Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Mi történik az MDF-nél?

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Mi történik az MDF-nél?
Egzisztenciális kvantor
  Válasz | 2009. június 19. 00:14 | Sorszám: 51
Az MSZP azonban szerintem hiába reménykedik abban, hogy a "szélsőjobb" előretörése mozgósítja a szavazóit, a teljes letargiába esett tábora ettől nem fog transzba esni.

Erre már ők is rájöhettek, legalábbis az utóbbi napok Jobbik körüli eseményei mintha ezt mutatnák.

Azért az jó hír, hogy kapkodnak. Korábban úgy tűnt, a sátán vezeti a kezüket, mert szinte soha nem hibáztak.

Előzmény: 45
mezeiegér
  Válasz | 2009. június 18. 20:47 | Sorszám: 46
Hát ezzel még mindig úgy számolsz, mintha egyetlen Jobbikos sem lenne azok közt akik most otthonmaradtak.


Szerintem a magasabb részvétel csökkentő hatást kb. kiegyensúlyozhatja a komolyan vehető párttá válás hatása, így reális lehet az EP-választáson elérttel megegyező eredmény.


Annál is inkább, mert Kelet-Magyarországon egyátalán nem biztos hogy az MSZP szavazók átáramlása esetében a folyamat végét mutatta az EP eredmény. Simán lehet, hogy csak a folyamat közepét, vagyis hogy további MSZP szavazók fognak tömegesen átáramlani azokon a környékeken. Ha az MSZP továbberőlteti az antirasszista kommunikációt és a neoliberális reformokat, akkor ez szerintem biztosra vehető.

Ez szerintem megint egy olyan lehetőség amit nem vettél számításba. Gondolj bele, Miskolcon, Ózdon, meg hasonló helyeken még mindig 20% fölött szerepelt az MSZP. Pedig nyilván ezek a szavazók ugyanúgy utálják a cigányokat meg a kapitalizmust, mint azok akik már átálltak a Jobbikhoz. Így pedig nagyon is kérdéses, hogy az antirasszista-megszorító MSZP meddig tudja még magánál tartani őket.

Előzmény: 45

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola