Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyalázkodók

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyalázkodók
k.o.
  Válasz | 2003. december 26. 16:41 | Sorszám: 5
Nézd,szij,ha a keresztény egyház,és általában a karesztények nem reagálnak az őket ért üldöztetésekre,akkorkereszténység,mint közösség,halálra van ítélve,sőt,már halva is született volna ilyen mentialitásal.
Fel lehet persze hozni az őskeresztények mártíromságát,de ők már csak azért sem lázadhattak fel sorsuk ellen,mert törpe kisebbségét alkották csak a társadalomnak,és nem így nem voltak rá eszközeik.
Előzmény: 0
kunigunda
  Válasz | 2003. december 26. 09:50 | Sorszám: 1
Kedves szentistvánjobb!

Mivel közel járok a 60 évhez, kialakultak bennem bizonyos értékek, meglátások, hozzáállások, tapasztalatok stb. Ezt ugy szokták mondani, hogy "öreg kutyát nem lehet megtanitani, hogy üljön".Ez vonatkozik az egyházra, a politikára, a világ népeire, irodalomra, nezetekre, irányzatokra stb.
Az életemben sokkal többet kiálltam, átéltem mint ti sokan, ezért nem török meg és nem ismerek pardont, amit én igazságnak érzek. megvetem a papságot-de nem vagyok Istentagadó - én az emberi értelemben bizok.
Azt hiszem, hogy már elmondtam a mondókámat, nem is akarom ragozni tovább.
az ajánlatod nagyon kedves, de mint irtam részemre az egyház egy intézmény,akikre nem vagyok kiváncsi.

Előzmény: 0

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola