Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
eszbej
  Válasz | 2011. május 09. 12:57 | Sorszám: 6
Mintegy 15 évvel ezelőtt találkoztam az oxfordi zöldek két tagjával egy zöld politikai rendezvényen. Az egyik egy húsz körül járó nagykamasz srác, a másik pedig egy egyetemi öregúr volt. Nem a BGP(az országos zöld pártot), hanem az Oxford Greens nevű formációt képviselték. Utóbbi is párt - helyi párt! Régen idehaza sem voltak ismeretlenek a "községi pártok", egy településre, -csoportra, kerületre szerveződött politikai szereplők. Az önkormányzati politika ugyanis más, mint az országos - ideje volna tudomásul vennie a Tisztelt Választópolgároknak. Nem mentem most után a friss oxfordi adatoknak, de biztos vagyok benne, hogy ez az igen rokonszenves és normális társulat benne volt legalábbis eme jeles győzelembe.
Amúgy: németországban, Hollandiában stb. is van nem egy, esetenként "hatalomra" is jutó alakulat. Általában azt az ökogondolkodást képviselik, mint amit magam is szeretnék.
Szúkebb hazámban mostanában szerveződik valami hasonló, Buda Libre néven. Érdeklődve, de kevés rokonszenvvel nézem őket, gyanúm szerint afféle ballibertárius alakulat lesz, vagy lehet belőlük- ha ugyan valami. Nem látom nyomát bennük a nekem fontos nemzeti és reakionárius eszmék elfogadásának.
De ha így marad a helyzet, még esélyük is lehet bejutni az önkormányzatokba. Márpedig az nem jó.
Előzmény: 3
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 09. 12:01 | Sorszám: 4
Érdekesek az asszociációid.

Kissé mintha Móricka lennél. És még nekem nincs igazam, amikor azt állítom, hogy minden (ál)probléma mögött a cigányságot akarjátok látni és láttatni. Sikeresen működik az agymosás. Ugyanilyen sikeres működött a 23 millió románozás is. Ez ugyanaz a metódus. Napszúrásod lehet, ne állj ki a napra szerintem ennyi ideig.

Tök jó fej, hogy biciklire ül és nem csak pofázik a környezetvédelemről. Szeritnem. Ez a lényeg. Nekünk mikor fognak biciklire ülni a politikusaink?

Előzmény: 3

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola