Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Egyenlítői Magyar Afrika
  Válasz | 2011. május 09. 14:16 | Sorszám: 12
Tom. És? Aki okosabb mint mondjuk az átlag magyar alkesz a sarki kocsmában - ahol a választások eldőlnek talán - az tudja, hogy pl. Kossuth, Deák stb. is liberálisok voltak. Önmagában semmit sem jelent.

Én az SZDSZ-t manapság nem látom sehol szerepelni csak néha az ATV szánja meg és engedi be őket pár szóra, hogy Kálmán Olga szivassa őket kissé. Az SZDSZ-ben biztos volt liberális vonal valaha és jobb fügefalevél volt nekik a liberalizmus mint más, de ettől még szar volt, amit csináltak. Szerintem még csak az sem igaz, hogy nemzetellenesebbek lettek volna mondjuk a Jobbiknál, csak egyszerűen alkalmatlanok voltak a különböző partikuláris érdekek kibékítésére, legalább is megkísérelni azt. AMi szerintem ellentmond a liberalizmusnak. Magyarán az SZDSZ partikuláris budapesti belvár párttá, néhány városi gerilla akciójává vált és próbált megélni a liberalizmus címkéjéből. Csak választások idején voltak liberálisak. Amúgy szerintem gáncstalan csalók voltak leginkább. Az meg nem hinném, hogy politikai ideológia lenne. Macchiavellizmus max. de nem liberalizmus.

Előzmény: 10
eszbej
  Válasz | 2011. május 09. 14:11 | Sorszám: 11
Jogos aggodalom. De létezik egy az SZDSZ iránt különösebb rokonszenvet nem érző halmaz is, és ők sem járnak helyes úton.
Ne tegyük Nagy Sátánná a szabaddemokratákat, még csak a háttérükben meghúzódó erőcsoportokat sem. Ez ugyanis megbénítana a cselekvésben.
Előzmény: 10

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola