Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » ORVOSOK ÉS A HÁLAPÉNZ

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: ORVOSOK ÉS A HÁLAPÉNZ
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2011. január 14. 13:05 | Sorszám: 4
(Na már akartam én is nyitni ennek egy külön témát, úgyhogy le is csapok rá.)

Szóval orvos ismerőseim Égerhez hasonlóan nem fogadták örömmel a javaslatot, mert szerintük hosszú távan ez úgysem működne. Szerintük azért, mert úgysem lenne rá pénz.

Én meg laikusként azért nem tartom jónak, mert kizárólag az orvosokat érinti. Az egészségügyben mindenki kap hálapénzt, a nővérek és a betegtologatók is. Róluk a rezidensek diszkréten elfeledkeznek. A nővérek fizetését ugyanúgy meg kellene duplázni, mert ápolóból is hiány van. Ha viszont a nem diplomás ápolók fizetését fölemeljük a tanárokénál magasabbra, akkor senki nem fog tanárnak jelentkezni.

Szerintem nem lehet hirtelen 100%-os béremelést végrehajtani az állami alkalmazottak egy részénél, mert az feszültségeket szül.

Előzmény: 0
pfz
  Válasz | 2011. január 14. 13:03 | Sorszám: 3
Meg kell fizetni az orvosokat, kérdés, miből...
Majd ha a paraszt nyereséggel termeli az almát, a krumplit, tenyészti a szarvasmarhát, ha a munkás nyereséggel gyártja a vasat, az autót, a porszívót, vagyis MŰKÖDIK A GAZDASÁG, mint a Lajtától nyugatra, AKKOR LESZ pénz megfizetni az orvost, úgy mint nyugaton.
A német orvosnak abból van pénze, hogy nyereséggel termel ott boldog-boldogtalan...
A német orvosnak van öt asszisztense, akik elvégzik a rutinvizsgálatokat, az adminisztrációt, és ő csak a beteggel foglalkozik, nem malmozik, amíg az adminisztrátor pötyögteti a számítógépet.
Egyik rokon kint él Németországban. Azon gondolkodtak mit kellene adni az orvosnak hálából. Rájöttek, hogy SEMMIT, amikor látták, milyen horribilis fizetésből, milyen luxus-épületben lakik, milyen családi autói vannak (1 db BMW terepjáró, + 1 db. családi BMW csatahajó méretben)... Rájöttek, hogy amit ők adni tudnának a német orvosnak arra ott az orvosnak nincs szüksége...
A német államnak azért van pénze megfizetni az orvost, mert a gazdasági szereplők nyereséggel termelik a töméntelen árut a piacra.

Mi magyarok ne fordítva akarjuk rendbe tenni a dolgokat, hogy előbb költünk, aztán keressük meg a költeni valót!!!

Előzmény: 0
lac1
  Válasz | 2011. január 14. 12:36 | Sorszám: 2
A logikát nem vágom ebben a mai magyar helyzetben. Mindenhol a költségcsökkentést favorizálják, öngondoskodást, egyre több helyről vonul ki az állam, de a dupla bér az az államnak egy plusz teher, míg a hálapénz meg nem.
Előzmény: 0
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. január 14. 11:07 | Sorszám: 1
megválasz-olásá-ig
Előzmény: 0

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola