Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » HÁBORÚ?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: HÁBORÚ?
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2009. január 04. 21:24 | Sorszám: 45
Na ja, de a palesztinokat az arabok éppúgy utálják. Ez már csak ilyen.

Meg azért meg kell jegyezni azt is, hogy a palesztinoknak zsidó állam nélkül sem lenne jobb sora. Ez szinte biztos. Az sem biztos, hogy kevesebb erőszakos esemény lenne. Ha megnézzük a muszlim terrorizmus 80-90%-ban muzulmánokat gyilkol. Miről beszélünk? Nem vagyok én ellensége az araboknak - hibásan ideértem a palesztint is, mert megtehetem, innen nekem hót mindegy -, de nem igazán szimpatikus népség. Sokan nem szeretik Izraelt vagy a zsidókat, de az is tény, hogy Izraelt kőkemény munkával felépítették és a sivatagban teremtettek jólétet maguknak. Erre az arabok csak akkor vagy akkor sem képesek, ha olajkincseken ücsörögnek. Izrael tudtommal amúgy sosem próbált megegyezni a közös hazán a palesztinokkal. Egyből az erőszakot látta célravezetőnek. Még a britekkel is szembementek a "honfoglaláskor" - de facto erről van szó, a sokezeréves szöveg szerintem nem kell meghasson minket, semmi sem indokolta Izrael létrehozását 1945-ben. Ma viszont minden Izrael léte mellett szól. Egyébként elég szépen segélyezik a palesztinokat, azon túl, hogy bármikor jogosnak érzik a legdurvább megtorlást és beavatkozást. De hogy a fenébe lehet másképpen háborúzni? Hogy lehet megvédeni máshogy a hazát? Mert Izraelnek ez éppúgy szabadságharc és a haza védelme mint ahogy az előbb valaki oly nagy pátosszal ecsetelte a palesztinokkal kapcsolatban. Az izraeli katona is a gyerekéért és a feleségéért - vagy épp férjéért ugyebár - harcol. S míg a nincstelen palesztin földönfutónak nincs veszítenivalója az izraelinek igen, mert ő kb.ugyanolyan civilizált életet élne mint mi itt - ha lehetne egyébként, mert én mondjuk képtelen lennék ott élni...

Előzmény: 41

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola