyományostól eltérő, C típusu állam.

A típusu állam: az állam sok adót szed, de sokat is ad vissza szociális juttatások, ingynes egészségügy, stb. formájában. Például Svédország.

B, típusu állam: az állam kevés adót szed, de keveset is ad vissza, az emberek nagyjából önellátóak.Például USA.

C típusu állam: a globalizmus terméke, az állam sok adót szed, de keveset ad vissza. A különbségre a nemzetközi tőke teszi rá a kezét. Például Magyarország.

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 18. 23:19 | Sorszám: 21
Már viszakoztam.
De azért megemlítem még1x. Az adósságszolgálatnak csak a kamatrésze a "kidobott rész", a többi visszafizetés.

Ha értelmes dolgokra lett volna felvéve a hitel, akár az egész mérlege kamatostul is pozitív lehetne, hisz a befektetés adóhozama takarná.

Marco
  Válasz | 2008. június 18. 22:57 | Sorszám: 20
Az eü járulékot is mi fizetjük.
Egyébként ha nem hiszed, nézz utána: az egész szja bevétel nem elég az adósságszolgálatra, ez tény.
Marco
  Válasz | 2008. június 18. 22:54 | Sorszám: 19
Egyetlen adat, foglalkoztatottság:
Svédország: 74%
Magyarország: 57%

Ennek két oka van: egyrészt a svédek nem a multikat támogatják, hanem a hazai kis és közepes vállalatokat. Másik oka, hogy éppen a nagy állami szerepvállalás miatt nagy az állami szektorban foglalkoztatottak száma.

A multik alig 300 ezer embert foglalkoztatnak Magyarországon, kevesebb mint a munkaerő egy tizedét, mégis ők kapják a legtöbb támogatást.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 22:11 | Sorszám: 18
A smiley lemaradt.
Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 18. 22:01 | Sorszám: 17
Az eb sehol sem az adó része. Max. az ebadó!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 21:21 | Sorszám: 16
Ehh. Ez kész. A szövegértési képességeid a régiek...
(Egyébként van olyan ország, ahol simán az adó része az eb.)
Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 18. 21:15 | Sorszám: 15
Ki mossa össze? Te kezdted emlegetni..
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 21:13 | Sorszám: 14
A tébé pedig részben adójellegű, részben biztosítási jellegű, részben megtakarítás jellegű csomag.
Nagyságrendileg pedig nagyon jelentős. Nem mosnám össze az adóval, de lényegében mindegy. Mind a kettőért közszolgáltatásokat kapsz. Az mnyp az egyetlen kivétel.
Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 18. 21:07 | Sorszám: 13
A TB-t direkt nem említettem, mert az nem adó, még ha mindenki adóként is éli meg.
Ellenben most látom, hogy az indítás az adósságtörlesztés volt.
Nos hát akkor igen is, meg nem is. A kamat az, ami a "nemzetközi karvalytőkét" gazdagítja. a többi csak visszafizetés. És persze az sem mindegy, hogy mire lettek felvéve a törlesztendő hitelek. Ha szociális segélyre, akkor a visszafizetések is arra mennek. Csak épp nagyon drága kamattal...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 20:41 | Sorszám: 12
"O.K. legyen "karvalytőke".
De mi lenne az exporttal, ha mind átköltözne más országba?"

Megoldaná azt is, mert nem lenne. És ami nincs azzal nincs baj. Mivel lényegében a csúnya multik állítják elő az ország exportképes áruit, szolgáltatásait. Ezek a multik - akik "nem adóznak" duplaakkora jövedelmet jelentenek le munkavállalónként mint a magyar kkv, ami zsebbe fizet ugyebár. Nem a magyart akarom bántani és nem is a multit védeni. Multi és multi között van különbség. TESCO nélkül talán meglennénk, de GE nélkül nem lenne olyan vidám sok városka élete...

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 20:37 | Sorszám: 11
A tébét kifelejtetted. Az szja kevesebb bevétel mint a tébé. Ennek a helye persze adott: a tébé.

Hogy az adósságszolgálat és az szja milyen arányban vannak szerintem irreleváns. Mint írtam a hitelt a kormány vette fel, nehezen róható ez fel a hitelezőknek.

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 18. 20:33 | Sorszám: 10
ja, ezt is listázni akartam a kiadásokhoz, csak úgy felidegeltem magam, hogy lefelejtettem
tiszavirág
  Válasz | 2008. június 18. 20:32 | Sorszám: 9
O.K. legyen "karvalytőke".
De mi lenne az exporttal, ha mind átköltözne más országba?
Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 18. 20:30 | Sorszám: 8
Ne idegeljé mán, azért demagógiában is tarsunk mértéket.
Mi a francból fizeti az állam az ellátottjai után az eü-járulékot, a tanarakat, rendőröket, katonákat, egyébb közalkalmazottakat és közhivatalnokokat ha az szja-t elviszi a nemzetközi karvalytőke?
A költségvetési bevételek két főtétele az áfa és az szja, aztán ezek fele a fogyasztási adó, majd ennek fele a TA, a többi aprópénz
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 20:19 | Sorszám: 7
Egyetlen adat, foglalkoztatottság:
Svédország: 74%
Magyarország: 57%

Elég jelentős különbség, ami azt mutatja, hogy ez így itt nem működik...

son
  Válasz | 2008. június 18. 20:16 | Sorszám: 6
Nagyon jóhiszemű vagy, amikor egyoldalúan csak a nemzetközi pénzszivattyúkról beszélsz! S akkor az őszödi böszme, a fáradt puma, a kisstílű szélhámos Bajnai, Veres elvtárs és barátai az ők ciprusi off-shore-cégeikkel vajon min osztoznak? Miből élnek meg ezek az "áldozatkész" emberek?!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 20:08 | Sorszám: 5
Nem. Gyurcsányék semmilyen reformot nem akartak. Vagy nem tudtak megfelelőt akarni.

Ne Skandináviát hozd amúgy példának, mert semmiben sem hasonlítunk rájuk.

A nem fogtad fel kezdetű mondatokat, meg légy szíves hanyagold, mert nem szeretem. Elolvastam a hozzászólásodat és ne hidd, hogy nem mérlegeltem a szavaidat. Mindössze arról van szó, hogy nem látod, mi a helyzet...

Még kritikus nick megjegyzése volt jogos, miszerint az inaktívakról az állam tehet, mert ő tette őket azzá. És ez így is van, viszont az inaktivitásukon nem változtat.

Marco
  Válasz | 2008. június 18. 19:36 | Sorszám: 4
Akkor lenne igazad, ha más országokkal összehasonlítva nem lenne kirívóan magas a szociális juttatások összege.

Ez egyszerüen nem igaz. Ez a reformok híveinek, Gyurcsányéknak tipikus hazugsága.
A skandináv országokban (tudom, mert ott éltem) sokszor nagyobbak a családtámogatások, a gyermekek utáni juttatások. Ingyenes az iskolaebéd, a tankönyv, tandíjról még csak nem is hallottak, a diákhitelből jól meg lehet élni, és ennek kamatainak egy részét az állam átvállalja.

De így van ez, vagy hasonlóképpen Németországban, Franciaországban, Nagy-Brittanniában is.

De mégegyszer leírom, mert úgy tűnik nem fogtad fel: a személyi jövedelemadóból egy fillér sem megy szociális támogatásra, egy fillér sem megy egészségügyre, egy fillér sem megy oktatásra, ez mind a nemzetközi nagytőke zsebébe vándorol!

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola