Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Két Amerika

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Két Amerika
csehov
  Válasz | 2005. szeptember 23. 12:56 | Sorszám: 53
Ilyen alapon nem érdemes vitatkozni, mert komolytalan... Én is találkoztam jónéhány amerikaival, volt közöttük normális meg hiperidióta egyaránt. Semit sem jelent, túl kicsi minta, arról nem is beszélve, hogy - mint te is írod - az már önmagában egy szelekció, hogy közülük ki jut el mondjuk Magyarországra, milyen területen dolgozik, stb, stb. Ezért is gondoltam autentikusabbnak, ha egy echte amerikai véleményét idézem. Ami persze még mindig nem perdöntő, de biztosan ér legalább annyit, mint a mi sokezer kilométeres távolból, híradások és random benyomások alapján megfogalmazott véleményünk.

Amúgy pedig a nemlétező "átlagamerikairól" és az ő gondolkodásáról, világnézetéről szerintem tökéletes képet adtak a legutóbbi választások, ahol a történtek után is képesek voltak újra választani egy akkora tarackot, mint Bush. Talán kiegyezhetünk abban, hogy Amerikában valóban létezik egy nagyon széles réteg, amelyik buta, mint a föld, fogyaszt ezerrel, és teljesen bele van ájulva országának vélt nagyságába. És nem az a baj, hogy vannak ilyenek, mert ilyenek mindenütt vannak, hanem az, hogy a mainstream ilyen.

Előzmény: 49

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola