Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » November 4.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: November 4.
tiszavirág
  Válasz | 2009. november 06. 19:17 | Sorszám: 58
A kommunisták képesek kivégezni a saját embereiket is. A kivégzetteket mint embert természetesen sajnálni kell, de hogy 1956-ot az évtizedekig a KGB és a szovjet bolsevizmus szolgálatába álló Nagy Imre képviselje és esetleg a jövőben már csak ő jelentse is, hát ez nekem sok és nagyon remélem, hogy másnak is az.

A belinkelt képen Nagy Imre mögött ott látni Maléter Pált is, őt is kivégezték, ő is az életével fizetett, de soha nem felejtem el, amikor Pongrátz Gergely kifogásolta szerepét 1956-ban.

Nem lehet 1956 hőse egyszerre Pongrátz Gergely is és Maléter Pál is, pedig csak az utóbbit végezték ki a saját haverjai.

Maléter is egy ingadozó szerencsétlenség volt, személy szerint én éppen az ilyen embereket utálom, mint amilyen ő volt, evangélikus értelmiségi családban nőtt fel, elvégezte a Ludovikát, majd belépett a Kommunista Pártba, 1956-ban először a felkelőket lőtte, majd átállt hozzájuk.... hányingerem van az ilyenektől....mint a mostani komcsijaink is, először a nép uralmát és a kommunizmust hirdették, majd mindent elloptak és most milliárdos kapitalistaként védik a rabolt vagyont. Undorító.

Előzmény: 57

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola