Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 29. 15:18 | Sorszám: 75
Neked ez a nyegleség a vesszőparipád. Mindenki nyegle, aki nem Orbán-fan.

Én nem tartottam szerencsésnek az alkotmányozási bohózatból való kivonulást, de nem is bűn. Ami komolyabb hiba az az a gyakorlat, amit a kormány követ: a kormánypártok változtatták ezt az aktust bohózattá és emiatt nincs új alkotmányunk valójában, mivel nincs széles társadalmi támogatottsága, amint fordul a kocka meg lesz kérdőjelezve és le lesz cserélve.

Érettség...? Ebben az országban? Ilyen éretlen politikai elit mellett - a két nagy mesemondó országában? Ilyen szempontból sokáig kellett volna még szocialista kormány legyen, hogy végre Orbánék eléggé megérjenek a kormányzásra. A jelenlegi parlamentben az LMP a legfelelősebben gondolkodó politikai párt, amely nem csak a pillanatnyi pártérdekei alapján cselekszik, hatásvadász módon. A kormány még az alkotmányt is a gombhoz varrja, nem csak a kabátot, a Jobbik csak cigányozni és hiszterizálni tud, az MSZP pedig csak orbánozni. Kolontárt lehet jobban ki tudta volna használni jobban is az LMP - ezt én is furcsálom, de a kormány nagy rutinnal kezelte a helyzetet, elszívta a levegőt a (zöld) ellenzéktől. Az LMP egyébként kifejezetten értelmesen, szakmai alapon nyilvánult meg Kolontár kapcsán, tett hozzá a témához. Az, hogy ennek nincs (nálad sem) visszhangja az nem csoda, végül is ez nem a "csintalan" betelefonálós nénikék és bácsikák számára érthető tematika. ..

Az ügyetlenségükkel tehát egyetértek. Ezért is nehezen tudnám elképzelni, hogy nem szednének szét egy LMP-kormányt hónapok alatt. Antallékhoz hasonlóan, vagy az első Orbán kormányhoz hasonlóan. Az LMP-ben nincs jelenleg egy Orbán... van sok Áder, Pokorni és Varga, de nincs igazi vezéregyniség, úgy tudom deklaráltan egyébként. Ne menjünk messzire a többi pártban sincs egyébként. Még Vona az, aki legközelebb áll képességeiben, neki ellenben hiányzik a megfelelő zsinórmértéke szerintem, hogy jó kormányfő lehessen.

Előzmény: 71
eszbej
  Válasz | 2011. május 29. 14:30 | Sorszám: 74
Valójában az értékrendszer válságáról van szó.
A zöldek a "haladás" és a "modernizáció" valamint a "globalizáció" kérdésére akarnak/tak működőképes választ adni. Én úgy látom, ez nem sikerült; vagy csak részben. 1982 táján - 300 éve! - a lassan gyülekező hadak parancsnoki állásait a teljesen más környezetből érkező neobalos "68as" vezérek foglalták el, felismerve, hogy ez jelentheti továbbélésük lehetőségét. Az általam fontosnak tartott, valójában konzervatív zöld politikai erő lassan, nem is olyan lassan, kisebbségbe szorult; lásd a "fundik" és a "reálok" több helyszínű, több frontos harcát. Az európai zöld szövetség legfontosabb alapító figurája pl. a 90-es évek elején elhagyta a mozgalmat és a flamand kereszténydemokratákhoz igazolt át. (Nb.: rossz lépés volt, szakítania kellett volna, de az akkor feljövő balos pártok - német, holland, svéd, francia - miatt ezt talán reménytelennek látta.) A politikából kiábrándult konzervatív ökok előtt két út látszott: 1: vissza a szakmai mozgalmárkodásba - ez részben sikeres volt; ne higgyük, hogy a ma sikeres öko/zöld mozgalmak egyetemlegesen a politikai zöld eszméket követik. 2: tovább vinni, elszakadva a balzöldségtől tovább vinni a "fontolva haladó", de céljaiban a balosoknál sokkal radikálisabb politikai vonalat. Eleinte csak fragmentálódva sikerült - helyi pártok; önkormányzati döntéshozó pozíciók megszerzése, stb. - erről írtam már.
Mára megerősödött a "zöldkritikus" ökopolitika, nem kis mértékben a balos zöldek kudarcai miatt. Magyarországon ez szépen látszik. Az öko vonalat jó eszmékkel, de a politikai küzdelmet nem értő, vagy el nem fogadó Élőlánc - egy rövid ideig aktív tagja voltam - Magyarországon vitte azt a zászlót. A 2010-es választásokon két némileg öko erő került az Országgyűlésbe. Az egyik az LMP; félreértés ne essék, még klasszikus zöldnek sem fogadom elő őket. A pártban vannak zöldek és ökok is; továbbá mozgalmárok, meg egy csomó "neobalos", az utóbbiaké - ma még, mert a meccs nincsen lejátszva - a dominancia. A másik a Jobbik: ott zöldek nincsenek, de vannak ökok, bár erre a pártpropaganda a kelleténél kevesebb figyelmet fordít. A meccs itt sincs lejátszva: nem kizárt sem az ökosodás, sem a kivállás, sem az ökovonal tényleges elhalása.
Az öko politikai technika - ez csak részlegesen tudatos - azonban ma minálunk nem működik. Az önkormányzatokban nem lehet tudni, hány öko, vagy ahhoz közelálló szemléletű személy van. Egy nekem most nem rokonszenves társaság már bejelentkezett egy hasonló szerepre (Buda Libre; van honlapja).
A magyar politikai rendszer átalakulóban van, ez jó. Most érdemesnek látom (megint) a politikai ökok szerveződését, de ennek kevés jelét tapasztalom. Az új helyzet - mint minden új helyzet - új lehetőségeket hord magában. Készülni kellene!
A más politikai erők - Fidesz, MSZP, KDNP - sem nem zöldek, sem nem ökok. A balos társulatok viszont csiráznak.
Előzmény: 71
kata54
  Válasz | 2011. május 28. 22:27 | Sorszám: 72
Épp hogy nagyon nem zöldek. Inkább mintha újszocialisták-ujszdsz-esek akarnának lenni.

Az a zöld-image már nagyon világoszöld. Már-már alig látszik.

Előzmény: 71

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola