Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
hollepapa
  Válasz | 2006. október 07. 04:03 | Sorszám: 29
Védtelen öregember karját törték Gyurcsány terroristái
2006-10-06. 01:11:25

Gonda Istvánt szegedi munkahelyérol vitték el a rendőrök, már Budapesten van. A feleségével annyit közöltek, hogy valószínű 3 nap múlva elengedik. Az idős férfi karját Gyurcsány terroristái eltörték, majd napokig kínozták őt.

"Mondta, hogy ha az utcán találkozik velem, agyonver"

Zajácz László rövid esetleírása

Mivel a Gyurcsány beszéd engem is felháborított és láttam a tv-ben az eseményeket, eloször kedden délután mentem ki egy rövid idore a tüntetok közé, aztán szerdán este. Szerdán egy barátom nem ért rá, egyedül mentem ki a térre, hallgattam a beszédeket, amikor wc-re kellett mennem, elmentem egy sörözohöz, sörözni kezdtem, alkalmi ismerosökkel beszélgetve hallgattuk a beszédeket.

- Éjfél körül haza indultam. Néhány tucat ember szintén ment el a Kossuth térrol. Az egyik mellékutcából rohamrendorök törtek elo, amit csak az utolsó pillanatban vettem észre. Ösztönösen futni próbáltam, de 3-4 lépés után utólértek, elgáncsoltak, ráugrottak a hátamra és a kezemre. Rögtön éreztem, hogy eltörött a kezem, az engem lefogó rendornek többször szóltam errol. Hátrabilincselték a kezemet a törött csuklóm és a kificamodott könyököm ellenére, a kezemen emelve vonszoltak az egyik mellékutcában. Az egyik rendor örömét fejezte ki, hogy eltörött a kezem, mondta, hogy megérdemeltem, dögöljek meg, ütötte az arcomat, ahogy feléfordultam.

Az ott piheno rendorök között vittek el akik olyanokat üvöltöttek, hogy most megdöglesz, megbasznak a börtönben, és aztán valaki észrevette, hogy nem fiatal vagyok "Jé ez egy öreg, hagyjátok itt, hadd rúgjuk szét a fejét." Aztán átadtak a másik 2 rendornek, akikkel megvártuk a rabszállítót. Feldobtak a rabszállítóra, ahol kb. ¼ órát vártunk, és bevittek a XIV. ker-i kapitányságra, ahol kb. 1 tucat ugyanilyen politikai fogoly volt falhoz állítva. Ott kérdezték, kinek van baja. Jelentkeztem, hogy eltörött a kezem, mivel a könyököm és a csuklóm is többszörösére dagadt, és a kezem teljesen eldeformálódott, kihívták a
mentoket. A IV. ker-i (Árpád úti) kórházba vittek, ott megröntgeneztek, begipszeltek, majd az intenzív osztályon a rendorök az ágyamhoz bilincseltek. Az egyik kezem a többszörös töréstol, a másikat a bilincstol nem tudtam mezdítani 2 rendor figyelt rám. Bármilyen szükségletem volt, szólni kellett a rendoröknek. Délelott megmutöttek, a 4 és fél órás mutétet követoen rögtön újra megbilincseltek, és olyan durva oröket kaptam, hogy a reggeli mosdatáskor sem akarták levenni a bilincset. Összeveszett a novérrel, és amikor a novér az emberségét kérte számon, azt mondta, hogy ha az utcán találkozik velem
agyonver.

Délelott a rendorök azt mondták, átvisznek a rabkórházba, ezért a kórházi személyzet abban a hiszemben, hogy kórházba kerülök, és folytatódik az orvosi ellátásom, erre vonatkozóan részletes utasítást adtak (infúzió, fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkento, fektetés stb, az infúziós kannelt sem vették ki a kezembol). - Miután az autóba tettek, elvittek a Gyorskocsi utcába, ok úgy mondták "orvosoltatni" ott egy doktorno elmondatta mi van velem és hogy milyen gyógyszerekre van szükségem, és továbbküldött a XIV. ker-i kapitányságra, akik átküldtek a XIX. Ker-i fogdába. Ott közölték velem, hogy semmilyen gyógyszer nem áll rendelkezésre és orvos sincs. Fogdába zártak, ott elaludtam. Délután mikor felébredtem, jeleleztem a fogdaornek, hogy rosszabbul vagyok, megy fel a lázam, gyógyszerekre lenne szükségem azt mondta már nem érdemes intézkedni, mert úgy tudja, hogy ki fognak engedni. 5
óra körül kitettek az utcára. A véres kötés, és a kezemben maradt kannel miatt metróval visszaindultam az Árpád úti kórházba. Késobb kiderült, hogy az egyik drót a könyökömbol kilazult, amit 1 hét múlva kihúztak. Remélhetoleg egyéb komplikáció nem keletkezik.

- Panaszolom, hogy nem vették figyelembe több darabra tört kezemet az eloállításkor sem, és akkor sem, amikor az ágyamhoz bilincseltek, egész éjszakára mozdulatlanságra ítélve.

- Panaszolom, hogy azt hazudták a kórháznak, csak azért hogy kiadjanak, hogy kórházba visznek, és ellátatlanul fogdába tettek súlyosan veszélyeztetve egészségemet, egy 4 és ½ órás mutét után.

l88.hu

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola