Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Gyalázkodók

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Gyalázkodók
erdeimano
  Válasz | 2003. december 28. 16:35 | Sorszám: 31
Pontosan! Én a legfőbb problémát abban látom, hogy a keresztény egyházak nem hajlandóak a politeista vallások kisebb "isteneit" elgogadni angyalokként. A politeista vallások közül nekem személy szerint eddig a sintoista vallással volt a legtöbb kapcsolatom. Nem vagyok sintoista, de viszonylag hosszú időt töltöttem sintoista környezetben, és így laikusként részt is vettem sintoista szertartásokon, mint például áldozatbemutatás egy liget szellemének, stb. A sintoizmusban, csakúgy mint a legtöbb politeista vallásban az ilyen kis "istenek" az adott vallásban betöltött funkciójuk szerint is sokkal inkább nevezhetők angyaloknak mint isteneknek. Gyakran egy csak egészen kis dolog, oéldául egy liget, egy folyó, vagy akár egy vécécsésze (a sintoizmusban ilyen is van!) tartozik a fennhatóságuk alá.
Szvsz ezeket a szellemeket lett volna jó, ha az egyház azonosítja az angyalokkal, és eredeti funkciójukban és nevükön meghagyva engedélyezi korlátozott tiszteletüket. Még a nagyobb politeista istenek közül is sokat be lehet azonosítani magas rangú arkangyalokkal: a görög-római Hermész/Mercur funkciója egy az egyben megeyezik Gábriel arkangyaléval, a hindu Indráé pedig a sárkányölő Mihály arkangyallal.

Szvsz a kereszténységnek ilyen téren csupán két dolog elismerését kellett volna elvárni az újonnan megtérő népektől:

1. Isten fölötte áll az összes többi szellemi lénynek, és azok mind az ő teremtményei és alárendeltjei.

2. ICHTYS= Jézus Krisztus Isten Fia Megváltó

És így a különféle szellemi lények korlátozott tiszteletét továbbra is engedélyezni.

Előzmény: 25

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola