Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Aczél és a szoclib

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Aczél és a szoclib
Sziriusz
  Válasz | 2005. augusztus 27. 05:36 | Sorszám: 19
Kerestem a gondolán az emlegetett cikket. Ezt találtam:
Az egyházellenességro"l

De gondolom, nem erre gondolt az elvtárs, mert ezt még március 10-én írta R.J.
Hol olvasható az eredeti cikk?

Előzmény: 0
nagyi
  Válasz | 2005. augusztus 24. 00:52 | Sorszám: 2
"...hogy védjem Aczélt (ja, és abból is elég, hogy et. meg pufajkás meg miegymás. Ha így vesszük, a Rendszerben élők mindegyike érintett volt.)---"
Nem szorul védelemre.
Aki ismerte 20 évvel ezelőtt is, az tudja, hogy kicsoda.
Szövegelni mindig is tudott, ma is tud.
Egészen "megható" volt 1989-ben, amikor bocsánatot kért :
"... hazudtunk éjjel, hazudtunk nappal, hazudtunk minden hullámhosszon ..." - így hát csak folytatja a hagyományt és ha úgy hozza a "helyzet", majd megint bocsánatot két!
Előzmény: 0
Marco
  Válasz | 2005. augusztus 23. 21:44 | Sorszám: 1
Azt figyeltem meg, hogy az egyház, amennyiben nem tud megfelelően válaszolni egy tényszerű közlésre, egyházellenességet kiált, ez a legegyszerűbb

Szóval ezek szerint Reichert János egyenlő az Egyházzal? A szerző csak a saját (jól megalapozott) véleményét írta le, amely megegyezik nagyon sok hívő ember véleményével.

Igaz, hogy Gazdaságkor világvallása a fogyasztói társadalom több embert tudhat magáénak mint az Egyház, ez azonban távolról sem jelenti az Egyház végét. Az egyház túlélte az eddigi "tudományos" ideologiákat, melyek mind el akarták pusztítani, a "tudományos" fajelméleten alapuló nácizmust, a "tudományos" szocializmust, és túl fogja élni a "tudományos" liberalizmust is.

A tagság száma pedig nem csökken, (most is miilió híve elött misézett a pápa), hanem az előző és a mostani pápa hatására is egyre növekszik, annak ellenére, hogy nem akarják "modernizálni" tanaikat.

ja, és abból is elég, hogy et. meg pufajkás meg miegymás. Ha így vesszük, a Rendszerben élők mindegyike érintett volt.)

Igen, mint ahogy a koncentrációs táborban élők mindegyike is érintett volt, a rabok is, meg az SS őrök is, meg a kisérletező orvosok is.

Látod ez a "tudományos liberalizmusnak" egyik olyan tana, hogy nincs bűnös és ártatlan, nincs fehér és fekete, hanem csak szürke van, amit az egyház sohasem fog aláírni.
Az egyház mindig az üldözöttek oldalán áll!

Előzmény: 0

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola