Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Anyák, húzzatok dolgozni! (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Anyák, húzzatok dolgozni!
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 18. 11:10 | Sorszám: 37
Jó, köszi.

Úgy tűnik klasszikussá lettem, akinek lépten nyomon minden félmondatát idézik...

Zsíros B. Ödön
  Válasz | 2008. június 17. 19:53 | Sorszám: 36
ariadne6147
  Válasz | 2008. június 17. 18:11 | Sorszám: 35
nem akartam olyan szomorkodó jelret oda tenni, véletlen sikeredett az egyik zárójel helyett
ariadne6147
  Válasz | 2008. június 17. 18:09 | Sorszám: 34
Kedves E, én már csak ilyen "asszociálós" vaok, és ne haragudj, hogy két évvel ezelőtti szösszeneted eszembe jutott, én sem tudom, hogy...

te is tudod, hogy bár néha félre tennénk a csúnya száraz politikát, de hát életünk írányítja, úfgyhogy nem tudjuk, létünk füg tőle..

Neked meg ezt küldöm.. szeretettel)

Legkevesebb és LEGTÖBB amit tehetsz, megdicsérni a gyermeked: Dicsérd ha csak a szándéka jó!, ha meg nem tett jót és nem volt ügyes, keresd meg benne! Keresd mosolyában, bújában, bajában segítsd, állj mellé, hogy érezze nincs egyedül, és hogy büszke lehet önmagára.
Ne hidd, hogy majd beképzelt vagy szerénytelen lesz, csak néha dorgáld, és többször szeresd!. Hidd el az ő igazát!. Az ő szemszögében ne kételkedj, láss a szemével, érezz a lelkével! Mert ő a mi jövőnk, ő a mi el nem veszett NEMZETÜNK.
Ha, neki nincs önbecsülése, honnan legyen még nekünk??
Legkevesebb és LEGTÖBB amit felebarátodért tehetsz:, Elismerni, ha tetszik Neked.
Ha jó, és szép amit tesz. Talán, a te szüleid, talán az ő szülei nem tették ezt meg. De te tudod, hogy TE és Ő: a NEMZETÜNK, s ha nincs ÖNBECSÜLÉSÜNK és HITÜNK ,még , könnyen elveszünk!
ariadne

MP/M48
  Válasz | 2008. június 17. 12:42 | Sorszám: 33
Ez a Dobrev Klara csak egy bolgar lotyo.egy roggyant orru hazug tolvaj felesege..
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2008. június 17. 12:30 | Sorszám: 32
Az a borzasztó, hogy ráadásul szerintem tényleg azt hiszik, hogy igazuk van.

Iagzából nem borzasztó, hanem sajnálni kell őket ezért. Ugyanis nem azért írtják a családot, mert maguk is utálják. Kicsik ők ehhez. Ők ezt rendelésre teszik, és sajnos közben talán el is hiszik, hogy a megrendelőnek igaza van.

A másik nagy baj, hogy a zsindex meg nyíltán a dobrev-propaganda eszköze lett.

kata54
  Válasz | 2008. június 17. 11:06 | Sorszám: 31
'anyák is csak "unják magukat" a gyerekeik mellett':

nyilván Klárika így érzett. De miért gondolja, hogy az mással is így van?

Miért akarja kötelezővé tenni, hogy így legyen ? Ez a fő gond.

Torzult lelkivilágú-személyiségű emberek a maguk torz alkatához próbálják faragni a világot.
Képtelenek elfogadni, hogy lehet az más is, lehet megélni az anyaságot másként is.

Klárika nyilván soha életében nem volt képes LELASSULNI a saját gyermekei tempójához és csak nézve őket felfogni, KIK is ezek a gyermekek. Mert aki végigcsinálta, az tudja, hogy ehhez bizony sok-sok idő és nagyon sok odafigyelés szükséges. És ha munkahelyi gondokkal kell foglalkozni, akkor bizony ez nem megy. Aki azt állítja, de igen, az HAZUDIK ! Ez a pici kori időszak életreszólóan eldönt dolgokat, visszahozhatatlan.

Nyilván nem a link-lumpen anyukákról és nem a megélhetéssel való küzdelem miatti munkavállalásról van szó van szó !

Az a borzasztó, hogy ráadásul szerintem tényleg azt hiszik, hogy igazuk van.

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 17. 10:21 | Sorszám: 30
Irigylem az idealizmusodat, őszintén.

Sajnos nekem a cinizmus adatott ezekben a dolgokban már, agyonhazudott, kiüresített itt a szó - hrabali világ ez, nem a lánglelkűeké. Mármint - s hangsúlyozom - a politikában.
Most béke veled, s ne asszociálj inkább szerintem!

gojmotoros
  Válasz | 2008. június 17. 10:19 | Sorszám: 29
Eza dobrev-féle kiszólás annak a folytatása lehet, amikor a böszme azt találta elsőre kijelenteni, hogy a -kimondottan-a cigány családok gyerekeit kell kiemelni a családokból átnevelés céljából.......na, lett belőle nagy felháborodás......most- összemosva- minden családanyára célozgatnak.
Az ő gyermekeik a II. kerületben úgysem kerülnek össze a cigányokkal, semmilyen szinten.
A többi nyomorult magyar családok gyermekei pedig legyen a cigányokkal együtt minél hamarabb.
Marylou
  Válasz | 2008. június 17. 10:07 | Sorszám: 28
Lehet, hogy a gyerek aznap nyűgös volt, a mosogatás, teregetés estére maradt, ráadásul kivételesen neki kellett mindezt megtennie a felesége helyett, és ezen bedühödvén írta meg a cikket.

Ilyen a apróságból sokszor háborúk tudnak kiindulni...

Komolyra fordítva a szót, szerintem mindez egyszerűen gyurcsányi kormánypropaganda egyik állomása, amivel a magyar családokat akarja támadni és megrövidíteni. Már Dobrev Klára elkezdte ezt, mikor egy női rendezvényen a GYED és a GYES megszüntetését szorgalmazta, mivel szerinte a kisgyerekek számára "túl ingerszegény" az anyjuk által otthon biztosított környezet, és az anyák is csak "unják magukat" a gyerekeik mellett. (Eszem megáll!)

Felháborító, ahogy ilyen szinten beleszólnak a családok életébe, ahelyett, hogy ezeket a döntéseket a családra bíznák!

gojmotoros
  Válasz | 2008. június 17. 10:02 | Sorszám: 27
Annyi erővel kezet is csókolhatott volna neki( DK-nak), hogy micsoda príma ME-t faragott a férjecskéjéből...nemde?


Amúgy Havas E. önmagában, vagy valamelyik celebbel dumálgatva elszáll, mint a lepkefing a levegőben.

kata54
  Válasz | 2008. június 17. 09:46 | Sorszám: 26
Azér lássuk be, annak is van némi diszkrét bája, amikor Havas oktat ki valakit viselkedéskultúrából...
gojmotoros
  Válasz | 2008. június 17. 09:13 | Sorszám: 25
Tegnap este a Sztory Tv-ben Havas E. vendége volt Dobrev Klaralina.
Elég rendesen aprította Havas, a frist ladit.....
köpnyi-nyelni nem volt ideje...
Elmesélte Havas azt a sztorit, amikor a böszme őt hátbaveregette miniszter korában, egy interjú előtt a váróban.
Ezen Havas úgy felháborodott, hogy még most sem felejti.
Kérdezte a frist ladit: nem szokta nevelni a férjét otthon??, ha már nem hozott magával viselkedés mintát a pápai családból.....
nyekegett Dobrenova.
kata54
  Válasz | 2008. június 17. 09:11 | Sorszám: 24
Csak hogy még szebb legyen:

az Index-fórum vonatkozó topicjában valaki megírta, hogy ennek a szemétnek a felesége otthon van a gyerekekkel.

Tehát megint a szokásos kettős mérce:
az enyémhez semmi közöd, de megmondom, nektek mi legyen jó...

missmarple
  Válasz | 2008. június 17. 07:52 | Sorszám: 23
Ha már így felvetődött, akkor lássuk az összefüggéseket:
anya- apa- család-iskola- szociális értékrend
http://www.mno.hu/portal/564348
nemszadista
  Válasz | 2008. június 17. 00:30 | Sorszám: 22
"semmi nem indokolta"

Én érteni vélem: ugyanaz az igyekezet hajthatja, mint tótavét vagy korábban a tilosrádiós bagázst. Csereszabatosak, ahogy írtam.

nemszadista
  Válasz | 2008. június 17. 00:26 | Sorszám: 21
Igen, ezek teljesen jogos felvetések. Kár, hogy 1 ilyen szadeszállat provokatív cikke kapcsán jöttek elő. Na, mind1.
Joszip Broz
  Válasz | 2008. június 17. 00:14 | Sorszám: 20
Hello, a hétvégi projektünk jól elszállt hétfő reggelre, nade nem érdekes, ördög vigye.

A kis falumban ahol lakom, itt még valamikor a nyolcvanas években kb. jó 200-220 gyermek született cca. 9:1 magyar:roma aránnyal.

Odáig jutottunk az utóbbi időkben, hogy születik 130 gyerek évente, melynek több, mint a fele cigány. Vajon mi lehet az oka?

ariadne6147
  Válasz | 2008. június 17. 00:02 | Sorszám: 19
Kedves Edvárd, nem tudom neked milyen közhelyes dolgozataid voltak az iskoládban, nekem nem voltak, nekem valami ehhez hasonló iskolám volt...

Vén diák üdvözlete


Zilahra menjen ez a félig-síró,
Félig-vidor ének.
Vén, kóbor diák küldi könnyek között
Az ősi Schola fő-magisterének.

Az ősi Schola már meg is ifjodott
Gyönyörűn azóta.
Csak minket csókolt öregre az idő,
Távolság, küzdés, eszme, bor és nóta.

Páris rikolt rám, míg e verset szövöm,
Én, régi diákod.
Én jó mesterem, jó görög tanítóm,
Ma is átok még az ős görög átok.

Homérosz s felhős görög tragédiák
Vágnak a szívembe.
Te beszélsz és mi, nebulók, hallgatunk,
Istenem, istenek, mintha csak ma lenne.

Pedig Homérosz kék ege beborult.
Istenek és hősök
Hullnak azóta szivemből szüntelen,
Hogy az élettel küzdök, kergetőzök.

Anér, és andrósz a genitivusa,
Én jó, bölcs tanárom?
Beh elfeledtem görögül s férfiúl,
Már csak a sorsot, a végzetet várom.

Arcomon ma is áldott tekintetét
Szemeidnek érzem.
Mennyit biztattál és az élet-öröm
Nem jön el hozzám, nem jön mégsem, mégsem.

Hogy szép az élet, te mondtad szüntelen
S hogy higgyük: akartad.
S míg játszadoztak rajta bús mosolyok,
Erőt és hitet prédikált az ajkad.

Te bérmáltál meg, kis, vidéki lapod,
Hogy poéta lettem.
Múltak az évek s én, verselő diák,
Öreg mesterem, hozzád-öregedtem.
Te állsz előttem, ha már-már nem birom,
Mint az élet tússza,
Szép, bölcs fejeddel, mely, hogyha akarod,
Vagy nem akarod, meg lesz koszorúzva.

Úgy ér az ünnep: állasz lombtalanul.
Volt egy rózsa-ágad:
Letépte a sors, a cudar és görög.
Ugye hinni kell a mithosz-világnak?

És úgy állok én, mint te: lombtalanul
S még emlékem sincsen.
Másokért élünk, mi mindig csak adunk:
Így rendelte el ezt a Végzet-Isten.

Nem baj: zöldellnek a zilahi hegyek,
Vidám pince-katlan
Egy csöpp örömet, egy kicsi feledést
Ad annak, kihez a sors irgalmatlan.

És mégis-mégis koszorús fejedet,
Ím, most sokan áldják.
És mégis-mégis, ha nem is örömest,
Szép megkísértni az élet talányát.

És mégis-mégis, magam is itt vagyok
Ünnep-kocsit tolni
S én jó mesterem, szeretném a kezed
Áldva-átkozva, sírva megcsókolni.

MP/M48
  Válasz | 2008. június 16. 23:52 | Sorszám: 18
Hu ez nehez dio!!!

Szukseg van e a gyesre????Szerintem igen a gyermek az annya melett 3 evig..Minden lanyom menyem otthon volt 3 evig...
Szukseg van e a bolcsodere???A bolcsodere szukseg van,mert a ferfi egyedul nem tud csaladot eltartani,igy a nonek is kell dolgozni,ezt csinalja ma minden menyem es lanyom..

Szukseg van e tobb gyermekre..Termeszetesen ,csak ilyen szar gazdasagi helyzetben,az nagyon nehez..A lumpen ciganyok szaporodnak,mert Te fizeted a segelyt nekik..Ez egy rohadt magyar vilag!!Az USA-ban a mexikoiak vannak ugy mint a nyulak,potyog a gyermek beloluk,de olyan szegenyek is minmt a templom egere..

Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 23:38 | Sorszám: 17
Kár, pedig esetleg valami más hókuszpókusz is belefért volna ma. Már nem tudom pontosan a hölgy milyen mágiával foglalkozott... roppant érdekes. Akár csak az iskolai dolgozatcímek közhelyességét tükröző topik is.
ariadne6147
  Válasz | 2008. június 16. 23:29 | Sorszám: 16
.. csak Mária nem vok..
orosz_hussalata
  Válasz | 2008. június 16. 23:19 | Sorszám: 15
Az minden esetre tény, hogy a gyermekek születése nagyon fontos a társadalomnak, és így az államnak. Sajátos módon ennek terhét részben a kismama munkáltatójára terheli az állam, ezáltal is azt erősítve, hogy nem szívesen vesznek fel potenciálisan szülés előtt álló nőt. A gyerek születése a cégnek semmilyen tekintetben nem érdeke, ellentétben az állammal. Szerintem ennek is lehet hatása az alacsony születésszámra, illetve azok szülnek sokat, akik semmilyen kapcsolatban nincsenek legális munkáltatóval, és ezért jobbára a társadalom számára kevésbé hasznos emberkéket nevelnek ezekből a gyermekekből.

Nincs ez így jól.

igazságotm
  Válasz | 2008. június 16. 23:19 | Sorszám: 14
Alapkövetelmény a gyermeknevelés, főzés, mosás, takarítás mellett.
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2008. június 16. 23:17 | Sorszám: 13
Kedves Mária, nem tudom, de a "Mit jelent az, hogy magyar ember vagyok?" típusú kérdésfeltevésnek nem sok értelme van.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola