Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » November 4.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: November 4.
Adorján13
  Válasz | 2009. november 04. 18:21 | Sorszám: 43
http://magyarsors.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=3575:nagy-imre&catid=34:sorskerdesek&Itemid=86

Nagy Imre piszkos múltja
2009. március 04. szerda, 22:09 Magyar Sors Online


Közbűntényeknél ismert a mondás: Keresd a nőt. politikai bűntényeknél ez így módosul: Keresd a zsidót. Ki volt ez a Nagy Imre? Erre a kérdésre még az elvtársai is nagy nyögdécselések közepette tudnak válaszolni. A róla szóló leírások nagyon eltérően írják le, mert nem ismerik születési évét, vagy a megadott dátumok nem egyeznek. Vagy van anyakönyvi kivonat, vagy nincs. Úgy tűnik, hogy nincs. Egyesek szerint patkolókovács volt az apja, mások szerint kereskedő, de hallottam arról is, hogy Grósz Bella színésznő zabigyereke lett adoptálva egy gyerektelen házaspárnak. Mintha közelítenénk az igazsághoz, de végül is egy arcképrajzoló grafikus ismerősöm mondta ki: Nézd meg jól ezt az arcot és látol rajta egy félzsidó zabigyereket, aki bajúszkával próbálta magát magyarosítani. Cselekedetei után itélve ez nem sikerült neki. Az első világháborúban fogságba esett és a moszkoviták jó alanyt láttak benne, mert beiskolázták és utána hazaküldték ügynöki megbízatással. Ettől a perctől kezdve Nagy Imre Moszkva ügynöke még az akasztófa alatt is. Sokan félreértik Nagy Imre "reformjait". Sztalin halála után megindultak a gyilkos frakcióharcok a hatalomért a Kremlben. Nagy Imre is valamelyik bandához tartozott, mert ezt még Rákosi is megemlítette. A moszkvai változásokat változások követték Magyarországon is, de ez nem Nagy Imre érdeme volt, hanem felsőbb parancs a Kremlből. Az 56-os forradalomhoz semmi köze sem volt, legfeljebb az, hogy lövette a szabadságharcosokat a ludovikás tisztből átvedlett partizánnal Maléter Pállal. Nem értette, hogy a forradalmárok miért vágták ki az ötágú csillagos címert a piros-fehér-zöld zászló közepéből. Ez lett volna forradalmár? Na nee. Moszkvától kapta a feladatot, hogy szerelje le a forradalmat. Beszédjét azzal kezdte, hogy "Elvtársak!" Kádár azzal etette a közvéleményt, hogy ő menteni akarta Nagy Imrét a kötéltől, de az megmakacsolta magát és nem bánta meg bűneit. Ez sem igaz, mert a bolsevikok soha sem kegyelmeztek megtévedt báránykáiknak. Kádár pedig, ez a hatelemis buta gyilkos hatalomra tört. Itt látta a nagy lehetőséget, amit nem akart elmulasztani. Ha Nagy Imre életben marad, akkor Kádár mellette továbbra is csak kifutófiú lett volna. Kötelet neki! Kádárnak volt már gyakorlata Rajk esetében, hogy miként kell elintézni az ellenfelet. Bolsevikok akasztottak bolsevikokat, nekünk meg sírni kellett a rendszeresen megismétlődő rehabilitálásukkor. Pokolra velük!

TÉNYEK NAGY IMRÉRŐL


Szovjet ügynökneve Vologya volt. (Rainer M. János könyvében)

Az 1958-as tárgyalásán az utolsó szó jogán a kommunista pártot és a SZU-t éltette (rádiófelvétel)

Haláláig szovjet állampolgár is volt. (R.M.J. könyvében)

1956. október 23-28-ig ávósaival lövette a magyar szabadságharcosokat.

Esze ágában sem volt október 23-án a felkelés élére állni. Saját elvtársai vitték a parlamentbe, mivel a tüntetők egy része hallani akarta. Az erkélyre úgy lökdösték ki az elvtársai, hogy mondjon már valamit, mert teljesen beszart a fölkelt nép látványától.

November 3-án hazament a parlamentből és 4-én hajnalban magnóról ment a szózata a rádióban. 4-én családjával és a többi zsidóval a jugoszláv követségre menekült.

Saját elvtársainak, főleg a zsidóknak csak 1988-ban jutott eszébe, hogy felkutassák a sírját, amelyet előzőleg a Szabad Európás zsidók feszegettek a rádióban, hogy hol található meg a temetőben.

Ezt a zsidókommunistát 1989-ben szinte szentté avatták és a hamis legendákat azóta is terjesztik róla, miközben egy tucat szobrot is állítottak a magyargyilkosnak.


Egy II. Miklós cár és családjának életével és kivégzésükkel foglalkozó könyv adatai szerint a Vörös Hadsereg eme különítményében volt egy Nagy Imre nevű katona is. (1hozzászólás)


A fenti dolgot több lap is hozta, sőt képek is voltak a kivégzőkről, de az biztos, hogy a kivégzők java zsidó volt. Orosz levéltárban minden adat megvan, de ezt nálunk a hamis Nagy Imre legenda fenntartása miatt nem teszik közzé. A mostani párttörténeti levéltárnak az a zsidó az igazgatója, akinek az apja 1956-ban ávós volt. A legjobb az, hogy erről az elvtársról a wikipedia lexikonban semmi sincs.

Földes László (MTI)

1937-ben belépett a KMP-be. Illegális tevékenysége miatt 1942-ben és 1944-ben bebörtönözték. 1944-ben Újpesten fegyveres partizáncsoportot szervezett, és részt vett a megszállók elleni harcban. 1945-től az MKP újpesti pártbizottságának titkára, 1946-tól a budapesti pártbizottság osztályvezetője volt. 1949-től 1951-ig az MDP KV káderosztályának vezetőhelyettese. Ezt követően 1955-ig Sztálinvárosban nagyüzemi párttitkár volt, majd külkereskedelmi miniszterhelyettesnek nevezték ki. 1955-ben a Csepel Vas- és Fémművek pártitkára lett, 1956-tól külkereskedelmi miniszterhelyettes. 1956. július 21. és október 28. között az MDP KV póttagja volt. 1956. október 23-24-én éjszaka részt vett az MDP KV Katonai Bizottsága megalakításában, és október 28-ig annak tagja maradt. 1956. október 27-28-án egyik kidolgozója volt egy katonai diktatúra bevezetését és Nagy Imre félreállítását célzó HM-tervezetnek. 1956 novemberétől 1957 februárjáig részt vett az MSZMP Szervezőbizottságának munkájában. 1957. február 12-től december 3-ig az MSZMP KB káderosztályát vezette. 1956 novemberétől 1970-ig az MSZMP IKB, majd KB tagja volt. 1958-tól belügyminiszter-helyettes, 1964 januárjától 1972 áprilisáig az Erdészeti Főigazgatóság vezetője. 1958 és 1967 között országgyűlési képviselő. 1967-től 1972-ig mezőgazdasági és élelmezésügyi miniszterhelyettes. Ezt követően a Hungexpo vezérigazgatója volt 1980. december 31-i nyugdíjba vonulásáig.

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola