Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » A romak dolgozni akarnak!~!!!

   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: A romak dolgozni akarnak!~!!!
MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 23:54 | Sorszám: 20
pontosan!!
Istenostora
  Válasz | 2008. június 17. 23:24 | Sorszám: 19
Valahogy úgy megy arrafelé,hogyha megfognak egy ilyen bandát,az újságok megirják,hogy fogtak egy magyar bandát.
Oszt kiirják a nevüket is.Lakatos,Sarkozi,Kolompar,stb.
Akkor mostmár érted a szégyellnivalót?
MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 23:06 | Sorszám: 18
Bodon battyam leegett volna a pofamrol a bor ha magyarul hadovaltak volna es nekem kelett volna tolmacsolni...meg aszittek volna hogy magyarok mind ilyenek..
mediator
  Válasz | 2008. június 17. 22:31 | Sorszám: 17
Pár évvel ezelőtt közelről voltam tanúja, hogy ormánsági, mély szegénységben élő cigánycsaládok az ablaktalan putriaikból hogyan költözhettek korszerű, favázas könnyűszerkezetes technológiával épített 60 nm-es komfortos házaikba. A (szocpolos) házpítési program része volt az is, a szoc.polból éült a házuk és saját házaik építésén személyesen, vagy családosan több száz munkaórát kellett ledolgozniuk (ásás, anyagmozgatás, tereprendezés stb.), egyébként pénzükbe nem kerlüt, és a részt vevő családoknak egymás házainál is be kellett segíteniük. Egyébként működött a dolog, 26 ház épült fel így. Persze volt olyan gané alak is, amelyik a leendő saját házához deponált építési anyagokat, szerelvényeket este már árulta is a kocsmában. Szóval, lehetne ezt a kérdést eredményesen is kezelni, de semmiképpen sem úgy, hogy ingyenélő tahók százezreit kelljen a magas adóterheinkkel eltartannk.
amize
  Válasz | 2008. június 17. 22:20 | Sorszám: 16
Vertek már meg téged is iskolába menet a cigányok a zsebpénzedért? Néha csak úgy önmaguk szórkoztatására is megtették velem, vagy egy másik magyar gyerekkel, ha ők voltak többen.
Kapták-e már ki a kezedből a boltban fizetés után a cigányok a pénztárcát, vagy a visszajáró papírpénzt amikor a megvett cuccal totyogsz el a pénztártól? Volt benne részem. Az akkori kudarcélmény és keserű tehetetlen düh gombóca most is a torkomban van. Így ismerkedtem kisgyerekként a te kedves kisebbségeddel.
A húsvétkor locsokodni járó gyerekeknek huszasokat vagy ötveneseket adtak az ismerősők, rokonok mifelénk. Ha nem akadtak össze a gyerkőcök egy erőszakos cigánnyal, akkor esetleg megmaradt a locsolópénz.
Ha az utcai kiskapu nem volt bezárva, minden kézre eső dolgot kikaptak s elszaladtak vele.
A cigány Kati néni úgy nevelt munkára a falunkban, hogy a gyerekei addig nem kaptak enni, míg haza nem hoztak valami lopott cuccot.
Szatyor, lámpa és a dinamó ritkán maradt meg a bolt előtt hagyott biciklinken, és akkor még örülhettél, hogy nem az egészet vitték el.
Bennem ilyen gyerekkori élmények táplálják a nagy szeretetet a cigányok iránt. Te milyen kapcsolatban állsz velük?
kingvidor
  Válasz | 2008. június 17. 21:51 | Sorszám: 15
A cigány származású emberek között nagyon sok rendes magyar van, ahogy a szidó származású magyar emberek között is. Rácz Aladárt pl igaz magyar embernek tartom, ahogy Cziffra Györgyöt is, de a cigányszármazású emberek mindegyikét, aki magyarnak érzi és tartja magát és nem akar ártani a magyar népnek, nem akar uralkodni rajta, nem akarja kifosztani és nem akarja folyamatosan megalázni, lefasisztázni és becsmérelni a magyarságot.
kingvidor
  Válasz | 2008. június 17. 21:46 | Sorszám: 14
No ez is az a tipikus eset, mikor valamiből valami olyasmi lett, aminek a valamihez már semmi köze. Azt mesélte az orvos ugyanis, hogy az illető valóban részeg volt, de semmilyen agyonverésről nem volt szó, hanem kinyitotta a mentő ajtaját és erőszakosan érdeklődott és kérdezgetett, hogy mi a helyzet, de mivel nem kapott semmilyen választ - érthető okokból, hiszen az orvos életmentéssel volt éppen elfoglalva - ütögetni kezte az orvos vállát, hogy figyeljen már rá. Az orvos sem mondott olyat, hogy ezek komoly ütések lettek volna, úgyhogy agyonverésről ne hadoválj inkább. Aztán még azt is hozzá tette az orvos - érdekes, hogy ezt a HírTV már véletlenül sem hozta le -, hogy becsületére legyen szólva (mármint az erőszakoskodó ittas cigányembernek), utána megkereste őt (mármint az orvost) és bocsánatot kért tőle. Ennyit a fjordokról.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2008. június 17. 21:42 | Sorszám: 13
Megfogtatok egy cigány bandát- írod.

Akkor miért aggódtál, hogy magyarok?

Cigányok, oszt kész. Nem magyarok. Mégha magyarul is beszélnek.

Keresztkérdés: Fekete Pákó magyar?

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2008. június 17. 21:39 | Sorszám: 12
Például utalnék arra a közelmultban megtörtént esetre, amikor Zemplánben egy "felindúlt" (=részeg cigány) keresztapa majdnem agyonverte a keresztlányát többször újraélesztő kórházigazgató főorvost.

Ezekután én azt mondom:
cigányt csak cigány orvos láthat el/kezelhet/operálhat.

Így már érthető?

MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 21:26 | Sorszám: 11
Szobrokat gyujtenek??Mik ezek mugyujtok???En irtam tan nemreg megfogtunk az uzletbe egy ciganmy bandat!!Rettegtem hogy esetleg magyarok,de hihetetlen mewgkonnyebulesemre romanok voltak;;
kingvidor
  Válasz | 2008. június 17. 21:23 | Sorszám: 10
"Mé,a szoborgyűjtés,meg a rézhuzalkábelek leszerelése az nem munka?"

No azért ahhoz motívációk, azaz orgazdák is kellenek, akik megveszik tőlük a szajrét, üzletelnek velük, jutalmazzák őket, azt pedig tudjuk már, hogy ezek a szálak egész magasra vezetnek, az öltönyös urakig, Veres és bandájáig nyúlnak. Szóval nehogy már csak a sameszok vigyenek el minden balhét.

Istenostora
  Válasz | 2008. június 17. 21:16 | Sorszám: 9
Mé,a szoborgyűjtés,meg a rézhuzalkábelek leszerelése az nem munka?
kingvidor
  Válasz | 2008. június 17. 21:12 | Sorszám: 8
"Egyetlen egy cigány mérnököt ismerek. De nem láttam még cigány orvost, laboránst, fogászt, jogászt."

Ez természetes, várhatóan nem is nagyon fog változni a helyzet, de ezzel mit akarsz mondani?

kingvidor
  Válasz | 2008. június 17. 21:11 | Sorszám: 7
Ilyen is volt, olyan is. De őszintén, szerinted "brazil gépsor"-oznak egyesek, ha sehol nem lehetne cigányokat látni dolgozni? Nehogy azt mondd, hogy az aszfaltozásoknál, út- és járdajavításoknál vagy építkezéseknél nem látsz sok cigányt dolgozni! Az is kérdés persze, hogy az üvegfalú irodaházakban unatkozó, játszadozó - vagy éppen fórumozó - körmét reszelgető papír- és projekthuszárok munkája némely esetben mennyivel hasznosabb pl a parkmunkásokénál.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2008. június 17. 21:04 | Sorszám: 6
Egyetlen egy cigány mérnököt ismerek. De nem láttam még cigány orvost, laboránst, fogászt, jogászt.
amize
  Válasz | 2008. június 17. 20:58 | Sorszám: 5
Azért annyira nem kellene elájulnod a szoci időkben élősködő cigánymelósoktól.
Apám az Ikarus egyik kis leányvállalatánál egészségre veszélyes fémcsiszolói munkát végzett, ezért magasabb fizetést kapott a többi csiszolóval együtt. Hogy ezt a vállalat ki tudja nekik fizetni, cigányokat vettek fel vattaembernek, mivel akkor vállalati bértömeggazdálkodás volt. A bérátlagot vállalati szinten tilos volt túllépni. A cigánynak heti két munkanapnak megfelelő időt kellett csak teljesítenie az alapfizetéséért. Ezt ők is tudták. alig-alig jártak be. Anyagmozgatónak (és osztószámnak)voltak felvéve. Ha nem jöttek be, akkor dolgozhattak helyettük is sűrű káromkodások közepette a magyar munkatársak.
Papíron, messziről nézve minden kurvára rendben volt.
Na maximum így akarnak dolgozni a romák.
kingvidor
  Válasz | 2008. június 17. 20:26 | Sorszám: 4
Nos, a cigányok igenis dolgoztak régebben, mikor vidéken még üzemek, termelőszövetkezetek és gyárak működtek. Tényleg senki sem hallott itt a kádárrendszerben feketevonatokként emlegett járatokról, amelyeken Borsodból, Szabolcsból meg egyéb helyekről jöttek az ingázó cigányok dolgozni? Általában két-három hétre jöttek föl, ugyanis akkor még voltak munkásszállások, szinte minden nagyobb építkezés vagy gyár mellett, de ezekről gondolom a fiatalabbak nem is hallottak. Jóformán minden munkalehetőség megszűnt vidéken, ami nem csak a cigányságot sújtja, hanem a falvak többi lakóját is, de mivel a cigányság 90% vidéken él, őket aránytalanul nagyobb arányban. De ha valakinek van ötlete, hogy pontosan mit dolgozzanak, miből éljenek a vidéken tömegesen munka nélkül maradt emberek, ahol még a magyar családok között is óriási a munkanélküliség, arra igen kíváncsi volnék. Egyébként ahol most nyaraltam, ott egész végig az utcában mindkét oldalon szép és ápolt rózsák sorakoznak, lent a Balcsi mellett meg valóságos virágültetvények vannak szépen gondozva. Az egészet 8-10 cigányember gondozza. Persze leülnek időnként, nem kapkodják el, de az eredmény önmagáért beszél, tehát ahol van lehetőségük, ott igenis tudják hasznosítani magukat, sőt, még büszkék is rá, ha az emberek gyönyörködnek a rengeteg rózsa látványában.
gajo
  Válasz | 2008. június 17. 19:33 | Sorszám: 3
Hogyne! A két szememmel hallottam!
nemszadista
  Válasz | 2008. június 17. 19:27 | Sorszám: 2
A romák biztosan nem. Ez legfeljebb 1 cigányemberről képzelhető el, olyat már láttam.
Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2008. június 17. 19:18 | Sorszám: 1
Persze!
Ez is igazságbeszéd, mint Gyurcsányié.
MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 13:50 | Sorszám: 0
Azt hittem rosszul latok,es olvasom a felesegemnek a cikket,hogy a mi romonyakjaink bizony dolgozni akarnak!!Ez hiheto?????

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola