Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Alapítsunk pártot! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Alapítsunk pártot!
Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 17. 23:10 | Sorszám: 67
Mondok jobbat: Munkásőrség!
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2008. június 17. 23:07 | Sorszám: 66
Na megint lemaradtam egy brossúrával, de azért nem vagyunk még elkésve. A maszopból való kihullástól félő kommunistáknak ugyanez jutott eszükbe, csak nyilván más okból - nagyon megy a szervezkedés.

Szóval eredeti ötletem egyik alternatívája: alapítsunk helyi egyesületet! Illetve alapítsatok, mindenki a saját lakóhelyén!
Az egyesület alapításának lehet egy hasznos hozadéka is: indulhatunk a következő önkormányzati választásokon. Természetesen nekünk (ellentétben a maszopból kieső és már időben szervezkedő kommunistákkal) bármilyen önkormányzati pozíció szerzése nem cél lenne, hanem az eszköz, hogy az egyesületünket népszerűsítsük, megerősítsük.
Nem vagyok tisztában az önkormányzati választások részleteivel, de a településeken is vannak választókerületek (településenként egy, vagy több), választókerületi képviselők, és listás képviselők is. Illetve állítólag valami olyasmi van, hogy a mindenféle bizottsági helyeket is a listáról nem bejutott képviselőjelöltek között osztják ki. (A részleteket nem ismerem, lehet, hogy nem is pont így van.)
Az önkormányzati választásokon indulni nem olyan bonyolult, mindössze valami kis program kell hozzá, meg kampány. A kampány szórólapokból, plakátolásból, meg esetleg gyűlésekből áll. Vagyis némi pénzt az egyesületi tagoknak össze kell dobni, de ha elég sokan vagytok, akkor senkinek nem kell túl sokat fizetnie.

Szóval hajrá, csináljuk! Mint említettem, az előrelátó szocik már csinálják.

Azért adom nektek az ötleteket, hogy hátha valaki megcsinálja, amit én szeretnék, csak nincsen időm. És hátha ezzel is hasznára lesz az országnak. Családom már tevékenykedik egy egyesületben, amelyik biztosan nem fog indulni semmilyen választáson, és emellett másik pártra, vagy egyesületre már nincs időnk. De ha itt, vagy ismerőseitek között valaki annyira aktív, hogy be akarna lépni a Gárdába, vagy a Fidesz-be, vagy akárhova, az inkább alapítson új pártot, vagy egyesületet, és ne olyan helyre menjen, ahol csak szélmalomharcot vívhat a tőkeerős titkosszolgálatokkal!

tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 17. 14:47 | Sorszám: 65
a sztálini verziót választottam...

Mikorra "kéred" a fekete autót???

Auróra
  Válasz | 2008. június 17. 14:36 | Sorszám: 64
Majd ha a központi bizoccság igényt tart szolgálataidra!
Egyébként valamilyen ideológia van már?
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2008. június 17. 13:47 | Sorszám: 63
Következő ötletem: alakítsunk nemzetőrséget.
A Nemzeti Gárda jó ötlet lenne, csakhogy azt a kormány már kisajátította. Itt az ideje, hogy alakítsunk másikat. Azt kisajátítani már nem lesz erejük.
(Igaz, nekünk sem lesz annyi pénzünk egyenruhák készítésére, mint a Gárdának.)
tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 17. 10:53 | Sorszám: 62
Én leszek a párttitkár...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 17. 10:29 | Sorszám: 61
Hiába nyújtogatod a nyelved mint egy kiskamasz.
Mondom, hogy nem olvastad el...
Nem gond.
Csak épp ezért nem fejtem ki én se jobban, az idő pénz, kávé meg ilyenek.
Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 16. 23:31 | Sorszám: 60
Ezek szerint nem értetted, amit írtam. Vagy azt nem értetted, amit írtál. Vagya nagy egymásfikázásban azt sem tudod mit írtál.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 23:21 | Sorszám: 59
Nem jó még. Én 31 vagyok. Mondd meg a korodat!

Na amúgy pont, ezért javasoltam, hogy talán el kéne olvasni az egész topikot és megérteni a beszélgetés fonalát. Láthatóan kevered a szezont a fazonnal. Már ne is haragudj. Mert mintha még mindig abban a hiszemben "tájékoztatnál" itt mindőnket, mintha ez itt nóvum lenne.

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 16. 21:51 | Sorszám: 58
A nagyfijammal vagy kb. azonos korban, az ´78-ban született.
Így má jó?

ui. arra válaszoltam, miszerint, ill. szerinted a volt komcsik nem osztanak, nem szoroznak. Ami nem igaz. A geronto 1. vonal, Nyers, Horn és tsai valóban nem. De a második vonalbéli tömeg, a mai 60 alattiak, az egykotri gazdasági vezetők bizony igen. Mert aki 85-ben gyárigazgató, főosztályvezető volt, az még akkor is "ezekhez" tartozott, ha nem volt manifeszt párttag.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 21:25 | Sorszám: 57
Na, saccolj s említsd meg a saját korodat is!

Aztán meg szerintem esetleg olvasd el azt a diskurzust, aminek a közepébe beleszúrtad a mondandódat, amivel egyébként teljesen egyetértek, csak azt nem értem, hogy mi a célja...

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 16. 21:18 | Sorszám: 56
azért nagyjából tudom, mert még emlékszem rád ifjúmiépes korodból.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 21:13 | Sorszám: 55
De nem értem, hogy jön ez ide. Semmi olyasmit nem osztottál meg vele, amit ne tudtam volna magamtól is.


(Egyébként sem tudod, mennyi idős vagyok.)

tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 16. 19:52 | Sorszám: 54
Naja, "realizálták" a szocializmusbeli "árfolyamnyereségüket"...
kingvidor
  Válasz | 2008. június 16. 19:42 | Sorszám: 53
"Nemhogy örülnél, hogy az elvtársaknak a kapitalizmusban is jól megy!!"

Nem csak hogy jól megy, hanem kivirágozhattak. Kádár alatt nem lehetett semmi sem az övék, csak "használhatták" a privilégiumaikat, vadászgathattak, de az erdő és kastély nem lehetett egyikük tulajdona sem. A másik fontos dolog, hogy a bolsidisznók akkor nem is csinálhattak azt, amit akartak, hiszen mindegyik fején csücsült egy nagyobb disznó, akinek pitizni kellett, akiktől függtek, akiknek folyamatosan be kellett nyalniuk és akiktől fostak. Nekik azért kellett a rendszerváltás, hogy rátehessék a kinézett vagyonokra a mancsaikat, amit visszacsinálhatatlanul meg is tettek, most meg aztán tényleg azt csinálnak, amit csak akarnak és amihez csak van pofájuk, de azért persze nyalnak továbbra is egy nagyhatalomnak, hisz az a lételemük, mert azért tartanak a néptől, mindig is tartottak.

Madelon az eb
  Válasz | 2008. június 16. 18:22 | Sorszám: 52
Nem fölényeskedés, hanem ténykérdés.
20 éve max. nyolcasokat csináltál abetonon és kisautóztál a homokban.
Ez nem előny, nem hátrány, nem bűn és nem érdem. Állapot.
tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 16. 17:14 | Sorszám: 51
Nem értelek... Nemhogy örülnél, hogy az elvtársaknak a kapitalizmusban is jól megy!!...
onogur
  Válasz | 2008. június 16. 16:58 | Sorszám: 50
Hogy hogyan éltem meg? Arra itt kevés a hely.
Tömören: úgy 1981-ig maga a pokol, aztán egyik pillanatról a másikra lehetett utazni és vállalkozni, a '80-as évek második fele már szinte Mennyország.
Az emberek elhitték, hogy a fejlődés töretlen, most már egyre csak jobb és jobb lesz minden, már csak a komancsokat kell eltakarítani az útból és itt 10 éven belül osztrák életszínvonal lesz.
Na most ehhez képest 2008-ban kitűzhetjük célul az 1978-as életszínvonal elérését, egy kormányváltás esetén 10 éven belül talán-talán meg is valósítható a feladat.
tótumfaktum
  Válasz | 2008. június 16. 16:49 | Sorszám: 49
Korszakalkotó javaslatom van:
alapítsuk meg a KKP-t (Kárpátmedencei Kommunista Pártot)!...
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 16:48 | Sorszám: 48
Ok, ~tíz évvel többet éltél. Ez még nem olyan szörnyen sok.
Az, hogy az embernek 3-assal vagy 4-essel kezdődik az éveinek száma szerintem már egyre kevésbé érdekes. 50-es évekről, 56-ról, 60-as évekről nektek is csak legfeljebb olvasmányemlékeitek vannak. Pláne előbbről.

Emellett hangsúlyozom: Győzköd a fene. Nem állítottam semmi mást mint Ti. Csak az irreleváns utánrúgásokat utasítottam vissza. He elmesélitek, Ti hogy éltétek meg mondjuk a 70-80-as éveket, még meg is köszönöm. A végét én is láttam, a többit meg már számtalanszor végigdumáltuk a felmenőimmel. Mondjuk kétségtelen tény, hogy nagymamámat néha ki kell javítani a kronológiát és a dramaturgiát tekintve, mert azt valahogy anélkül jobban megy nekem, hogy ott lettem volna.

Egyébként meg számtalanszor elmondtam, hogy akár tévedhetek is, hiszen sosem vagyunk birtokában minden információnak.

Közben egyébként már elvesztettem a fonalat. Nem tudom miről beszélünk.

Legjobbakat!

onogur
  Válasz | 2008. június 16. 16:33 | Sorszám: 47
Téged kedvellek, mert emlékeztetsz arra hogy milyen jó is volt fiatalnak és hülyének lenni.
Habár nekem eszembe sem jutott volna, hogy mondjuk apám vagy nagyapám korosztályából győzködjek arról valakit: hülyeségeket beszél, én jobban értem a Horthy-korszakot mint ő, aki benne élt.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 16:27 | Sorszám: 46
Jaj, ne fárassz, hálisten nem szorulok rá a megerősítésedre és mást nem is várok.
Ti, a XX. század nagy öregjei. Juj.
onogur
  Válasz | 2008. június 16. 16:22 | Sorszám: 45
Aha, elég öreg vagy, hiszen a szocializmus bukásának napján már egyedül törölted ki a fenekedet az oviban.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 16:19 | Sorszám: 44
Jajajaj, már megint ez a fölényeskedés. Elég öreg vagyok, hogy tudjam, mi dörgés... Nyilván.
Ez most nem értem, hogy jön ide, és azt sem értem, miért gondolod, hogy feltalálod nekem a langyos vizet itt most?
Ennek semmi köze az én beírásomhoz.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 16:14 | Sorszám: 43
De neked is hidd el.
Sajnos ennyit érünk.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola