Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Lesz-e neoliberális párt Magyaroszágon ?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Lesz-e neoliberális párt Magyaroszágon ?
terra
  Válasz | 2004. április 18. 18:50 | Sorszám: 27
"Patyomkin" .

Igen, én is azt hiszem. A szociknál ez a kirakat-politázálás, meg az, hogy sahasem azt csinálnak, mint amit mondanak, már "haladó" hagyománynak számít.

Azért ezzel a pártszakadással kapcsolatban sok kérdés felmerül. Mivel akarják megnyerni a tömegeket? Tartok tőle, hogy a szocik által lerongyolt gazdaság helyreállításának ígéretével. Ha elég meggyőzőek, akkor sokadszorra el tudják hitetni a néppel, hogy nem szabad megenni az aranytojást tojó tyúkot, most egy kicsit nehéz lesz, de aztán tényleg jön a jólét, etc., etc...

Sokan még ma is elhiszik, hogy a Bokros-csomag volt a legzseniálisabb pénzügyi stratégia.

Na és mi lesz az SZDSZ-el? Eddig a szocik "kölcsönvették" a liberális ideológia egy részét, cserébe bevették a liberálisokat a hatalomba. Ha viszont egy új - erősebb - párt előjön a liberális ideológiával, akkor az az SZDSZ léte megkérdőjeleződik. Könnyen el tudom képzelni, hogy az amúgy is belső ellentétekkel küzdő SZDSZ is szakad és a mostani belső ellenzék megalakítja a maga liberális pártját, talán még Kiss Jánost is meg tudnák nyerni egy ilyen tervhez. Egy Gyurcsány párttal való fúziót szerintem az SZDSZ mai szavazói nem nyelnének le.

Előzmény: 23

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola