Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mi történik az MDF-nél?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mi történik az MDF-nél?
Tagathon
  Válasz | 2009. június 18. 20:48 | Sorszám: 47
"Természetesen még lehetnek változások, nagy a mozgás."

Én is ezt hangsúlyoznám. A tendenciák nem változhatnak meg, hacsak nem történik valami nagy ribillió, de akkor sem tartom valószínűnek az MSZP és az SZDSZ visszatérésér. Gyakorlatilag azt mondhatjuk ki, szerintem, hogy ez a két párt nagyon meggyengült, megroppant. Az sem vitatható el, hogy a vezető erő a Fidesz marad, a kérdés, hogy a Jobbik és a kis pártok mit hoznak össze.

Az MSZP-SZDSZ maffia 1000rel készül a Fidesz-korszakra, most pl. a PSZÁF elnököt menesztették (Simor helyett!!!!!), a következő lépésben új struktúrát hoznak létre, hogy a Fidesz pénzügyi vizsgálódásait ellehetetlenítsék. Mindezt, s az ehhez hasonlókat is, a legprecízebb szakértelemmel végzik el, nem számít, ha az ország beledöglik.

A Fidesz hatalmas feladata a háttérbirodalom megroppantása lesz, nem a pártoké.

Előzmény: 43
mezeiegér
  Válasz | 2009. június 18. 20:06 | Sorszám: 44
Van egy olyan tényező amit kihagytál a számításból, és ami szerintem érezhetően növelni fogja a Jobbik szavazatarányát. Ami stabilizálóan és vonzóan fog hatni mind a kelet-magyarországi MSZP szavazók, mind pedig az eredeti szándékuk szerint egyszeri viirtusból átszavazó néhány Fideszes esetében.


Ez a tényező a bűvös 5% egyértelmű átlépése.

2009 június 7.-e előtt a Jobbik 5% alatti pártként mindkét érintett szavazói csoport esetében komolyan nem vehető politikai erőnek számított.

Az EP választásoktól kezdve viszont biztos parlamentbe jutó erőként már komoly párt. Biztos vagyok benne, hogy ez sok olyan MSZP szavazót fog átállítani, akik most még azért nem szavaztak oda, mert egyszerűen nem tekintették komolyan számításba vehető erőnek a Jobbikot, és ugyanez igaz lesz az olyan Fideszesek jelentős részére is, akik most csak egyszeri virtusból szavaztak át.

Előzmény: 43

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola