Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Két Amerika

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Két Amerika
Henry
  Válasz | 2005. augusztus 12. 23:42 | Sorszám: 33
Az amerikai magyarsag nagyon figyelt a Kadar rendszer idejen az otthoni dolgokra!!Aztan a rendszervaltas utan,meghasonult,es a sok szervezet mintegy 90% mar csak a nevet hordja,a tagok nagy resze mar nagyon oreg,illetve mar meghalt!!A valamikor sokat aldozo,cselekvo magyarok megoregedtek,nyugdijasok lettek,hazakoltoztek,visszakoltoznek,mig az ur magahoz nem szolitja oket!!Meglepo volt egy nemregi balon latni,hogy meg az en ismeroseim is hogy eltuntek,es mennyi magyar fiatal jon ujabban ossze!!Nemhiaba aaz USA listan jo helyen allunk masfelmillio magyar!!
Előzmény: 30
erdeimano
  Válasz | 2005. augusztus 12. 22:21 | Sorszám: 31
Az elszakított magyarságot önmagában nem diaszpórának tekintem, hisze egy tömbben él, hanem azért kevertem bele, mert az ő esetükben kifejezetten egyedi diaszpóra-helyzetek jelentek meg. pl.:
-Az adott országon/birodalmon belül a történelmileg magyar területekről az ország más részeibe költöznek. Bukaresti magyarok, Kazahsztáni magyarok, Csehországi magyarok, stb.
-Az elszakított területekről harmadik országba vándorolnak ki. Nyugati erdélyi kolóniák, németországban élő vajdaságiak, stb.

Az ország mérete önmagában nem mentség. Én is mindenhol ahol jártam, olyan dologokkal kellett hogy szembesüljek, mint Csili Antofagastai tapasztalata. Ha ott száz év után is működik horvát iskola, akkor száz éves múltra visszatekintő tengerentúli magyar iskolákól miért nem hallani?
Pedig Horvátország sem egy nagy ország.

Előzmény: 30

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola