Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » 2008. március 15.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: 2008. március 15.
terra
  Válasz | 2008. március 31. 19:27 | Sorszám: 362
[i]""Napok, hetek vagy hónapok? Mit mond a jövőbelátó pápaszemed?"

Majd Húsvét után megmondom.
Most dőljünk hátra a karosszékben és figyeljük az eseményeket. "

Na ugye megmondtam? (Nem most, hanem már korábban):


"terra 626 olvasás | Válasz | 2006. augusztus 24. 17:13 | Sorszám: 701

Van ott viszály anélkül is, nem szabad ebbe beleavatkozni, különben könnyen úgy járhat a Fidesz, mint a jószándékú polgár, aki két kocsmai verekedőt akar szétválasztani és a végén mind a két duhaj nekiesik.
A Fidesznek a partvonalról kell figyelnie most az eseményeket és figyelni a magas labdákat. Amikor ilyen labda jön, akkor viszont keményen lecsapni. Kevésszer szólni, de akkor hangosan és ütőset. A Fidesznek most imázst kell építeni és rendezni a saját sorait, míg a kormánypártok rombolják a saját imázsukat és egyre nagyobb a káosz. Ha ez így megy tovább és az önkormányzati választáson a baloldal jelentős vereséget szenved (különösen érzékeny veszteség lenne a budapesti túlsúly elvesztése), akkor ismét az történne, amit Medgyess-effektusnak neveztem el az EP választás után. A Szadesz beijedne, hogy Gyurcsány és az MSZP magával rántja és elkezdene szokása szerint "kifelé" beszélni a koalícióból. Megerősödhetnek a belső ellentétek az MSZP-ben is, felerősödhet a belharc.

Válaszok (1) | Előzmény: kujtorgo, 700"

"terra 7 olvasás | Válasz | 2007. január 25. 12:34 | Sorszám: 35
http://index.hu/politika/belfold/tarki3202/
Ha a számokat elemezgetjük, akkor az derül ki, hogy a Fidesz megőrizte a szavazóit - kb. 2,5 millió fő -, de újakat nem tudott szerezni, az MSZP pedig tényleg történelmi mélyponton van, már csak a törzsszavazóit tudhatja maga mögött, mintegy 1,3 millió főt. Ez önmagában - a múltbeli tendenciákat tekintve - nem ad okot feltétlen győzelmi reményekre, mert a tapasztalatok szerint az MSZP a választási kampány hajrájában a párttól átmenetileg kiábrándultakat ígéretekkel vegyes riogatással és indulatkeltéssel mindig vissza tudja téríteni, másrészt az MDF - mint lehetséges koalíciós partner - valószínűleg bejut a parlamentbe és az SZDSZ is össze tud talán kaparni 5 %-ot.
Abban az esetben azonban, ha ez a soha nem látottan alacsony támogatottság állandósul (és mitől nőne?), az MSZP-ben bekövetkezik a megszokott pánikreakció és Gyurcsányt megpróbálják meneszteni és megindul a belharc, a helyezkedés. Ez utóbbi jelenség már komolyabb reményeket ad a jobboldal számára. Gyurcsányt ugyanis nem tudják olyan könnyen félreállítani, mint ahogyan azt Medgyessyvel tették.

Ettől eltekintve a Fidesz-KDNP szövetség csak akkor vághat neki a következő választásnak (legyen az akár ciklus közben, akár 2010-ben) biztos győzelmi reményekkel, ha képes lesz minimálisan megőrizni, maga mellett szavazásra bírni 2,5 millió - de inkább 2,8 millió - szavazót."

Kicsit sokáig tartott, sok kárt okozott, de kiböjtöltük. Most már ez tényleg a végjáték.

Fenntartom az alábbiakat is - azzal a kiegészítéssel, hogy most már eljött az idő az árnyékkormány megalakítására is -:

"terra 1 olvasás | Válasz | 2007. november 16. 17:19 | Sorszám: 14

A Fidesznek okosan kell kezelni az MSZP belharcait. Az én véleményem szerint a kormányt és a kormánypártokat támadni kell ezerrel, méghozzá hangsúlyosan érzékeltetve, hogy a kormánypártok illetve összes képviselőjük felelős ezért a helyzetért, méghozzá kivétel nélkül. Folyamatosan emlékeztetni kell az embereket arra, hogy az MSZP és az SZDSZ összes képviselője asszisztált az immár öt és fél éve tartó, az ország tönkretételéhez vezető tevékenységhez, ide értve azokat is, akik - menteni próbálva a menthetőt - most már megpróbálják magukat némi látványos berrzenkedéssel "szociáldemokrata" belső ellenzékként feltüntetni. Szili, Karsai és a többiek mind ott voltak a hibás, nagy részben alkotmánysértő döntések meghozatalánál, közreműködtek a disznóságok eltussolásában. Szili külön is felelős azért, hogy Gyurcsányt kaptuk a nyakunkba. Ha azon az emlékezetes szavazáson, amikor Gyurcsány miniszterként adott válaszának parlamenti elfogadásáról az ő szavazata döntött nem igennel szavazott volna, akkor Gyurcsány ma nem lenne miniszterelnök.

A Fidesznek nem egyes politikusok támadására kell koncentrálnia, hanem a pártokra. Csak így tudják megakadályozni azt, hogy az MSZP újra eljátsza a bolsevikok klasszikus játékát az ún. megújulásról, hogy aztán egy-két bűnbak eltávolítása után ugyanúgy menjenek tovább a dolgok, mint eddig. A Fidesznek most már a népszavazás mellett a saját programjának a kidolgozására, minél szélesebb körben való megismertetésére, támogatására és a nemzetközi támogatást biztosító kapcsolatok erősítésére kell koncentrálnia és nem az MSZP belharcára. (Orbán láthatóan elég erőteljesen ebben az irányban ténykedik az utóbbi időben).

Az MSZP "belső ellenzékéhez" tartozó egyes politikusok megnyilvánulásait lehetőleg nem kell kommentálni sem pro, sem kontra. Különösen Szilit nem célszerű egyenesben támadni. Hagyni kell, hogy a belharc és a feltartóztathatatlannak tűnő erjedés menjen tovább a maga útján."

Előzmény: 63
zappara
  Válasz | 2008. március 15. 13:38 | Sorszám: 73
évszázadok..
Előzmény: 63
terra
  Válasz | 2008. március 15. 13:07 | Sorszám: 66
"Napok, hetek vagy hónapok? Mit mond a jövőbelátó pápaszemed?"

Majd Húsvét után megmondom.
Most dőljünk hátra a karosszékben és figyeljük az eseményeket.

Előzmény: 63

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola