Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 23:26 | Sorszám: 90
De jellemző volt. Az is, hogy félreértik, amit írok. Ez mással is előfordul hovatovább.

Ha valaki ellenben valamit magára vesz... nos ahhoz nekem nincs közöm.
http://lehetmas.hu/wp-content/uploads/2011/04/Kolontar_jelentes.pdf Kolontár jelentés - pusztán száraz unalmas szakmai anyag. http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27247/ kis perpatvar magyar módra körülötte...

No. Melyikben tudna értelmesen megnyilvánulni az átlag magyar válaszó akár? Léthat-e tisztán? Érdekelheti-e? (És most nem akarom szidni Csintalan vagy Vicsek nézőit kizárólag.) A baj onnan ered, amikor valaki akár tudván, hogy lövése sincs magáévá tesz egy-két rosszul-jól megértett végtelenül lebutított politikusi reakciót vagy immitál egyet a vélt pártirányvonal szerint - lásd Sztálin ifjú tanítványai - és komplex kérdésekre túl egyszerű választ ad.

Ilyen volt az, amikor az SZDSZ-esek éppen lenácizták az embert, két mondat és nem két perc gondolkodás után. És ilyen most is. Be kell lássam és nem volt ez kétséges sosem, hogy az ilyen egyszerűsítés nem politikai preferencia kérdése. Sőt újabban úgy látom nem is intelligencia vagy kultúra kérdése. A hibát mindenki hajlamos elkövetni, én is, amikor úgy véli be kell álljon valamelyik szekér tolásába. Álljunk hát ki más szekere mögül és a tolás helyett, gondolkodjunk el kissé. Ezt próbálom. Néha szerintem sikerrel.

Jó példát a jelenből nem tudok. A múltban meg könnyű mutogatni... Nem akarok tekintélyérvet idecsempészni.

Ami most legutóbb a rossz példa pl. tényleg idióta Tóth Gy. szegény hülye most minden biciklistának rontott neki pártalapon. Na az ilyenből sajnálom: elegem van. És nem finomkodom ebben. Semmi pénzért.

A baj az, hogy bár nem vagytok messze hülyék - ez óvatos bók -, de minden, ami körülvesz megerősíti és mélyíti a sztereotípiátokat és a leegyszerűsített pártok és médiájuk által megalkotott világképeteket, hogy folyamatosan egy irányból kapjátok a gondosan tálalt inputokat ...az output nem lehet kétséges. Ahogy ez a címkézési mánia is jelzi egyébként. Nem kérek semmilyen címkét - lásd nácizás előbb. Régen sem kértem. Nagyon nem szeretem. A gondolkodás megkerülésének tartom.

Előzmény: 81
Gyöngy
  Válasz | 2011. május 31. 22:17 | Sorszám: 84
Edvárd azon már nem gondolkodik el, hogy mi hallgattatja el a visszhangot . Például az, hogy ha egy ügy fontos a számunkra, akkor minden alkalmat meg kell ragadnunk, hogy kiálljunk érte, hogy lássa a világ, hogy ez az ügy mennyire fontos. Hogy csak nekünk fontos? Éppenséggel meg kell érttetni azokkal is, akik hajlamosak arra, hogy másfelé terelődjék a figyelmük.

Tényleg, ki emlékszik most hamarjában, mindenféle gúgli nélkül, hogy mi is volt az a szakszerű megnyilvánulás Kolontár kapcsán? Tán ha erről írt volna a "csintalankodás" helyett, még egy jó pontot is szerezhetett volna - a maga számára.

Nem az LMP-nek, hiszen az szépen lassan feléli a pl. a kolontári ügyben tanúsított magatartással szerzett tőkéjét az obskurus és nagyon rosszul kommunikált gyöngyöspatai ügy révén, a parlamentben el nem végzett munkája révén. Nekem ez a véleményem róla. Minden olyan dologról berekedésig beszélnie kellett volna a parlamentben, amit fontosnak tart, azért, hogy lássuk, nekik igenis van mondanivalójuk, de "ott lenn a porban - ellenzékként - rossz a hangjuk". Még az sem elképzelhetetlen, hogy a mondanivalójukra lett volna fogadókészség, ehelyett gúnyos mosollyal, felhőtlen felelőtlenséggel "kivonultak". Hja, szerintük sem célja az életnek a küzdés! A médiában való áskálódás annál inkább terepük.

Edvárd sok igazságtalan és ízetlen megjegyzést kapott. Ezt valakin ki kell tombolnia. Akinek bizonyára nagyon rosszul esik.

Előzmény: 81
panda
  Válasz | 2011. május 31. 22:00 | Sorszám: 82
Dehogynem. Régebben is ilyen volt. Legfeljebb, a stanicli volt puhább...
Előzmény: 81

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola