Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » HÁBORÚ?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: HÁBORÚ?
mezeiegér
  Válasz | 2009. január 04. 14:01 | Sorszám: 15
Én továbbra sem értek egyet azzal hogy össze lehetne mosni a grúz akciókat az izraeliekkel.

Dél-Oszétia:

1. Jogilag grúzia része és Oroszország szállta meg.

2. Már évtizedek előtt beparkolt oda Oroszország hadereje (azaz egy Grúziábal ellenséges szuperhatalom hadereje) és azóta se akar kimozdulni onnan.


Gáza:

1. Jogilag soha nem volt Izrael része. Az izraeliek 1967-ben szállták meg egy olyan háborúban, ahol ők voltak a támadók. Alapvetően a nemzetközi jog szempontjából semmi közük a területhez azon kívül hogy '67 óta csinálják ott a fesztivált. Kívül esik Izrael nemzetközileg elismert államhatárain.

2. Dél-Oszétiával ellentében Gázában nem állomásoznak egy Izraellel ellenséges nagyhatalom csapatai.


Az 1.-es pontokra még rá lehet fogni hogy csak jogi csűrés-csavarás, a 2.-es pontok viszont kézzelfogható tények.

Ha Gázában állomásozna néhány jól felszerelt iráni hadosztály, akkor lehetne párhuzamba állítani dél-oszétiával.
Különösen, hogy az orosz fegyveres erők 1992-93 környékén aktívan be is avatkoztak a grúz belpolitikába (fegyveres beavatkozással a moszkovita Sevarnadzét juttatták hatalomra a nacionalista Gamszahurdiával szemben).
Ennélfogva még ha Gázában iráni csapatok állomásoznának is, akkor is csak akkor lehetne párhuzamba állítani Dél-Oszétiával, ha ezek az iráni hadosztályok néha be-be vonulgatnának Tel-Avivba megdönteni az éppen aktuális izraeli kormányt.
No ebben az esetben jogos lenne a párhuzam, és valóban egy kategóriába lehetne sorolni a dél-oszétiai grúz, és a gázai izraeli akciót.

Előzmény: 6
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 00:20 | Sorszám: 7
Figyelj, végül is én nem ellenzem egyik akciót sem, ha magyar lőszárgyártó cég nyer valamelyik közbeszerzésen...

(Amúgy azért nem értem, mert azt hittem az oroszok az agresszorok a grúz esetben. Az oszétokat nagyjából szintén lesajnálom, de bocsánat. Oszét? Létezik ilyen nép, nahát! )

Amúgy a következőt gondolom az izraeli kérdésről. Most per pillanat a hamasz az agresszor és szerintem a világ meglesz a rakétáik nélkül is. Teljesen felesleges már igazságról beszélni, az egyik félnek sincs.

Előzmény: 6

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola