Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Triayes

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Triayes
Medi
  Válasz | 2008. július 10. 21:15 | Sorszám: 47
Az lenne a baj, ha valaki nm tudna szépen írni, beszélni magyarul. Csak így.
Gyanítom, hogy a fiatalok között szép számmal van olyan, aki vagyok-ot vok-nak, a mindjárt-ot mingyár-nak írja.
Az gáz!

Én nem akarom magyarázni a bizonyítványomat, de én még megtanultam szépen írni, olvasni, beszélni.
Főleg a könyv olvasása az, ami ebben segít. Ma pedig a fiatalok nem olvasnak. Ebben az internet is besegít. Aztán a filmről már ne is beszéljünk, aminek jó része silány, irodalmi értéke alíg van. Színházba meg kevesen járnak. Nincsenek jó és új magyar szerzők és darabok.
A könyv varázslatos hangulatát, és a képzelet összhangját nem pótolja semmi. Amikor el tudod képzelni a történetet magad előtt. Ma ez már ritka, mint a fekete holló.
Aki gyermekkorában nem olvasott mesét, nem szeretett meg olvasni, az felnőtt korában sem nagyon fog kezébe könyvet.

Előzmény: 32
mpd
  Válasz | 2008. július 10. 09:44 | Sorszám: 34
Manapság a nyelvészek nem fogják már fel ily mereven a dolgot. Legföllebb az öregek, a régi iskola képviselői.
Végtére is nem beszélhetünk ma az Ómagyar M.s. nyelvezetén.
Azt meg meg kéne tudni különböztetni, ha valaki télleg tudatlanságból ír helytelenül, vagy viccből, vagy az imidzse miatt (mint én). Annyira meg ne legyünk már hipernemzetvédők, mint az a lökött, aki a Kárpát-medanszié miatt leokádott.
Előzmény: 32

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola