Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Van gyávább csőcselék mint a magyar rendőr?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2006. október 07. 18:00 | Sorszám: 34
Szerintem akik ide írogatnak is nagy %-ban iskolázottak. Az, hogy az értelmiségnek van igen hangos egy ávós, besúgó stb. gyökerű része, amely pökhendien kioktatja az egész országot kénye-kedvére az semmiképpen nem kell bélyeget nyomjon előttünk az egész magyar értelmiségre - nyilvánvalóan többszázezer emberre, akik történetesen szintén többségében nemet mondtak Gyurcsányra...

Valahogy ez a sztálini típusú liberalizmus szerintem nem az, amire Petőfi és Kossuth nemzedéke áhítozott és majdani utódjának gondolt.

Előzmény: 30
kingvidor
  Válasz | 2006. október 07. 13:55 | Sorszám: 31
Én meg azt nem értem, hogy mi múlik azon, hogy valaki értelmiségi-e vagy sem. Ismerek több okos értelmiségit, akik okosak, vág az agyuk, egyetemet végzett programozók, de kb annyi közük van az emberi értékekhez, a nemzeti érzéshez vagy a művészi és erkölcsi értékszemlélethez, mint Gyurcsánynak. Sajnos a hit, haza és erkölcs bizonyos "értelmiségi" körökben megmosolyogtató dolgok, ugyanis az emberi értékeket nem az "okossággal" mérik. Lehet, hogy valaki zseniálisan tudja átverni és becsapni a másik embert minden gátlás nélkül, zseniálisan tud munka nélkül pénzeket szerezni, talán még művelt is lehet, de hogy egy gerinces és egyenes magyar parasztember vagy gyári munkás ezerszer többet ér a közösség számára a munkájuk és becsületességük miatt, affelől semmi kétségem.
Előzmény: 30

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola