Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Zöld lord mayor Oxford-ban

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Zöld lord mayor Oxford-ban
Antlfinger Edvárd
  Válasz | 2011. május 31. 23:26 | Sorszám: 90
De jellemző volt. Az is, hogy félreértik, amit írok. Ez mással is előfordul hovatovább.

Ha valaki ellenben valamit magára vesz... nos ahhoz nekem nincs közöm.
http://lehetmas.hu/wp-content/uploads/2011/04/Kolontar_jelentes.pdf Kolontár jelentés - pusztán száraz unalmas szakmai anyag. http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27247/ kis perpatvar magyar módra körülötte...

No. Melyikben tudna értelmesen megnyilvánulni az átlag magyar válaszó akár? Léthat-e tisztán? Érdekelheti-e? (És most nem akarom szidni Csintalan vagy Vicsek nézőit kizárólag.) A baj onnan ered, amikor valaki akár tudván, hogy lövése sincs magáévá tesz egy-két rosszul-jól megértett végtelenül lebutított politikusi reakciót vagy immitál egyet a vélt pártirányvonal szerint - lásd Sztálin ifjú tanítványai - és komplex kérdésekre túl egyszerű választ ad.

Ilyen volt az, amikor az SZDSZ-esek éppen lenácizták az embert, két mondat és nem két perc gondolkodás után. És ilyen most is. Be kell lássam és nem volt ez kétséges sosem, hogy az ilyen egyszerűsítés nem politikai preferencia kérdése. Sőt újabban úgy látom nem is intelligencia vagy kultúra kérdése. A hibát mindenki hajlamos elkövetni, én is, amikor úgy véli be kell álljon valamelyik szekér tolásába. Álljunk hát ki más szekere mögül és a tolás helyett, gondolkodjunk el kissé. Ezt próbálom. Néha szerintem sikerrel.

Jó példát a jelenből nem tudok. A múltban meg könnyű mutogatni... Nem akarok tekintélyérvet idecsempészni.

Ami most legutóbb a rossz példa pl. tényleg idióta Tóth Gy. szegény hülye most minden biciklistának rontott neki pártalapon. Na az ilyenből sajnálom: elegem van. És nem finomkodom ebben. Semmi pénzért.

A baj az, hogy bár nem vagytok messze hülyék - ez óvatos bók -, de minden, ami körülvesz megerősíti és mélyíti a sztereotípiátokat és a leegyszerűsített pártok és médiájuk által megalkotott világképeteket, hogy folyamatosan egy irányból kapjátok a gondosan tálalt inputokat ...az output nem lehet kétséges. Ahogy ez a címkézési mánia is jelzi egyébként. Nem kérek semmilyen címkét - lásd nácizás előbb. Régen sem kértem. Nagyon nem szeretem. A gondolkodás megkerülésének tartom.

Előzmény: 81

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola