Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Orbán Viktor 15. évértékelője 2013. február 22.

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Orbán Viktor 15. évértékelője 2013. február 22.
keresztkem
  Válasz | 2013. március 08. 21:20 | Sorszám: 71
Én a #49-ben a következőt írtam--idemásolom: " .."..Orbán a vártán: ”Óvatosan az agarakkal!”
EZ--minden nagyrabecsülésem ellenére Dr.O.V. iránt, vagy talán éppen AZÉRT(!) elmondandó-- a "HÁTRÁBB AZ A(GY!!!!)ARAKKAL" szállóige egy hibásan alkalmazott változata. Ugyanis itt nem AGARAKRÓL hanem AGYARAKRÓL van szó!"
Tehát. Én igenis nem(!) azt irtam, hogy a "Hátrább az A(GYA)ARAKKAL szállóigét alkalmazta hibás változatban", hanem TÖBBET, jelesül azt, hogy "az óvatosan(!!!!) az agarakkal..." az egy parafrazeálás, tehát a szállóige wgy hibásAAN--DE LEGALÁBBIS ENYHE VÁLTOZTATÁSSAL ALKALMAZOTT(!)--változata! Hiszen NEM A "hátrább" szó hanem az "Óvatosan" szó szerepelt Dr.O.-nál. ÉS AZ MÁR(!) NEM AZ EREDETI SZÁLLÓIGE!
HA VISZONT "ÓVATOSAN-T" MONDOTT--márpedig "azt"-- ÉS nem "HÁTRÁBB"-OT, AKKOR AZ AGARAK HELYETT IS MONDHATOTT VOLNA NYOGODAN AGYARAKAT, mert az "óvatosan az agarakkal"-nak nem sok köze van az eredeti szállóigéhez, hacsak nem belemagyarázzuk erőszakkal.Viszont ha erőszakkal azt lehet mondani, hogy a hátrább=óvatosan, akkor én "feladom"!
Mellesleg viszont én NEM TANULTAM "gyermekkoromban" ezt a szállóigét SEHOGY.Tehát sem "óvatosan"-nal, sem "hátrább"-bal, sem "agarakkal", sem "agyarakkal".
Harmadrészt pedig nincs is módja mindenkinek "utánanézni"--nekem sem volt soha, de kedvem sem(!)-- viszont GONDOLKODNI mindenkinek van módja.Úgyhogy ÉN SZIVESEBBEN "GONDOLKODOM", mint "utánanézek".
Szóval nem vagyunk egyformák hálaistennek.Ezért én biztos vagyok abban, hogy nekem van igazam, s nem Önnek--legföljebb én nem tudom oly' "jól" előadni az igazamat, mint Ön.Viszont felőlem Ön nyugodtan hiheti-gondolhatja "azt", hogy Önnek van igaza,s nem nekem, az engem nem zavar.Csak legföljebb NEM OSZTOM E NÉZETÉT, ahogyan valószínűleg Ön sem az enyémet--ám "attól" még egészen jól el-lehetünk.
keresztkem
Előzmény: 69

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola