Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 27. 20:53 | Sorszám: 66
"7. Te magad légy!"

Én egyelőre nem alapítanék pártot és nem is lépnék be egybe sem a mentálhigiéniés problémák elkerülése végett. Vérnyomás-szint tartására elég a gondola.

Egyelőre az új kormány nagyban megismétli szerintem az előző időszak értelmetlen hibáit. Inkább egy harmadik Gyurcsány-kormánynak érzem mint egy második Orbán-kormánynak. A kétharmad szemmel láthatóan nem tesz jót a Fidesznek és az országnak sem biztos...

A zöldeknek szerintem a klasszikus politikai ideológiák szintézisét és "meghaladását" kell megvalósítania. Nem hinném, hogy a konzervatív--baloldali tengelyen feltétlenül el kell tudni helyezni. Igazából ez a múlt kérdése. A zöld politika pedig a jövőről szól. Az ökologista pártok ideológiája új, nem a korábbi eszmék folytatása. Az ökológiai gondolkodás társadalomra való értelmezése nem pusztán arról szól, hogy az ember éljen ökologikus módon, magyarán ne tegye tönkre az ökoszférát, hanem arról is, hogy az ember is élőlény, az ökológiai rendszernek olyan része, amelynek szabályai rá is, társadalmára is igazak. Ezért ennek megfelelően kell felépíteni azt.

Ha nem lenne új nem is lenne szükség rá. Elég lenne a sok többi ideológia. Egy-ügyű pártok lennének. De szemmel láthatóan nem erről van szó. Régen ez volt a dilemmám az önálló zöldpártokkal kapcsolatban. De arra jutottam, hogy nem egy ügyűek és ezért nem együgyűek, szükség van rájuk.

Az LMP szervezet nélküli párt még mindig, hiába szeretne váltópárttá lenni. Hirdeti az értékszintézist is. Ez kemény dolog. És persze öko és több is. Persze hát két év alatt nem is csodálom a dolgot. Így is messzebb jutottak, mint bárki: 11%.

Előzmény: 63

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola