Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyurcsány oligarcha és cári helytartó (1. oldal)

 
A téma oldalai: 1  2  3 
 
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyurcsány oligarcha és cári helytartó
Békáscity
  Válasz | 2009. június 05. 08:34 | Sorszám: 51
És hova tűnt Horváth Ágnes dr ?
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 05. 01:50 | Sorszám: 50
Te érted? Mert akkor jó.
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 04. 18:52 | Sorszám: 49
Hát, akkor érthető. A stílusuk a régi
kritikus
  Válasz | 2009. június 04. 13:39 | Sorszám: 48
Gratulációt vagy részvétnyilvánítást illik megköszönni.
Oszt vannak olyan ideológiai megfontolások, melyek szerint a billogot nem indokolni, hanem sütni szokják.
A kritikát meg általában egyik sem bírja.
honfi
  Válasz | 2009. június 04. 12:48 | Sorszám: 47
Tiszavirág meg a kondicionált naiva.
Bár nem kívánatos.
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 04. 10:05 | Sorszám: 46
?
kritikus
  Válasz | 2009. június 04. 09:04 | Sorszám: 45
Gratulálok a főpecsétőri megbizatáshoz.
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 04. 01:28 | Sorszám: 44
Kritikuska és Honfi a mi kommunistáink.
tiszavirág
  Válasz | 2009. június 04. 01:16 | Sorszám: 43
Idézet:
Klapka György (bár ő csak egy pofátlan seftelő )
Hosszan lehetne még folytatni az áruló értelmiségiek, nemesi származásúak sorát

Remélem Klapkát nem sorolod a nemesek közé.
Egyszer a TV-ben volt arról szó, hogy az a bizonyos Klapka-család kihalt, úgyhogy ennek a gyászhuszárnak csak a neve azonos a NAGY Klapka Györggyel, egyéb köze nincs hozzá, bár nagyon szeretné, és nem mondja, hogy nincs rokonságban a régi, nemesi Klapka családdal, hanem sunnyog.

Gyorgy
  Válasz | 2009. június 04. 01:05 | Sorszám: 42
Akár az is lehetne a cím
Teke
  Válasz | 2009. június 03. 20:28 | Sorszám: 41
Mér olvastam én azt elsőre, hogy Gyurcsány oligarcha és cári hernyó?
kritikus
  Válasz | 2009. június 03. 19:11 | Sorszám: 40
Ami az off-odat illeti: teljes tévedés.
Ami a többit, az nem én minősítem, hanem a választók minősítették.
Tudod, akkor, amikor 4 évente megszavazhatták, kik zsákmányolják ki aktuálisan.
Azt pedig még csiszold egy kicsit, hogy a fidesz milyen stílusban adta el az un. pozitiv tevékenységét.
Viszont meg kell hagyni, ellenzékként megtalálta az aktuális elnyomók gyenge pontjait.
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 03. 18:59 | Sorszám: 39
"5. Az mszp /volt/ szavazó érdekeit pont a fidesz képviselte /mikor, miben, hogyan és milyen eredménnyel?"

1. Megszüntették a tandíjat, bevezették a diákhitelt, így a gyerekeinek lehetőséget adtak arra, hogy diplomát szerezzenek.
2. Megszüntették a forint csúszóleértékelését. Ezzel pont az alacsonyabb jövedelműeket sújtó legkárosabb kvázi-adó szűnt meg.
3. Bevezették a támogatott lakáshiteleket, amelyek forint alapon kiszámítható otthonteremtést tettek lehetővé. (Neki már volt lakása, de sok hozzá hasonló polgár aki akkor vett fel ilyen lakáshitelt, most nyugodtabban aludhat. Nem kell tartania az árverezéstől, mint deviza-lakáshiteles társainak.)
4. Újra ingyenessé tette a Fidesz kormány a fogmegtartó kezeléseket. Ezért nem kellett kihúzatnia a fogait.
5. Megállította az egészségbiztosítás privatizációját, és évekkel elodázta a magyar egészségügyi ellátás szétverését. Időközben számtalan kispénzű polgár életét megmentették, akkor is ha költséges kezelést igényelt. Hogy most mi van abba jobb nem belemenni.

Most kapásból ennyi jut eszembe.

"4. Vitatom, hogy a rendszervásltás előtti felsőfokú képesítések száma befolyásolta a választók megtévesztését.
Emlékszem, hogy az első szabad választáson hány értelmiségi ismerős voksolt és mire. "

A magyar értelmiség nagyobbik része kollaboráns áruló. Ez sajnos tény. De ebben annak a kádári politikának jelentős szerepe van, mely hatalmas akadályokat gördített az egyetemek kapuja elé. Sokan kinyalták az illetékes elvtársak fenekét is azért, hogy ők vagy a gyerekeik felvételt nyerjenek egy egy intézménybe.
Abból a pár egyházi iskolából ami megmaradt, sok egyetemi szakra be sem lehetett jutni. Szerinted miért, ha úgysem volt jelentősége annak ki hol és mit tanul?
A cseheknél egységes ellenzéki értelmiség volt a kommunista években. De nem is 7% volt a diplomás limit. Meg lehet nézni hova jutottak ők és mi!

És innentől OFF
Te gondolom Jobbik szimpatizáns vagy. Most 7-én én is a Jobbikra fogok szavazni, számtalan okból. Többek között azért mert nem tartom hatékonynak az "egy a zászló, egy a tábor" elvet. Ha a parlamenti választások után csak 2 párt jutna be a parlamentbe, az mindenképp az MSZP visszaerősödéséhez vezetne. Amilyen válságba kerültünk az MSZP/SZDSZ miatt képtelenség lesz úgy kormányozni, hogy ne veszítsen szavazatokat a kormányt adó Fidesz/KDNP. Az pedig 2 párti parlament esetében csak az MSZP erősödését jelentheti. A KDNP eddig nem hozta a várt eredményt. Nem lett belőle olyan Jobb oldalt támogató kis párt, mint az SZDSZ a bal oldalon. Szinte biztosra vehető, hogy nem fog külön indulni a parlamenti választásokon a KDNP, mert nem ütné meg az 5%-ot és úgy vinné és nem hozná a szavazatokat a jobb oldalra.
A korábban írt érvek szerint butaság a "mit szól majd a nyugat?" és "jönnek majd a szélsőségesek!" Jobbik ellenes kampány. Ha a valóban szélsőséges Slota-t és pártját lenyeli az EU, a Jobbikot is természetesen el fogja fogadni, amelyet a magyar polgárok akarata juttat be az EP-be, demokratikus választás során. Így viszont az ország lakossága is rá fog jönni arra, hogy nem létezik a valóságban az a világhatalmi centrum, ami ízlése szerint jutalmazza vagy bünteti a kis országokat. Nem lehet majd "irredentázni", "$FOO-foobozni" mindenféle kisebbséggel, rá fognak jönni a választópolgárok, hogy ha a szlovákok, dánok, lengyelek kiállhatnak nemzetük jogaiért, akkor mi magyarok is bátran megtehetjük.
Szeretném ha az MSZP is végleg eltűnne a parlamentből (SZDSZ és MDF valószínűleg már most sem jut be). De ez csak akkor lehetséges, ha a Fidesz/KDNP mellett a Jobbik is tényező lesz a magyar politikai életben. Így ha ügyesek leszünk, a Fidesz elveheti az MSZP megmaradt szavazóit, még a Jobbik a Fidesztől kap szavazókat.
2006-ban és azóta a tüntetéseken nem hiszem, hogy kizárólag titkos-ügynökök vettek részt, hogy "csinálják a balhét". Teljesen logikus következménye volt Gyurcsány hazugság-beszédének az a reakció ami történt. Ha ez Párizsban történik, és nem mond le utána az elnök, biztosra veheti mindenki, nemcsak teljesen leégett volna a TV székház, de lángokban állt volna az egész belváros. Sokkal kevesebbért barikádokra vonulnak arrafelé.
Akiket ezek után bűnvádi eljárás alá helyeztek a nagyon nehéz helyzetben voltak. Sokan épp megéltek a jövedelmükből hó végéig. Nem lett volna pénzük ügyvédekre. A kirendelt védő pedig... hagyjuk. Az ügyészség igen pontos munkát szokott végezni, amivel szemben képzett, tehetséges és lelkiismeretes ügyvédre szükség ha esélyt is akar valaki. A Nemzeti Jogvédő Alapítvány pedig nagyszerű munkát végzett. Szakmailag is, le a kalappal előttük. Ebben része volt Morvai Krisztinának is. Már ezért is megérdemli a szavazatomat.

A Jobbikosoknak viszont azt kell megérteni, hogy még nem győztünk. A Fidesz ma mélyen benyomult az MSZP szavazóbázisába. Baromság az az elmélet, hogy egy országban csak "halálig MSZP" meg "örökké Fidesz" szavazók vannak, és csak azon múlik egy választás, ki mozgósít jobban. Sok ilyen választó van tény. De pont Kelet-Európában sokkal több a különböző pártokra is szavazó, mint nyugaton. Ma sok olyan választó hajlandó szavazni a Fideszre, aki korábban MSZP szavazó volt. De ezek, mint írtam a példában nem kuruc.info-t, és még csak nem is Magyar Nemzetet olvasnak, hanem Heti Hetest néznek és talán még most is Népszabadságot olvasnak. Mégis a bedőlő hitelek, vagy a megvont 13. havi nyugdíj már betettek nekik is. Ma még inkább az MSZP-t büntetik és nem elkötelezett Fidesz szavazók. De sajnos ügyes kampánytrükkökkel ijesztgethetők is. A Jobbikkal pedig ma még tudnak ijesztgetni az ő köreikben, és trükkökben a jelenlegi MSZ(M)P/SZDSZ/MDF bagázs szinte kifogyhatatlan. Ha a Fidesz kiállna a Jobbik, mint szövetséges mellett, azzal az egész jobb oldal csak vesztene.

kritikus
  Válasz | 2009. június 03. 17:30 | Sorszám: 38
1. Természetesen elírtam: az újraelosztás ésa tisztességtelenség, korrupció elleni küzdelem sokkal...
2. A potenciális munkavállalók hány %-a programozó?
3. Tudjuk-e, hogy az u.n. eladható képzettséggel rendelkezők közül a munkavállalók mekkora aránya kénytelen alacsonyabb képzettséggel is ellátható munkát végezni?
4. Vitatom, hogy a rendszervásltás előtti felsőfokú képesítések száma befolyásolta a választók megtévesztését.
Emlékszem, hogy az első szabad választáson hány értelmiségi ismerős voksolt és mire.
5. Az mszp /volt/ szavazó érdekeit pont a fidesz képviselte /mikor, miben, hogyan és milyen eredménnyel?
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 03. 17:24 | Sorszám: 37
Szellemi dolgozók sokkal jobb helyzetben vannak. Főleg ha, nemcsak Magyarországon eladható tudással rendelkeznek. Egy magyar programozó ugyanannyit kereshet, mint nyugati kollégája. Kevesebb a jól fizető állás az tény. De például az Apple AppStore-ba feltöltött munkája után ugyanannyit kap a magyar programozó is mint egy amerikai.

"Az újraelosztás és a tisztesség elleni küzdelem sokkal hasznosabb és böcsületesebb vóna."
???

Arról volt szó, hogy összefüggés van a kádári alacsony egyetemi iskolázottsági arány, és a megvezethető választók számossága között. Nincs itt foglalkozások közötti ellentét!
Erre írtam egy példát valakiről, aki annak ellenére MSZP szavazó (volt), hogy az érdekeit pont a Fidesz képviselte volna.

kritikus
  Válasz | 2009. június 03. 17:11 | Sorszám: 36
"..,de mit várunk"...
Hát én semmiképpen nem a "legszebb öröm a káröröm" elmélet érvényesülését. /4 napos munkahét, stb. bedőlő autóhitel!/
A társadalmi munkamegosztás jó ideje arról szól, hogy a megtermelt javak hasznából, révén kialakul a szolgáltatás, próbálkozik vagy tényleg működik a szellem is - jó esetben a társadalom érdekében.
Mindenki tudta, tudja, hogy a magyarok az általuk megtermelt új értékből sokkal kisebb mértékben részesül/t/nek, mint szerencsésebb országok munkavállalói. /lett légyen az kétkezi, vagy szellemi/
Felesleges igyekezet vagy mondjuk nem tisztességes törekvés a különböző foglalkozásokat egymás ellen hergelni. Az újraelosztás és a tisztesség elleni küzdelem sokkal hasznosabb és böcsületesebb vóna.
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 03. 16:58 | Sorszám: 35
A "művelt" nem volt jó kifejezés. Helyette:
"autonóm öntudatos polgár" megfelelőbb.
Kádár rezsim alatt a többség középiskola után 18 évesen beállt a mókuskerékbe. Ezzel sajnos sokan megmaradtak azon a 18 éves szinte tudatosság terén.
Példaként említhetném az egyik ismerősömet. Meggyőződéses szocialista. Azt hiszi az a párt szolgálja a melósokat, még a "Fidesz fiatal ficsúrokból áll, akik soha életükben nem dolgoztak, csak keresik a milliókat a parlamentben".
Hiába magyarázom, hogy Medgyessy 2x 100 napos programja neki semmit nem adott. Egy autóalkatrész gyárban dolgozik 3 műszakban. Az ő munkájának az értékét szórják azzal, hogy:
Adókedvezmény miatt a munkaadó multija csak minimális adót fizet.
Ezért az ő egyébként sem magas fizetéséből kell rengeteget elvonni adóba, hogy a kormány szórhassa pénzt a közalkalmazottjaira.
Miért?
Mert rengeteg tanár, egészségügyi dolgozó, hivatalnok van, akiknek a fizetése a kormánytól függ. Ők nem termelnek közvetlenül profitot (nem értéktelen a munkájuk, de adóztatható értéket nem állítanak elő). Így az ismerősömhöz hasonlók által megtermelt javak adóját adják a közalkalmazottaknak. Amit ugyan szintén megadóztat az állam, de ezzel csak az adóként odaadott pénz egy részét veszi újra vissza adóba.
A közalkalmazottakat meg is értem, hogy 2002 őszén MSZP oldalra szavaztak az önkormányzatokban. Rövid távon jót tett velük a 100 napos program.
De az ismerősöm mit kapott? Sulinetes PC-t. Irreális ára miatt, azon is jót kerestek Kóka informatikai érdekeltségei.
Ami még inkább felháborító, az a tolvajlás ami "pályázat" címen ismert, és osztogatást jelent az MSZP/SZDSZ a holdudvarának.
Mennyit is kapott Farkasházy Hócipője egyetlen cikkért? 5 milliót. Mennyit is kell neki ennyi pénzért dolgozni?
Mégis hallgatja hetenként a heti hetes ripacsainak a propaganda-hazugságait, és be is veszi rendszeresen.
Most, hogy 4 napos munkahét és forint árfolyamváltozás miatt be fog dőlni az autóhitele, talán megjön az esze. Legalább annyira, hogy nem megy el 7-én az MSZP-re szavazni.
És sok ilyen történet van Magyarországon.
Ma is vannak, akik elhiszik, hogy az ingatlanhitel igazságos dolog, mert ezt sulykolja a média. Azok a bértollnokok, akik mások által megkeresett adókból élnek, azoknál sokkal jobban. Pedig az ingatlanadó egyetlen dolgot jelent: egy újabb kiadást, sokak egyetlen vagyontárgyuk után, amiből semmit nem fognak látni. Az önkormányzatoknál marad a pénz? Hazugság! Legalább annyival fogja a kormány csökkenteni az önkormányzatok támogatását, amennyi bejön ingatlanadóból nekik.
Szerencsére ebből nem lesz semmi, úgy tűnik.

Messze nem tökéletes a magyar felsőoktatás, de mit várunk ha a korábbi 7% felsőoktatási infrastruktúrát növeljük a többszörösére, folyamatos forráselvonás mellett.

honfi
  Válasz | 2009. június 03. 16:52 | Sorszám: 34
Nem érted még mindig. A melósok nevezik magukat prolinak. Nem te vagy én.
kritikus
  Válasz | 2009. június 03. 15:32 | Sorszám: 33
Első bekezdéseddel maximálisan egyetértek.
A másodikkal már gondjaim vannak: csak szakközepet vagy gimnáziumot végzett...
Hát jelzem, a felsőfokú képesítések tartalma az elmúlt 20 esztendőben igencsak devalválódott. Nem ismerek felméréseket arra vonatkozóan, hogy mikor művelték jobban az emberfőket, azt tudom, hogy egyetemi oktatók a bölcsész karról panaszolják, hogy alapművek ismeretlenek a hallgatók előtt, ami nálunk triviális volt, hogy ismerik a szakközepesek is, csak úgy, nem magyar óráról, hanem divatból, presztizsből.
S ha nyomon követed e fórum topikjait, olvashatod, hogy az állampolgári ismeretek szinte egyenlőek a politikusi klisékkel, még véletlenül sem igyekeznek önálló gondolatokra, hanem vélt vagy valós pártérdekek variálásában merülnek ki.
Gyorgy
  Válasz | 2009. június 03. 15:20 | Sorszám: 32
Csak annyit mondok:
Bárándy család
Többgenerációs értelmiségi ügyvéd család. Az öreg György még tisztességes konzervatív jobboldali. A fia Péter már a Medgyessy-kormány igazságügy-minisztere. Fia Gergely már a szocialista családi tradíciót követve MSZP tag és képviselő. (Pedig állítólag a gyerekek összevesznek a szüleikkel és kibékülnek a nagyszüleikkel).
További híres nevek:
Esterházy Péter
Görgey Gábor
Klapka György (bár ő csak egy pofátlan seftelő )
Hosszan lehetne még folytatni az áruló értelmiségiek, nemesi származásúak sorát.

Közben Orbán Viktor egy parasztfiúból lett az aki.
Egyáltalán nem volt helytelen, hogy a Kádár rendszer lehetőséget adott tanulás útján történő felemelkedésre. Ami rossz, volt az a 7% egyetemi limit. És a nagy többség csak szakközepet vagy gimnáziumot végezhetett. Így 1990-ben a lakosság többsége képzett volt, de nem művelt sajnos. Ennek is következménye, hogy egy olyan ügynökpárt mint az SZDSZ két évtizeden keresztül megvezethette a választók jelentős részét propagandájával, amit néha ők mondtak ki, néha az MSZP szájába adták, máskor meg Aczél szőrös emlőin nevelkedett, úgynevezett független médiaszereplőkkel mondatták a frankót.

kritikus
  Válasz | 2009. június 03. 14:34 | Sorszám: 31
Ezt már a munkásmozgalom sok-sok évtizeddel ezelőtt megtette. Nem valószínű, hogy ma kellene definiálni, vagy meglévő ötletekhez adaptálni.
Proletár költőnk tán ad némi támpontot hozzá.
cserkesz
  Válasz | 2009. június 03. 14:23 | Sorszám: 30
Ezt próbáltam elmondani, de úgy látszik, akaratlanul beletaláltam valamibe.

Azok a "prolik" akikről beszéltem, nem általánosításból, "születtek" hanem személyesen ismertem őket. Fiatal koromból. Gyermekeik ma a végső esetben is az mszp-re szavaznak, a kettős állampolgárság ellen, stb. Függetlenül attól, hogy mérgelődnek a hibák miatt, és szakmailag képzettek.

Na mindegy. Kicsit felpergett legalább a vita.:-)

cserkesz
  Válasz | 2009. június 03. 14:13 | Sorszám: 29
Világos, egyikünk se mérce. Te sem.
mackó
  Válasz | 2009. június 03. 14:08 | Sorszám: 28
Szerintem előbb tisztázni kellene a "proli" fogalmát. Attól ,hogy valaki olyan körülmények között él, még nem válik prolivá...
honfi
  Válasz | 2009. június 03. 14:06 | Sorszám: 27
Nem állítom, hogy az oroszok a barátaink. De jelenleg az ellenségeink ellenségei. Persze aki nem ismeri fel a jelenlegi ellenségeinket, annak ez nem sokat mond.

Időzóna: CET
A téma oldalai: 1  2  3 
 

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola