Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Kotelezo holokauszt oktatas Illinois allamban!!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Kotelezo holokauszt oktatas Illinois allamban!!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 11:03 | Sorszám: 23
Jó, rendben. De szerintem egy álló napig ezzel foglalkozni nem érdemes.

Még a nemzeti ünnepeken sem tartunk egész napos megemlékezést...

Na tessék még esik is.

MP/M48
  Válasz | 2008. június 18. 05:01 | Sorszám: 22
Egy kicsit ehez tartozik es beirom!!Az uSA idosebb korosztalya hihetetlenul tajekozott Magyarorszag 56 os esemenyeiben..mIN DENKI A MAGYARSAG MELETT VOLT,KAR HOGY A KORMANYUK BALFASZ VOLT..

Az USA kormany aki toprokorszagopt nagyra tartja,sosem ismerte el az ormenyek ellen elkovetett torok nepirtast!!Ennek az illinoisi dolognak azert orulok,mert mernek a szovetsegi kormannyal ujat huzni...Bush gondolom nem repesett az oromhirtol!!

karvalytőkehal
  Válasz | 2008. június 18. 04:51 | Sorszám: 21
Nem vitatom, hozzájárulnak. Azt állítom, hogy a valamely népirtásról annak propagandisztikus kötelező emlegetésével bővíthető "ismeretű" személyekbe kár a gőzért, a többiek meg már tudják. Tehát a propagandisztikus kötelező emlegetések a történelemoktatás mellett -vagy helyette pláne- értelmetlenek. A gyertyagyújtásod nyilván nem tartozik ebbe a körbe.
nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 03:49 | Sorszám: 20
Én szeretem a történelmet és ismerem is*. Vagyis nem tartom "hülyeségnek".
Mivel pedig szerintem a történelmet mindenkinek ismernie kellene (historia est magistra vitae), ha ehhez a valamilyen emléknapok hozzájárulnak (már pedig hozzájárulhatnak), akkor az csak jó. (Te nyilván ezt az összefüggést vitatod igazából.)

Az, hogy pl. október 6 emléknap, felhívja a figyelmet és talán több ember gyújt meg 1 gyertyát este, ahogy én szoktam.

*Valamennyire, azaz nem annyira, mit szeretném. De az érdeklődési területeimmel ez szokott lenni a helyzet.

karvalytőkehal
  Válasz | 2008. június 18. 03:33 | Sorszám: 19
Én alkalmazom. Mielőtt eljutnánk a nácik és a komancsok áldozatainak emléknapjaihoz: igen, azokra is. Van valami kifogásod a történelem ismerete ellen azon kívül, hogy "hülyeség"?
nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 03:12 | Sorszám: 18
Október 6-a emléknap. Június 4-e hivatalosan is az lesz majd hamarosan. Ezekre is alkalmazható a gondolatmeneted?
karvalytőkehal
  Válasz | 2008. június 18. 03:04 | Sorszám: 17
Bár ezek nem emléknapok, tulajdonképpen igen. Aki nem ismeri 1848 vagy 1956 eseményeit nem akkor fogja megismerni. Aki eleve ismeri nem kell informálni. Aki a számára szimpi politikai csoportosulással kiván tömörülni megteheti ürügy nélkül (bár, munkaszünet az kell). Az állami ünnepek nemzeti egységet kifejező és megerősítő szervezőereje, a valódi funkció meg nem működik.
nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 02:36 | Sorszám: 16
Érdekes gondolatmenet. Valószínűleg március 15-re vagy október 23-ra is alkalmazható, nem?
karvalytőkehal
  Válasz | 2008. június 18. 02:11 | Sorszám: 15
Akinek ilyen napok új információt juttatnak az menthetetlenül szűklátókörű, akinek meg nem annak feleslegesek. Valami ellenérv?
nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 01:55 | Sorszám: 14
Yair Auron, az Izraeli Szabadegyetem tanára
nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 01:54 | Sorszám: 13
Ez a rész elég érdekes... :

Idézet:

Izraeli Szabadegyetem tanára The Banality of Denial (A tagadás közönségessége) című munkájában azt állítja, hogy a török kormány változatos módszereivel el akarja fedni a valóságot az örmény genocídiummal kapcsolatban:

Az örmény genocídium valóságos megtörténtét alátámasztó rengeteg bizonyíték ellenére az egymást követő kormányok folyamatosan tagadják a népirtást 1915-től kezdve egészen napjainkig. (...) Politikai megalkuvásból pedig más államok kormányai, köztük az Egyesült Államok és Izrael segédkezet nyújtanak Törökországnak a történelem újraírásához.

Az 1960-as években nagy erőfeszítéseket tettek az újságírók, tanárok és köztisztviselők befolyásolására azzal, hogy elmondták nekik „a történet másik oldalát”. A külföldi tudósokat ösztönözték arra, hogy vizsgálják felül a genocídiumról kialakult képet és írjanak olyan tanulmányokat, melyekben az örményeket, vagy más változatokban a háborús körülményeket teszik felelőssé a történtekért. (...) Emellett a török kormány igyekezett elérni, hogy a tankönyvekben említés se essék a népirásról és ne legyen része a holokausztról és az emberi jogokról szóló tananyagnak sem.

A török kormányzat igyekezett megakadályozni a genocídiummal kapcsolatos tudományos konferenciákat és nyilvános vitákat, például az 1982-ben Tel Avivban tartott konferenciát a Törökországban élő zsidók biztonságára tett burkolt fenyegetésekkel akarták meghiúsítani.

Az 1980-as évek óta a török kormány támogatja olyan, elismert egyetemekkel kapcsolatban álló intézmények létrehozását, melyeknek célja a török történelem és kultúra további kutatása, de amelyek továbbra is hajlanak a tagadásra. Ezeknek a tevékenységeknek a tömegét és kiterjedését egy tudós „iparszerű tagadásnak”, egy másik „a tagadás iparának” nevezte.


nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 01:10 | Sorszám: 12
Egy kis irodalom
nemszadista
  Válasz | 2008. június 18. 01:08 | Sorszám: 11
Ez a megjegyzés jó nagy hülyeség volt!
karvalytőkehal
  Válasz | 2008. június 18. 00:56 | Sorszám: 10
Egyáltalán ez a megemlékezősdi nem teljesen ép, hiszen a történelem eseményeivel nem a naptár egy kiválasztott állomásán kellene tisztában lenni, hanem állandóan.
pfz
  Válasz | 2008. június 18. 00:27 | Sorszám: 9
"Nos kerem oruljunk mert az ormenyekrol van szo.."
Mi örülni való van ezen???
Szerintem, semmi.
Egy-egy nép kiemelése a népirtásra való megemlékezésekben a többi tragédia lefitymálása...
Joszip Broz
  Válasz | 2008. június 18. 00:19 | Sorszám: 8
Hát akkor bocs. Ezt nem hittem volna, hogy valahol még emberszámba veszik az örményeket.

Na jó éjt,álmodjatok valami szépet. Stílszerűen: AZNAVOUR: She

pfz
  Válasz | 2008. június 18. 00:17 | Sorszám: 7
Az a baja az amerikaiaknak, hogy túlságosan jól élnek. Emiatt nem érdekli őket a politika, és a médiák agymosó tevékenysége folytán az amerikai átlagpolgár mint egy zombi, úgy szolgálja a cionosta érdekeket.
MP/M48
  Válasz | 2008. június 18. 00:03 | Sorszám: 6
Nos kerem oruljunk mert az ormenyekrol van szo..Az ellenuk torokok alltal elkovetett bunoket az USA nem meri firtatni,de illinois allamban igen!!Ez nagyon nagy szo!!!
tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 18. 00:00 | Sorszám: 5
Farkasokkal táncoló
tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 17. 23:59 | Sorszám: 4
Indián őslakosok.
Istenostora
  Válasz | 2008. június 17. 23:58 | Sorszám: 3
Sitting Bull?Wounded knee?
MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 23:53 | Sorszám: 2
Szerinted kikrol???
Joszip Broz
  Válasz | 2008. június 17. 23:50 | Sorszám: 1
Most nem tudom sírjak vagy röhögjek.

Akkor most melyik az igazi? A topikcím ami azt sugallja, hogy odakinn Illinoisban kötelező a nebulónak évente egy napot elköltenie a holokausztra emlékezéssel és tanulással. Ebben mi a hír? Ilyen törekvés bárhol a világon van, nálunk is.

Miután elolvastam ami a cím alatt van, azt vettem ki belőle, hogy nálatok kötelező lesz évente 1x a holokauszttal való foglalatosság? Na ez döfi. Ez már valóban hír! "No, eööm ee bódottáá!" (by Matiz nagypapa) Hagy ne találjam ki kikről van szó.

MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 23:34 | Sorszám: 0
Minden evben egy napot minden diak a holokauszttal fog eltolteni,mert egy kis nepcsoport nyomasara kotelezove tettek!!!
En nagyon nagyon boldog voltam,mikor meghalottam,mert vegre elindult valami!!
Na kikrol van szo???

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola