Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Elkezelt pénzek a magánkasszákban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Elkezelt pénzek a magánkasszákban
kutato
  Válasz | 2010. december 08. 21:28 | Sorszám: 57
/Ezt találtam
http://www.nemenyi.net/default.asp?Location=_arc&SID=1&AID=11&Direkt=72140&offsetlo=1216

2005-ben tervezték a szálloda eladását előbb 1 milliárd forintért, majd 500 millió forintért, de végül mindösszesen 70 millió forintért Tornóczki Anita és Tornóczki János – Dr. Medgyessy Péter feleségének gyermekei – szerezték meg.

A vételt követően nyomban kiirtották az ingatlanon lévő több száz db öreg fenyőt, [/v]majd olyan építkezésbe kezdtek, melyre tekintettel a környék lakói a következő oldalon látható – aláírásokat kitakartam – kérelemmel fordultak [b]2006. július 14-én a Középdunántuli Környezetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség felé.

Ebből két bekezdést idézek:

„Az elmúlt időben megdöbbenéssel észleltük – mivel semmiféle értesítést , mint viziépitkezés hatásterületének ingatlantulajdonosai illetve jogszerű használók nem kaptunk – hogy a Köztársaság úti volt Giuseppe-üdülő területéhez csatlakozóan (Ahol az üdülőterületet megcsúfoló sűrűségű beépítés folyik) mintegy 250 méterrel a Balaton vizébe benyúló hajókikötő épül.

Ez a látványként is durva méretű építmény a Balaton vízparti környezetét – Vizi és parti viszonyait, fizikai és biológiai értelemben – károsan megváltoztatja minden vonatkozásban azzal együtt, hogy a folyó építkezés tudomásunk szerint másfélszeres kapacitásra bővítve építési engedéllyel sem rendelkezik. A káros hatások, parti szennyezés, vízkárosodás máris jelentkeztek.”

Erre a kérelemre előbb 2006. július 27-én 17148/06 ügyszám alatt a szintén másolatban látható válasz érkezett a Közép-Dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelősége igazgatójának – Dr. Kling Istvánnak – aláírásával, és ebben a következőket írják:

„A bejelentésben foglaltak kivizsgálására került sor a KDT Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség részéről amelynek során megállapították a hatóság képviselői, hogy az érintett területen engedélytől eltérő munkálat elvégzésével járó mederfeltöltésre került sor. A környezetvédelmi hatóság az ellenőrzés során felvett jegyzőkönyvben foglaltak alapján visszabontási kötelezettség teljesítése tekintetében szankció alkalmazásával – eljárást indított.”

Előzmény: 54
kutato
  Válasz | 2010. december 08. 21:21 | Sorszám: 55
Nem tudom..
Itt a balatonlellei SZOT üdülő (Május 1)

http://www.mvkkvar.hu/digitalizalas/kepeslapok/Balatonlelle/index.php
Előzmény: 54

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola