Gondola főoldal | beállítások | regisztráció | keresés | GYIK | fórum főoldal | moderáció
  előző téma   következő téma
»  gondola Fórum   » Közélet   » Nyűg az élet

Ha vissza akarsz térni az előző témához, használd a böngésződ vissza (back) gombját!
   
Fórumunkon a regisztráció szünetel
Téma: Nyűg az élet
Rendes Kis
  Válasz | 2008. július 13. 20:28 | Sorszám: 101
Most akkor neked hetedíziglen nyűg az élet ??
Nem állítottam, hogy a cselédek tejben-vajban fürödtek.
De, mindenkinek vannak ilyen-olyan korlátaik.
Nem a körülményeink határoznak meg minket !
A dal nem a körülményekből, hanem a tiszta lelkiismeretből ered.
Az én nagyszüleimnek az életét vöröskatonák, vörösbárók tették tönkre, mégsem, egyikük sem átkozódott.
Akit rázott az élet, de a szíve tiszta maradt, annak a szájáról a megpróbáltatás idején sem átok, hanem sóhaj és fohász fakadt !
Mostanában rózsaszínbárók pocsékolják szét az országunkat ... Akkor most káromkodjunk ??
Frászt. Élünk ahogy tudunk és (amikor tehetjük) jószívvel dalolunk.
Előzmény: 92
kingvidor
  Válasz | 2008. július 13. 20:19 | Sorszám: 100
Ezért szoktam általában gondosan kerülni a személyes hivatkozásokat, mert az ilyen fórumokon általában csak visszaélnek vele, az emberi hiszékenységre építve, ezért kételkedik már itt is mindenki - tegyük hozzá, joggal -, mikor valaki érvként személyes hivatkozásokra épít.
Előzmény: 92
gajo
  Válasz | 2008. július 13. 20:01 | Sorszám: 96
Ejnye! Része írói munkásságodnak?? És a báróról valami közelebbit...?
Előzmény: 92
Pendragon
  Válasz | 2008. július 13. 20:00 | Sorszám: 95
Érezni, hogy ereidben legalább egynegyed résznyi kék vér csörgedez!
Előzmény: 92
Pendragon
  Válasz | 2008. július 13. 19:58 | Sorszám: 94
Belőled a nagyapádtól örökölt gének hozták ki ezt a nézetrendszert?

Aki szerinted egy rohadt kéjvágyó aljas szadista horthysta volt?

Mennyivel jobb lett volna neked egy parasztlegény nagyfaternak!

Nem?

Előzmény: 92
kingvidor
  Válasz | 2008. július 13. 18:43 | Sorszám: 93
Ez valóban lesújtó történet, ezért írtam, hogy valahol mindenki csak a saját családjának, rokonainak és azok ismerőseinek a történetein keresztül tudhatta csak kialakítani a véleményét, hiszen remélem abban nagyjából egyetértünk, hogy amiket a bolsi időkben tanítottak a Horthy időszakról, az semmilyen szempontból nem volt használható. Tehát én is a családi történetek és tapasztalatok alapján írtam, amit írtam, mindegy is nekem, hogy ki mit hisz el belőle, de eszem ágában sincs megkérdőjelezni, hogy más is ezt teszi, azt is tudom, hogy olyan esetek is voltak, amiről te írtál, de hogy vidéken inkább ez lett volna a jellemző, azt továbbra sem hiszem.
Előzmény: 92

Időzóna: CET  

         előző téma   következő téma
Ugrás:

Email a webmesternek | Gondola