Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » November 4.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: November 4.
hubrentus
  Válasz | 2009. november 04. 14:04 | Sorszám: 39
A Corvin köz és a Kilián laktanya volt talán a legnagyobb, legerősebb felkelő gócpont.
No meg a Práter utcai iskola, ahova akkoriban jártam.
12 éves voltam.
Rengeteg halott volt azon a környéken, szegény ruszki katona teste gyerek nagyságra égett össze a tank mellett.
A Corvin mozi mögött volt egy ideiglenes temető.

Negyedikén mintha a föld is megindult volna. Valóban szörnyű volt.

Előzmény: 35
Békáscity
  Válasz | 2009. november 04. 12:02 | Sorszám: 36
A Hernád u. meg a Keletinél, az sem volt semmi. 5 éves voltam és emlékszek egy kiégett tankra, ami alól két (elszenesedett) láb nyúlt ki... Meg sorba'álltunk Anyuval kenyérért, meg jöttek a Petőfisek puskával a vállukon, nekünk gyerekeknek meg adtak fél kilós svájci csokikat meg narancsot, banánt - akkor ettünk először életünkben ilyesmit! Ja és tejport osztogattak. Anyám meg gyűjtötte korábban a száraz kenyeret a disznóknak (vidéki rokonok) és végül is mi ettük meg rántottlevesbe beáztatva ! Aztán nov.10. körül egy ismerős kocsijával engem levittek vidékre és majd csak 58 nyarán hoztak haza - de addigra elcserélték a lakást... Viszont nem disszidáltak, mert még nem volt kifizetve a csőbútor meg a kombinált szekrény !
Előzmény: 35

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola